Daja 83
10.01.14,15:33
cestou do prace sa mi stal uraz, boli zavolani policajti aj starosta, som na PN pomaly mesiac a neviem ci mam sancu vyhrat odskodne.
jslancik
10.01.14,14:37
okolnosti? prečo by mala byť za to podľa teba zodpovedná obec?
Tweety
10.01.14,15:28
A ako je obec zodpovedná za úraz?
Daja 83
10.01.14,15:34
isla som pod zeleznicnym mostom a ked som z neho vychadzala tak vtedy na mna padlo zabradlie, ktore bolo vybrate zo zeme
Daja 83
10.01.14,15:37
aspon si myslim ze obec, lebo zabradlie patri obci len asi nejaki silaci ho vybrali zo zeme a dali na zeleznicni most...mam zlomeny nos, otras mozgu a poskodene zuby
Tweety
10.01.14,15:39
ak máš lekársky posudok, tak môžeš
bodliak
10.01.14,15:40
Pýtať môžeš.

Ale šance sú vždy malé.
Daja 83
10.01.14,15:48
a od coho zavisi aby boli sance velke? vedia sa z toho vyzut? jeden mi vravel ze to nebol prvy pripad ze bolo vybrate zabradlie ze on sam uz z chodnika daval prec 2 krat
Daja 83
10.01.14,15:51
mam lekarsky posudok, ved som bola hospitalizovana najprv na traume a potom na neurologii
Daja 83
10.01.14,15:52
ale takisto mozem prehrat nie ak by som vedela na 100 percent ze to vyhram tak sa do toho pustim ale ak nie, tak potom musim vsetko platit ja
arizona
10.01.14,15:57
A pod tym mostom je verejny chodnik,alebo si si iba skracovala cestu nejakou skratkou?
pavol54
10.01.14,16:00
komu patrí cesta s tým zábradlím?
Daja 83
10.01.14,16:03
niekto vybral zabradlie dal to na zeleznicny most a ja ked som isla z pod mosta tak to na mna padlo
Daja 83
10.01.14,16:07
asi obci, neviem presne ale ked tam bol starosta, tak on dal odviezt zabradlie, tak si myslim ze obci
Daja 83
10.01.14,16:10
tade bezne chodia ludia, a na konci chodnika je uz hlavna cesta a tam je normalne zebra, takze je to aj skratka a podla mna aj verejny podchod alebo co , aspon ja si to myslim lebo ked by nebolo tak by tam ta zebra nebola
pavol54
10.01.14,16:13
Tak si zisti vlastníka starosta je od toho aby pomáhal preto ešte nemusí za to zodpovedať obec keby išiel nejaký fero a pomohol by ti tak by si ho činila zodpovedným? ty musíš dokázať že vlastník nehnuteľnosti si nesplnil to čo mu ukladá zákon, a toho musíš nájsť (môže to byť aj obec)
Daja 83
10.01.14,16:17
ako to mam zistit? predstavte si ze idete pod zeleznicnym mostom a tam je chodnik az k hlavnej ceste a pri tom chodniku je zabradlie...mam sa spytat starostu?
pavol54
10.01.14,16:19
žeby na katastri?
Daja 83
10.01.14,16:36
:) aj som myslela, dakujem... a ked zistim komu to patri, aku mam sancu nieco ziskat?
misoft
10.01.14,16:41
Dobre povedané. Môže a malé (skoro nijaké).
Prečo?
Spadlo zo železničného mosta - most je majetkom ŽSR. Obec sa vyhovorí na nich. ŽSR zistia, že zábradlie nie je ich, ale patrí obci.
Pointa je v tom, že obaja sa môžu zbaviť zodpovednosti - jeden preto, lebo zábradlie nie je jeho, druhý preto, lebo to spadlo z mosta, ktorý nie je jeho.
korela
10.01.14,16:41
Ak je to železničný viadukt, mal by patriť železniciam. Podľa mňa áno, máš šancu, veď ťa to mohlo zabiť. Mosty sú pravidelne kontrolované, cestné cestnou správou, logicky železničné zasa nimi.
Bolo by vhodné sa poradiť najskôr s právnikom, aspoň iba také krátke usmernenie, či v spolupráci s niekým kompetentným nespraviť aj fotodokumentáciu miesta hore na moste a prípadne svedkov. Toto sú vážne veci. Alebo hneď trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre ublíženie na zdraví. Polícia si poradí komu-čo patrí.
Pred 89 v BA na ul. 29. augusta spadla poriadna traverza priamo na mladú ženu okolo 30 r., namieste bola usmrtená. Neviem, či sa vtedy nerekonštruoval Mamut - piváreň.
Daja 83
10.01.14,16:43
ako mam postupovat ak zistim komu to zabrdlie alebo ten pozemok patri?
Daja 83
10.01.14,17:21
a take ze obaja su vinni neexistuje, takze keby ma to zabilo lebo vela nechybalo asi take 2 cm tak nikto nie je zodpovedny a moj 4 rocny syn by nemal matku...fajn zakony
bubkoch
10.01.14,17:52
zodpovedny je ten kto to zabradlie vybral ... co asi policia nezisti kto to bol ... obec alebo ZSR alebo ktokolvek sa zbavi zodpovednosti ak preukaze ze si splnil vsetky zakonne nalezitosti a ze objektivne nebolo v jeho moci zabranit nehode ... co je pochopitelne, si myslis ze obec alebo ZSR má denne kontrolovat stav zabradli na celom uzemi republiky ? ci nahodou niekto prave teraz nejake zabradlie neposkodil ? zodpovednost by bola jasna napr. v pripade ze by niekto nahlasil poskodene zabradlie a obec alebo ZSR aj napriek tejto vedomosti nekonali a doislo by k nehode/urazu ...
myslim ze len stracas cas
pavol54
10.01.14,18:00
ešte existujú aj úrazové poistenia osôb ak sa stal úraz z neho by ako poškodená mohla byť odškodnená a tam má už poisťovňa veľmi eminentný záujem aby si zistila zodpovedného poškodená by sa nemusela s nikým súdiť
bubkoch
10.01.14,18:06
plnenie poistovne z urazoveho poistenia, a plnenie vinnika zodpovedneho za sposobenu skodu su dve nezavisle veci, kludne je mozne dostat peniaze od oboch ...
misoft
10.01.14,18:07
Ber to z tej lepšej stránky - ešte stále tu píšeš.
pavol54
10.01.14,18:18
má chodiť do práce bavorákom, ale zase cesta do práce je pracovný úraz
korela
10.01.14,18:22
Zábradlie je súčasťou mostu, tzv. železničního viaduktu, rovnako aj všetkých zariadení súvisiacich so železnicou.

Logicky každé dopravné stavby majú svoje technické normy na ich projektovanie. Normy pre cesty, diaľnice, mosty, letiská, železnice, tunely, parkoviská.
Starosta ak nevie, stačí mu na zistenie jeden telefonát, list, rovnako aj polícii.
Aká dĺžka zábradlia na Vás spadla? Koľko to vážilo, viete?
Mne je jasné, že ste sa druhýkrát narodili.
Zdokumentoval to niekto hneď vtedy? Ani nápad, že to tak necháte.
.
S akým odstupným odchádzal vtedy zo železnícten direktor? Čo ich nechcel vrátiť a dal ich údajne na charitu?
Majú mať zariadenia v poriadku.
marjankaj
10.01.14,18:24
Udrel ťa chodník?
misoft
10.01.14,18:25
Nechcel som zľahčovať jej situáciu, ale toto mi pripomína stav: vykydáš sa na zasneženom a zľadovatenom chodníku - požiadaš o náhradu škody a bolestného správcu chodníka. A čo sa vo väčšine prípadov deje? Správca síce pripustí "Chodník je náš, ale mali ho vyčistiť obyvatelia, čo tam bývajú (inak forma zneužívania na prácu)". A ešte sa spýtajú "A svedka - máte? Fotku - máte?" No a obyvatelia zase" Prečo my? Veď chodník je obecný a mali sa postarať o čistotu svojho pozemku". A budú sa dohadovať.
korela
10.01.14,18:28
To je dobrá hlúposť. Majetok železníc - zodpovednosť. Veď buchač pracoval v tejto oblasti, videl všetky mosty na Slovensku, ak nie ešte v celom Československu. Ak ich všetky nestaval, tak možno aspoň kontroloval. Čo sa dá ešte s mostami riešiť po ich výstavbe? Údržba.
kopretinka
10.01.14,18:34
úraz cestou do práce nie je pracovný úraz
misoft
10.01.14,18:41
A niekedy ani v práci pri práci nie je pracovný úraz.... ak zamestnávateľ nespíše záznam o pracovnom úraze - môžeš si pískať na fujare - dnes v telke dávali -po troch mesiacoch (a aj to až vtedy, keď telka sa začala zaujímať) sa dohodli, že spíšu záznam....... dovtedy ani počuť o tom zamestnávateľ nechcel.....
korela
10.01.14,18:47
Stal sa cestou do práce. To je zanedbanie údržby mosta ŽSR. K tomuto by sa mali vyjadrovať už iba právnici, aby to malo nejakú vážnosť.
Daja 83
10.01.14,18:59
ja neviem ale partner tvrdi cca 4metre
Daja 83
10.01.14,19:09
svedkovia tam boli az ked som ich ja zavolala, prisli pre mna kolegyne autom a ja som sa z pod toho zabradlia a ni nepohla a aj moj muz tam bol tiez on to odfotil mobilom a potom zavolal policajtov a mam aj zivotne poistenie, ktore som si uzatvorila presne mesiac pred nehodou
korela
10.01.14,19:13
Ak na Vás spadol 4m kus zo zábradlia, ďakujem pekne.
Neodpadli ste?
AmmiS
10.01.14,20:29
Veľmi jednoduchá a jasná odpoveď:

spísať kvalifikované trestné oznámenie z podozrenia zo spáchania "trestného činu ublíženia na zdraví neznámym páchateľom" a podať to na polícii. Doložiť PN, lekársku správu (ak máte lekársky posudok s bodovým ohodnotením tak aj ten, ale ten vám lekár vydá až po skončení liečenia, nie je nutný pre TO). Len uveďte v TO, že vám bola spôsobená škoda na zdraví s dobou liečenia XY dni (ak PN trvá stále uviesť aj to) a iná škoda ( napr. strata na zárobku a iné). Od zisťovania, kto je zodpovedný sú tu orgány činné v trestnom konaní. Vy to absolútne nie ste povinná zisťovať a ani riešiť. Oni vám určite dajú vedieť. :-) Určite máte právo dostať odškodné.
AmmiS
10.01.14,20:30
Ešte poznámočka, PN viac ako 42dní, ťažké ublíženie na zdraví podľa Trestného zákona.
Daja 83
10.01.14,21:00
tak ako teba :)
marjankaj
10.01.14,21:05
No z tvojej otázky sa asi iné ani nedalo vydedukovať.
bodliak
10.01.14,22:31
Vyvlečú sa z toho. Napríklad budú chcieť aby si dokázala, že si nebola pod vplyvom alkoholu. Aj to je spôsob, ako obeti nič neplatiť.
korela
11.01.14,05:26
Je jednoduché technicky zistiť, z ktorej konštrukcie zábradlie pochádza. Iba si neviem predstaviť ako bolo ukotvené, keď sa ocitlo zábradlie o dĺžke 4 m mimo svojho umiestnenia. Bolo odpílené, alebo až natoľko uvoľnené, že sa dalo jednoducho vybrať? Bolo z dielcov? Ak nie, bola táto časť odpílená?
pavol54
11.01.14,06:56
a z výšky aspoň 5 m to je výdrž a potom že na pracovisku treba prilby, stačí chodiť častejšie popod most a tréning odolnosti na pád rúry d 5 je istý
arizona
11.01.14,07:01
Ak to nie je definovane a urcene ako chodnik, tak myslim, ze sa budes tyzko domahat nejakeho "urazoveho". Moze sa stat, ze ta odbiju tym, ze si tadial nemala co ist,alebo ze tadial ludia chodia iba na vlastnu zodpovednost
kopretinka
11.01.14,07:07
pokiaľ tam nie je zákaz prechádzania,tak ju nemôžu odbiť,že na vlastnú zodpovednosť tade šla.....a je tam zebra,takže asi zakázané to nebude
Daja 83
24.01.14,10:05
:) Isla som do prace na bicykli a niekto vybral zabradlie a dal ho na zeleznicny most...ked som prechadzala tade bicyklom, tak to na mna padlo, mala som otras mozgu, zlomeny nos a poskodene zuby a PN stale trva od 15.dec.2013...boli tam aj policajti aj starosta
Len potrebujem poradit, ci mam sancu to vyhrat, ak by som udala obecny urad, lebo ked podam TO neznamym pach. tak sa to bude vliect a mozno sa vinnik ani nenajde
kopretinka
24.01.14,10:33
už zase??
korela
25.01.14,01:13
Daja 83, na čo ešte čakáš? Konaj, prosím ťa, kým sa zábradlie nestratí a nezahladia sa iné možné dôkazy.
marjankaj
25.01.14,07:00
Mala si prilbu?
jana-pomoc
27.03.14,17:11
v pripade, ze Vas problem je este aktualny, vramci Slovenska funguju aj tzv. odskodnovacie spolocnosti, ktore takyto problem riesia za Vas, ak by ste mali zaujem o blizsie informacie kontaktujte ma. dakujem