vekslak
11.01.14,11:23
Chcem sa informovat ako spravne zauctovat odvody do ZP a Socialnej poistovne. Uctujem v jednoduchom uctovnictve. Kazdomesacne si vytvaram zavazok voci ZP a SP. Nasledne dany zavazok zauctujem v penaznom denniku dnom zaplatenia odvodov. Ako ale postupovat pri prechode rokov. Kedze odvody sa vyplacaju vzdy spatne o mesiac neskor, je potrebne v decembri nechat neuhradene zavazky voci ZP a SP? Alebo ich vytvorim ako novyzavazok az v januari a nasledne ich pri vyplateni zauctujem v penaznom denniku?
Rozalka
11.01.14,11:00
K 31.12. tento zaväzok existuje, je v lehote splatnosti, treba uviesť v závierke.
vekslak
11.01.14,12:27
ale realne splatnost je az k 8.1. cize ja ho aj zaplatim vzdy nasledujuci mesiac k 8 dnu. Preto nie som si isty ci ho mam evidovat ako zavazok z minuleho roku alebo uz evidovat az v dalsom uctovnom obdobi cize v januari 2014
kn-alka
11.01.14,12:35
Ja osobne evidujem odvody vždy k poslednému dňu v mesiaci, takže v decembri mi ostane záväzok, ktorý je uhradený v januári.
DanielaSL
11.01.14,12:40
Aj ja to tak robím ako dievčatá napísali. Tiež zaevidujem odvody za daný mesiac posledný deň v mesiaci ako záväzok.
vekslak
12.01.14,09:36
dakujem. aj ja to tak zrealizujem :)