kerena
09.01.14,17:35
Poradíte mi, čo všetko treba urobiť, keď chceme autodielňu prerobiť na autoservis - aký je postup, ktoré inštitúcie treba osloviť a aké zákony treba dodržať, čo sa týka aj zneškodnenia odpadov, ďakujem.
willma
09.01.14,17:53
Som nepochopila: ideš prerábať sklad alebo čo vlastne? Autodielňa resp. autoservis je čert jak diabol. Ak platí zadanie v nadpise budeš potrebovať projektovú dokumentáciu - ide o zmenu využívania účelu stavby - tú potom musíš predložiť na schválenie stavebnému úradu, hasičom, životnému prostrediu,
Nejaké múdrosti z netu prikladám:
" ZÁKLADNÉ ČLENENIE STAVIEB

Drobné stavby
Typ konania/povolenia: nevyžaduje sa ohlásenie ani stavebné povolenie. Projektová dokumentácia: nevyžaduje sa.

Stavby jednoduché a malého rozsahu
Typ konania/povolenia: vyžaduje sa ohlásenie. Projektová dokumentácia: zjednodušená, vypracovaná kvalifikovanou osobou, autorizácia projektanta sa nevyžaduje.

Stavby všeobecné
Typ konania/povolenia: vyžaduje sa stavebné povolenie na základe predchádzajúceho územného súhlasu. Projektová dokumentácia: kompletná, vypracúva ju autorizovaný projektant. Ide najmä o stavby pre bývanie, vybavenosť vrátane rekreačnej a športovej, výrobu a tiež stavby pre dopravu a energetiku v rozsahu pozemných stavieb, ktoré nie sú stavbami drobnými, jednoduchými a malého rozsahu alebo špeciálnymi a líniovými stavbami a ktoré

a) z hľadiska funkčného predstavujú hlavné, prevládajúce alebo prípustné funkčné využitie na pozemku (v areáli budovy, súbore budov) podľa územného plánu obce alebo zóny

b) z hľadiska priestorového vymedzenia je to každá stavba, ktorá spĺňa najmenej jednu z uvedených podmienok:
■ zastavaná plocha presahuje 50 m2;
■ má dve a viac nadzemných podlaží, alebo jej výškový rozmer presahuje obvyklú úroveň 2NP, t.j. 7,0 m od úrovne najnižšej časti okolitého terénu v kontakte so stavbou;
■ stavby nad rámec ohlásenia (v zmysle 2.1.c)

a snáď ma niekto doplní.
Ku kolaudácii budeš potrebovať schválenú PD, ďalej budeš musieť mať ohlásenie prevádzky na RUVZ, vypracovanú dokumentáciu OPP, BOZP, zmluvy so spracovateľmi nebezpečného odpadu.