erik malek
10.01.14,13:10
Uz druhy krat po tebe vkladam vymazanu temu. Si myslis, ze moderatori nemaju inu robotu?
Bud respektuj pravidla Porady,alebo sa sem radsej ani nabuduce neobtazuj, ked budes hladat radu!!!

Zdravim vas ..mošte my poradit ,nebitoveho prestoru som zvekšil byt 3.izboveho na 4. izbovy byt, podpisi som mal dost nato aby som dal na stavebny ured aj platny staticke posudienie načrt jak bude vizerat byt po novom všeto som dodal to čo potrebovaly ,dali my povolenie na stavbu upravu bytu ,otvor na dvere my firma urobila.dostal som koldačne rozhodnutie ..zmluvu o stavby som zrobil ,,,a ked som isel do katastra dat všetky veci boly dobre len jedno som nevedel že podpisi vlasnikoch trebalo dat do tej zmuvy aby to tam bolo vtej zmuve ne na paperi overene meskim uradom zastupcom domovnikom aj spravbitu ..porate my vopred vam dakujem za odpoved .

UPOZORNENIE!!!!
NEVYMAZAVAJ ZADANIE TEMY !!!
Chobot
10.01.14,13:52
1. nezadávaj otázku duplicitne - druhú otázku som ti vymazal.
2. Skús zrozumiteľnejšie napísať otázku. Zo zadania som vôbec nepochopil, čo sa vlastne pýtaš. Ak ti chýbajú nejaké podpisy, tak je logické, že ich musíš dodatočne vyžiadať.

3. Čudujem sa, ako si mohol vybaviť všetky veci okolo prestavby bytu s tvojou gramatikou, keď ani príspevok nevieš riadne sformulovať.
Kvaka
10.01.14,18:59
Prečítaj si toto: http://www.trh.sk/clanky/pravna-poradna/zmluva-o-vstavbe-bytov-pravna-uprava-a-jej-nalezitosti-227.html
Citujem:... Správa katastra bude od stavebníka vyžadovať za účelom zápisu novovzniknutých bytov do katastra nehnuteľností dokumentáciu (tvoriacu prílohu zmluvy o výstavbe), z ktorej musí byť zrejmá plocha a poloha jednotlivých bytov, nebytových priestorov, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu a príslušenstva. Stavebník by mal zabezpečiť prepočet podielov všetkých vlastníkov k celkovej podlahovej ploche spolu s novovzniknutými bytmi, v dôsledku výstavby samozrejme dochádza k zmene podielov.
Tebe sa zväčšil byt na úkor nebytového priestoru, mal si tam ten prepočet?

Dopísal si, že si podiely mal. Ešte treba riešiť aj ostatných vlastníkov na katastri, menia sa im podiely na spoločných častiach, teda sa budú zapisovať na liste vlastníctva všetkým vlastníkom, asi toto potrebuje kataster ošetriť.
Prečítaj si toto http://www.nssr.gov.sk/data/att/1939_subor.pdf

Podľa toho priloženého rozsudku kataster musí mať na vykonanie zápisu súhlas vyjadrený podpismi jednotlivých vlastníkov v bytovom dome.
Kvaka
10.01.14,19:33
Máš podpisy na súhlas s vstavbou, ale kataster potrebuje asi niečo iné, bude meniť podiely na LV aj ostatným vlastníkom.
erik malek
10.01.14,19:33
Áno, v zmluve máme upravené podeli všetkých vlasnikoch bytového domu.
Kvaka
10.01.14,19:41
Doplnila som v odpovedi z toho rozsudku.
erik malek
10.01.14,19:47
Problém je vtom že podpisy vlastníkov nemám na zmluve o stavbe ale mám podpisy vlastníkov na papieri domovníka zástupcu vlastníkov bytov ověřování
na mestskom úrade.
Kvaka
10.01.14,19:52
To boli súhlasy na vstavbu, teraz asi potrebuješ súhlasy k zmluve na kataster, na zmenu podielov na spoločných častiach..
kopretinka
10.01.14,19:52
a my ti máme dodať tie podpisy na zmluvu či ako?
erik malek
10.01.14,20:21
ANO Podpisy boli pre stavebni urad.
kopretinka
10.01.14,20:36
čo chceš od nás ?
Kvaka
10.01.14,20:37
Ty však potrebuješ podpisy k zmluve o vstavbe do katastra, podľa všetkého ale od každého jedného vlastníka, asi tu nestačia dve tretiny.
kopretinka
10.01.14,20:45
inak si kompletný? asi nie........zas všetko vymazané
Kvaka
10.01.14,20:45
A prečo si vymazal otázku?
kopretinka
10.01.14,20:47
lebo sám nevie,čo chce a ani to nedokáže napísať
erik malek
10.01.14,20:49
Ďakujem kava. kopretinka- len som potreboval poradiť - Nie som právnik.
Kvaka
10.01.14,20:54
Ale otázku si nemal vymazať, ak si dostal radu. To je proti etikete porady, vráť tam ten text.
misoft
11.01.14,12:41
Nerehli s! Toto sa tu nerobí - otázka a riešenia často pomôžu iným, ty však DVAKRÁT po sebe znenie otázky vymažeš - a napíšem to tak, ako to vidím ja - si tu ako ŠKODNÁ!
Anik
11.01.14,13:31
Ja si myslím, že si niekto robí srandu. Nie som pravopisár, ale toto mi prišlo, že je to jednoducho náročky tak napísané. Aj následné mazanie beriem ako provokáciu.