Nina24
10.01.14,15:14
Chobot
10.01.14,14:55
Máš tú náhradu dohodnutú v pracovnej zmluve? Ak nie, nič sa nedeje, nemusíš nič platiť. Ak áno, zamestnávateľ má právo od teba požadovať náhradu tej sumy. Je len na ňom, či na tom bude trvať alebo nie.

či aký postup si mala na mysli?
Nina24
10.01.14,15:00
v pracovnej zmluve nemam ziadu klauzulu ohladom naroku na nahradu, nie je tam nic spomenute. tzn. ak v januari podam vypoved uvedeným paragrafom, februar a marec mam vypoved. lehotu pocas ktorej sa ale nebude na firme zdrziavat, zamestnávatel mi neuhradí mzdu za uvedene mesiace a ja mu tym padom nemusim ziadnu nahradu platit vsak?
Tweety
10.01.14,15:16
V tomto prípade by bolo najlepšie skončenie PP dohodou.
Výpoveď je s VD, ak ju nedodržíš, hoci nemáš v zmluve klauzulu uvedenú v §62, nebudeš postihovaná za nedoržanie VD ale PP sa môže jednoducho skončiť pre porušenie PD.
Nina24
10.01.14,15:28
ak vsak so zamestnávateľom nie je reč a neakceptuje mi dohodou ukoncenie PP ( na uvedenej pozicii som sama a trvali by na vypoved. lehote nakolko by som musela niekoho noveho zaucat ) a kvoli psychickému teroru sa nechcem zdrziavat v praci pocas vypoved. doby nic ine mi nezostava ako pouziť paragraf 62 odst. 8 - je mozne ze ked mi potvrdí tuto vypoved paragrafom a pocas vypove. doby nepridem do prace moze mi dodatocne napisat vypoved o porusení prac. discipliny ? alebo ?
Nina24
17.01.14,19:55
můžem prosim od nejakej dobrej duse dostat odpoved na to ci je realne mozne ze by mi dali dodatocne porusenie pracov. disciplíny v pripade ze podam vypoved paragrafom 62 odst. 8 a nemam pisomnu dohdu so zamestnávatelom o nahrade skody v pracovnej zmluve?
Nina24
17.01.14,20:02
moze mi zamestnavatel v pripade podania vypovede paragrafom 62 odst. 8 dodatocne ukoncit pracovny pomer z dovodu porusenia prac. discipl?
veronikasad
17.01.14,20:36
Ak nemáš písomnú dohodu, resp. dodatok v prac.zmluve, odst. 8 si nemôžeš u zamestnávatela uplatniť. Čiže zamestnávatel od teba nemôže žiadať náhradu vo výške jednomesačného zárobku. Preto sa zrejme rozhodol ukončiť s tebou prac.pomer okamžitým zrušením z dôvodu porušenia prac.disciplíny, ak si prestala chodiť do práce.

Na ukončení prac.pomeru dohodou sa s ním nedalo dohodnúť ?
Nina24
17.01.14,20:50
no jedna sa o toto: dnes som žiadala o ukončenie prac. pomeru dohodu, avšak jedna sa o dost arognatných ludi a nezvladam to tam po psychickej stránke. na moju ziadnost mi odpovedali : v ziadnom pripade - dovod - naschval? to ze este chcu aby som nieko zaucila na moje miesto?u nich nikto nevie. nakoľko vsak odmietam zostat v praci chcela by som vypoved podat uvedeným paragrafom, nemam o tom ani zmienku na zmluve. takze ked pridem musia mi ju podpísat a . potom mi uz nemozu nic spravne som to pochopila?
Chobot
17.01.14,21:45
§ 62 ods. 8 nie je výpovedným dôvodom. Dôvody výpovede sú uvedné v § 63, ak výoveď dáva zamestnávateľ a v § 67 ak výpoveď dáva zamestnanec. Tieto paragrafy sa aj uvádzajú vo výpovedi.

Keďže výpoveď dávaš ty ako zamestnanec, tak nemusíš uvádať dôvod. Ak ale počas výpovednej doby nebudeš chodiť do práce (bez toho, aby s tým súhlasil zamestnávateľ), môže ti zamestnávateľ dať výpoveď z dôvodu porušenia prac. discipliny alebo okamžite skončiť s tebou prac .pomer z dôvodu hrubého porušenia prac. disciplíny.

Ale to už ti viacerí napísali, neviem, prečo sa to znovu pýtaš.

Takže môže.
misoft
17.01.14,22:03
"Aky je postup pri pouziti paragrafu 62 odst. 8 ak podavam vypoved z pracovneho pomeru a nechcem zotrvat pocas vypovednej doby v zamestnani?"

Nuž taký, že sa z §62 (?) ihneď stane §63......
Barticek
18.01.14,05:38
Ahoj Ja som to tak urobil v poslednej práci, napísal som si vypoved dohodou, zamestnavatel mi to neakceptoval že výpovedna lehota 1 mesiac, nechodil som do roboty, dal mi 3 absencie, potom poslal výpoved podla §63.. Ja už som bol zamestnaný inde čiže mi to bolo jedno,
veronikasad
18.01.14,06:19
Musia ti podpísať prevzatie výpovede. Výpovedná doba pre teba začína plynúť od 1.2.2014 a končí uplynutím výpovednej doby, ktorá záleží od doby zamestnania vo firme. Ak svojvolne prestaneš chodiť do práce, riskuješ, že sa ti v zápočte odpracovaných rokov objaví dôvod skončenia prac.pomeru - hrubé porušenie prac.disciplíny a môžeš mať problém s novým zamestnaním.
Nina24
18.01.14,09:57
ak moja vypoved bude zniet nasledovne : Podľa ustanovenia § 67 Zákonníka práce dávam ku dňu 31.01.2014

v ý p o v e ď

z pracovného pomeru, ktorý vznikol na základe pracovnej zmluvy zo dňa 13.01.2012.
V zmysle § 62 ods. 8 zákona číslo 311/2001 Z.z. nezotrvám v pracovnoprávnom vzťahu počas plynutia výpovednej doby.
Na základe všetkých vyššie uvedených skutočností môj pracovný pomer konči dňom 31.01.2014.


a zamestnvatel mi ju podpíse. posledný den v mojej praci je 31.1.2014 - februar a marec nepridem...za toto mi naozaj mozu dat do zapoctových listov ze výpoved z dovodu porušenie prac. disciplíny ?
misoft
18.01.14,15:49
Zamestnávateľ možno podpíše, ale s tým "dodatkom" súhlasiť nebude. Takže môže ti dať neplatené voľno na dobu výpovednej doby, dovolenku (ak nebola vyčerpaná, alebo absenciu.
Zamestnávateľ bude potom postupovať aj podľa §62 ods.8.
Inak - poriadne si prečítaj ten paragraf - je tam rozdiel medzi slovom "doručenie" a ukončenie. Ty ak chceš ukončiť PP a počítaš s výpovednou dobou, výpoveď sa MUSÍ doručiť pre tou výpovednou dobou, pretože prvý deň nového mesiaca po doručení sa začína výpovedná doba.