lajla7
10.01.14,15:46
Pred manželstvom som nadobudla byt-nehnutelnost. Teraz sa chceme stahovat do väčšieho a chcem sa opýtat, že ked tam budem napisana ako vlastnik v novej nehnutelnosti, je to potrebné ošetriť nejakou právnou formou, že ak by došlo k rozvodu, aby sa ta nehnutelnost nedelila, čiže bola moja ako predchádzajúca. Prípadne ako sa to rieši... Budeme to kupovat z predaja mojho bytu. Ak to je potrebne pravne osetrit, tak este pred rezervaciou, ci staci az pred kupnou zmluvou?
Vopred ďakujem
Mária27
10.01.14,19:23
Aj keď sa nehnuteľnosť napíše len na teba, mohli by sa do nej vložiť aj spoločné prostriedky, ktoré patria do BSM. Daj si napr. manželovi podpísať s overeným podpisom, že si nehnuteľnosť kúpila za svoje výlučné prostriedky, a preto nepatrí nehnuteľnosť do BSM.
lajla7
11.01.14,08:22
Staci to len takto napisat a overit podpis? A je to potrebne este pred rezervaciou, alebo to staci pred kupnou zmluvou, kedze mame este rok cas. Inak dakujem za odpoved
duves
11.01.14,09:50
Šiel by som riešením - zúženie BSM, to je nespochybnitelne.
lajla7
11.01.14,14:21
a kde sa to riesi )myslim tym zuzenie BSM )u notara? kolko sa za to plati? a kedy je to potrebne urobit? mame ist ten byt rezervovat, uz pred rezervaciou alebo staci pred kupnou zmluvou? dakujeeem moc