milan278467
10.01.14,09:43
Dobry den rozmyslam nad otvorenim internetoveho obchodu, chcem sa opytat ci je lepsie to robit popri praci alebo sa tomu zacat venovat naplno - hlavny prac pomer,,chcem z toho vybudovat serioznu firmu a normalny biznis. dakujem
KEJKA
10.01.14,08:55
toľko, aby si mal adekvátne výsledky podľa tvojich predstáv. Na začiatku aj 12 hodín denne, hm? a ked sa to rozbehne....................podľa potreby.
jslancik
10.01.14,09:04
dôrazne neodporúčam kvôli e-shopu opustiť istotu stabilného príjmu. Jedine ak by si mal rezervu na život a podnikanie aspoň na rok. Teda zbytočných 12k €.

E-shop sa dá rozbehnúť počas večerov a víkendov. Cca prvý mesiac to bude možno náročnejšie, ale nestojí to za to, prísť o stabilný príjem. Aspoň ja mám rád "poistku", "zadné vrátka". ak to nevyjde - teda ak ťa to nedokáže ani po roku uživiť - čo je mimochodom pravdepodobné - máš stále príjem.

Mimochodom, čo by si robil v prospech e-shopu, keby si sa mu venoval na full-time? Očakávaš taký nával zákaziek? Ja očakávam skôr finančnú ako časovú náročnosť - hlavne reklama.

Pred takýmto projektom je dobré spraviť si časový harmonogram. čo bude e-shop vyžadovať, ako sa mu budeš musieť venovať. Budeš rád, ak budeš mať jednu zákazníčku denne, a zvyšok času budeš sedieť na zadku. reklamu na internete vybavíš na internete. reklamu v novinách tiež cez internet. billboardy - detto.
Dubak2000
10.01.14,09:19
zalezi aj od toho comu sa bude eshop venovat. Dnes vecsina ludi ocakava ze veci bezia rychlo. Zadam objednavku, je hned alebo v priebehu mozno 1-2 hodin potvrdena, zaplatim a vybavene. A bude hned odoslana alebo na druhy den. Su asi oblasti kde nie je taka konkurencia resp. poziadavky na rychlost. Ale bezne veci uz dnes musia ist rychlo. Ak ma viac moznosti tak nebude cakat do druheho dna na potvrdenie. Tiez na veciach ako reklama sa musi dost pracovat a zabera to cas. Zalozit obchod a venovat sa mu 2 hodiny denne podla mna fungovat nebude...
milan278467
10.01.14,09:27
bude sa venovat znackovej zenskej mode
jslancik
10.01.14,09:37
to by chcelo kontakt s niekým, kto rozbiehal podobný e-shop, podobného zamerania. Aké mal návaly od začiatku. A koľko času mu to zaberie po čase. Neviem, či tu na porade takí sú - čo začali a vydržali. jedine takí, čo o tom snívajú...
Dubak2000
10.01.14,09:40
nepodnikam v tom, ale ocakavam ze to bude narocne na dobry popis, kvalitne fotky a pod aby bolo mozne veci dobre prezentovat. neviem ci na to vsetko doda dodavatel alebo si to musi obchod robit sam. najlepsie je mat popis, fotky, videa a pod lepsie ako ine obchody. Treba mat premyslene rychle dodavanie tovaru. Dnes uz zakaznik az na vynimocny tovar nechce cakat x-dni na dodavku. V tomto pripade predpokladam, ze nebudete mat vlastny sklad a tak bude dodavka nejaky cas trvat. Eshop moze byt uspesny, ale musi prevziat dobre veci od konkurencie a pridat nieco navyse co nemaju iny. A potom to moze fungovat. Mat obchod ako x inych a mat o par centov ine ceny nema zmysel.
jslancik
10.01.14,09:43
dodávateľov treba nájsť solídnych, ktorí dodajú aj potrebné materiály. Väčšina solídnych má všetko potrebné.
linko1
10.01.14,10:37
ak máš pružnú pracovnú dobu, tak sa to dá aj popri zamestnaní, ale neviem si predstaviť, že niekde pracujem 8 hodín a potom sa venujem ešte e-shopu...
milan278467
10.01.14,10:56
a ako dlho trva kym sa nejaky eshop aspon ako tak rozbehne,prve objednavky atd ci to vsetko zavisi od reklamy a od toho kolko do nej clovek investuje?
LeonCupraR
10.01.14,14:46
Vlastná skúsenosť - ja som to riskol a nechal som dlhoročnú prácu s nadpriemerným zárobkom a stavil všetko na "jednu kartu", Momentálne fungujem už 5. rok a určite by som to popri inej práci nestíhal. Polovičato sa veci nedajú robiť, ak chce človek niečo poriadne robiť, treba sa tomu venovať na plno.
gabriska
11.01.14,11:16
Urcite sa na tvojich vysledkoch odrazi to, kolko casu a aj financii si do eshopu investoval...samozrejme, vratane reklamy..ako sa hovori "praca chvatna, malo platna"... a to je vidiet...
Ak mas moznost udrzat si staly prac. pomer a si ochotny obetovat vecery a vikend na pripravu, eshopu, podla mna je toto najlepsia cesta...Po case uvidis, ako ti budu pribudat objednavky, a ked ta uz tvoja praca bude obmedzovat a nebudes stihat jedno aj druhe, tak z prace odides a budes sa venovat cisto len e-shopu...
Rataj s tym ale, ze ten prechod bude narocny, no mas istotu, ak by ti to nevyslo, ze sa mas kam vratit...
Druhu moznost by som zvazovala iba v tom pripade, ak mas dostatok financ. zdrojov. Teda nechas pracu a mas dostatok rezervy na zivobytie, na nakup tovaru, zriadenie eshopu, reklamu a pod.
Treba ratat aj s tym, ze predpokladane vydaje sa VZDY nakoniec navysia a niekedy vedia neprijemne prekvapit...