Godless
10.01.14,10:16
Dobrý deň, rád by som sa spýtal či mi môže exekútor blokovať účet aj po tom ako som zaplatil dlh. Presnejšie povedané, v liste od exekútora bolo napísané aby som zaplatil dlžnú čiastku oprávnenému, plus trovy exekúcie na účet exekútora. To som urobil v lehote do 14 dní. No nevšimol som si že mám, blokovaný účet, platbu som vykonal z iného účtu, pretože do výplaty by som to nestihol z môjho. Dnes mi prišla výplata a samozrejme sa mi automaticky strhlo obmedzenie dané exekútorom, čiže mi strhol to, čo som už dávno zaplatil. Navyše mi exekútor vôbec neodpovedá na e-mail, pri telefonáte to zdvihne muž, ktorí sa robí, že ma nepočuje a po pár sekundách zloží, volal som asi 4x, stále to isté. Ako sa mám kontaktovať na daného exekútora? Ako mám teraz žiadať o vrátenie peňazí? :confused: Ďakujem
PS: ide o súdneho exekútora DOBRODENKOVÁ ZUZANA Ing. - Ružová 22, Skalica
AmmiS
10.01.14,20:59
Napísať na komoru exekútorov. Uviesť podstatné fakty, výška dlhu + trovy, kedy mali byť a kedy boli zaplatené, doložiť doklad o zaplatení a uviesť to, čo ste uviedli tu. Novelou Exekučného poriadku účinnou od 1.11.2013 sa zavádza sa účinnejší dohľad nad činnosťou súdnych exekútorov a nanovo sa upravuje systém vyvodzovania disciplinárnej zodpovednosti a platia prísnejšie pravidlá platia aj pre nakladanie s peniazmi.

Podľa tejto novely je exekútor povinný na požiadanie povinného a na účel preukázania splnenia dlhu vystaviť písomné potvrdenie o splnení dlhu alebo jeho časti na tlačive zverejnenom na webovom sídle Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky.
misoft
11.01.14,15:41
...a prípadne, ak vznikli ďalšie škody nesprávnym konaním exekútora, žiadať o náhradu škody (i súdnou cestou).
Bude sranda, až exekútorovi zablokuje účet iný exekútor......
draik
11.01.14,17:52
Urcite bola myslena SKE a nie NK
draik
11.01.14,17:55
Chvilu to odblokovanie trva. Banka musi dostat pokyn od exe. Toto meno exe sa spomina pomerne casto...Ak uz ubehlo cca 10 dni od platby, upozornil by som exe doporucenym listom.
AmmiS
11.01.14,19:50
ďakujem za opravu, áno, presne tak to bolo myslené... ;-)