aanicka
10.01.14,18:08
do akej platovej triedy zaradiť učiteľku MŠ: ak má skončenú strednú školu pre MŠ a ukončené VŠ II. st. pre 2. stupeň ZŠ, bez praxe. Zaradiť ju ako nekvalifikovanú, začínajúcu do 8; alebo nekvalifikovanú VŠ II.st. do 9; alebo kvalifik. začínajúcu do 7. tr.? A po roku / po ukončení adaptačného/ do 8.tr. alebo do 9. tr. ak by do dvoch rokov začala študovať na VŠ predprimárku? zdá sa mi, že na problém vysokoškolákov nekvalifikovaných a k tomu začínajúcich v tabuľkách zabudli. veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď
avalik
10.01.14,18:14
553/2003 Z. z.Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 5
Platové triedy a zaraďovanie zamestnancov do platových tried

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.


11aa) § 27 ods. 2 a § 34 zákona č. 317/2009 Z. z.



Zaradenie do triedy pozri - 341/2004 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní

doplnenie:

http://www.porada.sk/t229530-ma-povinnost-riaditelka-sukromnej-materskej-skoly-so-statnou-dotaciou-povinnost-platit-zamestnancom-tabulkove-platy-ako-v-statnej-materskej-skole.html#
Ada9
10.01.14,19:00
Ahoj, Avalik, práve hľadám niečo z tejto oblasti - odmeňovanie pedag.zamestnancov. Ja účtujem súkrom.mater.školu, ktorej zriadovateľom je súkr.právnicka osoba. Pri odmeňovaní sa neriadim zákonom č. 553 , lebo mi ako zriadˇovateľ sa tam nenachádzame, ale keď som čítala kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa na rok 2014 - tá by sa mala vzťahovať aj na nás- ak som dobre pochopila. Teraz neviem ako ďalej postupovať v odmeňovaní učiteliek, teda či môžem ísť iba podľa zákonníka práce ako doteraz, alebo musím rešpektovať stupnicu platových tarífh ped.zamestnancov . Ak by si vedel poradiť, moc by mi to pomohlo.
avalik
10.01.14,19:29
doplnila som odpoveď
Ada9
20.01.14,19:57
Prosím Vás o radu , mám práve kontrolu z IP a chcú odomňa porovnanie platov učiteliek , ktoré im vyplácame ako súkrom.mater.škola s platovými tarifami podľa zákona č. 553. Kontrolórka to porovnávala s prílohou č. 7 zákona 553. Napr. PT 8, pr.trieda 1 -454,50 - podľa tohto mám platy učiteliek správne, ale obávam sa , či nie je už aktuálnejšia stupnica platových taríf a mala by som urobiť porovnanie podľa nej- jedná sa o rok 2013. Budem v´dačna za každú radu, lebo zajtra jej to mám odovzdať.
gastanka
24.01.14,11:11
POdla mna pre rok 2013 platili tieto tabulkove platy: http://www.ozpsav.sk/files/platove_tarify_ped%20_a_odb%20_zamestnancov_2013.p df Podla toho mala mat ucitelka zaradena v 7.tr.477,50€. Pre rok 2014 sa tabulkove platy opat menili. Ako sa vyjadrili ludia z IP?
Ada9
24.01.14,11:27
zatiaľ nijak, už som si našla aktuálne sadzby pre rok 2013 a tiež pre rok 2014. Kontrolórke som odovzdala prehľad platov učiteliek s tým do akej triedy sme ich zaradili, ona to porovnávala zle, ale kontrolu robí ešte s jedným kolegom a ten je možno múdrejší. Inak teraz, ked som čítala kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa, tak som v rozpakoch ,že či sa bude vzťahovať aj na nás , čo si uplatňujeme výnimku a ideme podľa zákonníka práce(§1 ods.4 zákona 553 )