mondes
09.01.14,18:51
Ahojte, mám pred sebou doklad s názvom "Rekapitulácia zákazky" (klient kúpil nové auto v júli a teraz si dokúpil nejaký disk), ktorá má všetky náležitosti faktúry, s rozpisom DPH. Účtujem to ako klasickú faktúru, nedávam to do "Iný doklad", však? Len sa chcem uistiť, ďakujem za odpoveď.
tictac7
09.01.14,18:17
keď to nie je faktúra, tak nemôže mať všetky náležitosti faktúry. Napr. také poradové číslo faktúry (§74 ods. 1 písm. c) ), tam asi nebude....takže nemá všetky náležitosti faktúry.
Tweety
09.01.14,19:02
Je to rekapitulácia zákazky, veď aj názov má uvedený, tak prečo si myslíš, že to je faktúra?
mondes
10.01.14,08:51
A je veľká chyba z mojej strany, ak to zahrniem k ostatným faktúram? Ten doklad má aj poradové číslo. Ďakujem.
jslancik
10.01.14,08:54
pýtal by som faktúru... rekapitulácia zákazky je možno na úrovni DL. Takých si môže hocikto vyrobiť milión.
mondes
10.01.14,09:47
OK, ale ja mám k tomu aj doklad z ERP o úhrade. Chcela som len vedieť, či to do záväzkov môžem zaevidovať medzi ostatné faktúry, alebo vytvoriť iný číselný rad ako "Iný záväzok". Ďakujem.
jslancik
10.01.14,10:12
máš doklad o úhrade faktúry, alebo normálne bloček? Pravdepodobne máš k bločku prílohu, kde máš "rekapitulovanú zákazku". Napr. v autoservisoch to tak chodí. Keby si si tam zavolala a pýtala faktúru, by ti to ľahko vysvetlili.
kn-alka
10.01.14,10:16
čo máš napísané na doklade z ERP? je tam písané: úhrada faktúry?
mondes
10.01.14,10:26
Už som otvorila aj novú tému k tomu. Na doklade je napísané, že ide o doklad č. xxxx(je tam číslo tej rekapitulácie zákazky) a ešte je tam, že tovar 1 ks x cena. Je to tiež s rozpisom DPH.
kn-alka
10.01.14,10:28
tak to dáš rovno do pokladne, nemusíš evidovať záväzok, nie je to úhrada záväzku
jslancik
10.01.14,10:30
presne také doklady dávam aj ja v predajni. Mám bloček "tovar" v sume xxx, a k tomu prílohu, volá sa to u mňa "predajná objednávka". Tiež je očíslovaná, je tam dátum, je tam súpis materiálu, firemné údaje, a pod. Skúsil by to niekto účtovať ako faktúru :)

Nie je to faktúra, je to príloha k bločku, to je konečné stanovisko.