bankacik
10.01.14,23:48
Som neplatca DPH /registrovaný som len podľa §7a/ chcem sa opýtať, keď budem teraz dodávať tovar do českej republiky platcovi DPH, tak vystavím faktúru bez dane. A nakoľko ju budem vystavovať bez dane, tak neposielam žiadne daňové priznanie a ni súhrný výkaz. Uvažujem dobre? ďakujem za odpoveď. Mám nejakú povinnosť sa registrovať v českej republike?
katka.hesskova
12.01.14,17:29
Prave z toho dovodu ste sa registroval na DU aby ste dostal cislo zacinajuce "SK..." ze budete toto cislo potrebovat.... cize mate povinnost vystavit fakturu bez DPH ak sa jedna o obchodovanie s ČR a dodavanie služieb/tovaru do ČR a zaroven mate povinnost elektronicky posielat Suhrnny vykaz o tejto cinnosti.

zaroven Vasa faktura by mala obsahovat odkaz na to o ake dodanie v zmysle zakona o DPH sa jedna (pozriet zakon o DPH)
bankacik
12.01.14,19:18
ďakujem za odpoveď, dala som si aj dotaz na finačne riaditelstvo kde mi dali nasledovne stanovisko:
Ak tovar z tuzemska do iného členského štátu dodáva osoba, ktorá je registrovaná pre DPH napr. podľa § 7a zákona č. 222/ 2004 Z. z. o DPH (ďalej len zákon o DPH) z čoho vyplýva, že nemá postavenie platiteľa dane z pridanej hodnoty, táto osoba nie je povinná platiť daň pri dodaní tovaru podľa § 69 ods. 1 zákona o DPH, nemá povinnosť zdaňovať dodanie tovaru, a teda ani neuplatní oslobodenie od dane podľa § 43 zákona o DPH, avšak si sleduje obrat pre povinnú registráciu podľa § 4 zákona o DPH. Táto osoba nie je povinná podávať súhrnný výkaz pri dodaní tovaru do iného členského štátu.

Z toho mi vychdáza že nemam podavať suhrny vykaz, a ani nejde o oslobodenie tovaru