marti-no
10.01.14,11:36
dobry den. isel som kupit auto do bazaru v novych zamkoch. nato tam prisiel aj ten ktory auto predaval, spisal mi kupnu zmluvu, dal technicky a povedal, ze ked pridem s autom domov (vychod) mam mu technicky poslat postou aby auto odhlasil ci nieco take. Az doma som si vsimol, ze auto bolo v ten isty den, ked som ho kupoval, odlasene na noveho majitela, pritom v mojej kupnej zmluve je ako predavajuci uvedena pani, ktora uz vozidlo zrejme nevlastni, lebo je v technickom kolonka s jej menom preskrtnuta a peciatka: zrusené a pod tym je zaznam o prevode drzby vozidla na dalsiu osobu, o ktorej ale v mojej kupnej zmluve nie je ani zmienka. Preto sa chcem opytat, ci sa nemoze jednat o nejaky podvod, ze mi povedia ze som auto ukradol a pod. Divne mi je to odlasenie na kohosi dalsieho tesne pred mojou kupou, neplatny predavajuci, dostal som iba jeden kluc od auta. Preto neviem ci mu ten technicky poslat -ci na mna vobec auto odhlasi, alebo skusit ist auto prihlasit na seba na nas DI? auto bolo dovezene z rakuska, ma KO, v SR je prihlasene od 1999. dakujem za skoru odpoved
kopretinka
10.01.14,11:26
prisiel aj ten ktory auto predaval,
odlasene na noveho majitela
v mojej kupnej zmluve je ako predavajuci uvedena pani, ktora uz vozidlo zrejme nevlastni,
nejak veľa majiteľov.....riadny guláš tento tvoj opis
marti-no
10.01.14,13:11
je to tak: totoznost predavajuceho co mi auto v bazare predaval nepoznam (nebol to majitel hoci bazarnik vravel ze pride majitel). Dalsou osobou je predchdzajuca majitelka vozidla, ktora je uvedena aj v kupnej zmluve (jej kolonka v TP je preskrtnuta a zrusena akurat dnom ked som ja kupil auto). V ten den totiz bolo odpisane na policii na dalsiu a poslednu osobu v tomto "pribehu", urcite sa ale nejedna o pana co mi auto predal, lebo ten bol podstatne mladsi. Nebije to niekomu z vas do oci ako nejaky mozny podvod? ja totiz nemam skusenosti. vdaka
kopretinka
10.01.14,13:18
keď ten človek,ktorý tam prišiel,nebol majiteľ a aj napriek tomu pýtal od teba poslať mu techničák,na akú adresu?keď to nebol majiteľ v zmluve uvedený.....už to ti malo byť podozrivé...celé je to domotané......ja by som nekupovala.......veď z toho sa nedá vôbec vysomáriť
LukyKs
10.01.14,13:20
" ja totiz nemam skusenosti " - -
podľa toho , čo si napísal, už čoskoro budeš mať ( skúsenosti :D :D )
taiko
10.01.14,13:33
isiel by som na policiu a porozpraval im ten pribeh. Porozpravaju ju Ti ako to s tym autom je, resp minimalne budes mat polahcujucu okolnost keby nieco
Chobot
10.01.14,13:43
Je to podozrivé, ale nemusí byť nič stratené.

To si si neoveril na mieste, či ten, ktorý predáva je aj majiteľom? Nevadí, to nie je podstatné.

Pri predaji auta je dôležité, aby pôvodný majiteľ odhlásil auto na polícii a aby nový majiteľ bol uvedený ako kupujúci v TP. Na základe toho polícia prihlási auto na nového majiteľa, ktorý je uvedený ako kupujúci v TP. Pre budúcnosť - keď budeš kupovať auto, auto a papiere zober len potom, čo bude auto odhlásené na teba. Alebo sa dohodni s predávajúcim, že pôjdete spolu na DI a spolu odhlásite auto.

V tvojom prípade sa mohlo stať to, že pani, ktorá ho vlastnila nechcela mať starosti s novým kupujúcim a celú transakciu prenechala na niekoho blízkeho (napr. synovec, ktorý z toho tiež niečo chce trhnúť). Preto prepísala asi auto na neho. On to ale ešte neprihlásil na seba, takže ho ani nemohol pri tvojej prítomnosti odhlásiť. Preto asi budú potrebovať papiere, aby ho prihlásil a zároveň odhlásil na teba. Len mi je podozrivé, že to chcú robiť bez auta - pri prihlasovaní aj odhlasovaní sa musí pristaviť auto na kontrolu.

Uvedené je len môj odhad, neviem, čo sa s tým autom deje. To si sa mal opýtať toho predávajúceho.

Zostáva ti len veriť predávajúcemu (resp. tomu, s kým si jednal) a poslať mu ten TP. Pokiaľ auto nebude na tvoje meno, tak ti je TP na nič, o auto môžeš prísť aj tak.

Aspoň máš ponaučenie do budúcna.
bodliak
10.01.14,13:44
Takže si "kúpil" auto od človeka, ktorému nepatrí. Pripadá ti to normálne ?
Žabinka
10.01.14,13:46
Nemusí byť za tým nič, ale aj môže.. Ten, kto ti auto odovzdal, môže mať splnomocnenie na odhlásenie auta, alebo na zrušenie predchádzajúceho odhlásenia, apd. Každopádne, tebe auto určite neprihlásia, kým nie je odhlásené na teba.. Skús kontaktovať aspoň telefonicky buď bazár, kde si auto kúpil, alebo toho "predávajúceho" pred tým, ako mu TP pošleš, a žiadaj vysvetlenie..
marti-no
10.01.14,18:21
dakujem vsetkym za rady, budem podla nich postupovat.
lujza.j
10.01.14,18:29
východ - nové zámky...ročník pod 1999....jeden klúč:eek::D...a henten galimatiáš...to musela byť nejaká šupa-srdcovka čo si "kúpil"...prečo si nešiel na políciu s nimi....nech to odhlási?
command
13.01.14,04:45
Neviem jak je to teraz ale ked som pred cca 4 rokmi kupoval auto papiere som tiez posielal postou na odhlasenie takze auto na to netreba, na prihlasenie uz treba aj auto