Mirka.V
10.01.14,21:51
prečítala som si zákon o cestovných náhradách a vychádza mi z toho, že pri vyúčtovaní cestovných náhrad - netreba dokladovať bločkami o nákupe PHM???
dakujem .
wirgi
10.01.14,21:00
Pokiaľ ja viem, tak musia byť doložené doklady o nákupe PHM už aj pri autách , ktoré nie sú v majetku firmy, ale ich používaš na podnikanie a účtuješ náhradu za km
avalik
10.01.14,21:01
ak ide o zamestnanca tak blocky nie su nutne
§7

(5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len „doklad o kúpe“). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len „štatistický úrad“).
marjankaj
10.01.14,21:10
Aj to iba v prípade, že na pracovnú cestu nepoužije vozidlo zamestnávateľa.
avalik
10.01.14,21:26
ano, spravna poznamka :)
marjankaj
10.01.14,21:38
Viem, že tebe je to jasné. Len som chcel upozorniť čitateľku, či si dobre prečítala zákon.;)
Mirka.V
16.01.14,19:22
no to som si aj ja myslela. ale som si prečítala ods 5, kde vravia o cene zistenej štat.úradom ..... a .... vyplýva mi z toho, že už nemusí byť fyzicky doklad o nákupe. dakujem