lucia1805
11.01.14,11:40
chcela by som sa poradiť, či postup jedneho neznameho internetoveho obchodu bol v sulade so zakonom. 5. decembra 2013 som osobne odniesla mobilný telefón na reklamáciu do sídla predajcu internetového obchodu s elektronikou v Bratislave. Priamo tam som sa s predávajúcim dohodla na tom, že keď bude reklamácia vybavená, bude ma telefonicky kontaktovať a dohodneme sa na tom, či mi telefón zašle na moju adresu alebo si po neho prídem osobne. 2. januára mi bol od danej firmy zaslaný email, v ktorom ma vyzývali na prevzatie plnenia. Chcela by som sa spýtať, či je takéto konanie v súlade so zákonom. Daná firma vo svojom reklamačnom poriadku uvádza to, že po vybavení reklamácie informujú kupujúceho formou elektronickej pošty a zároveň mu doručia emailom alebo doporučenou poštou doklad o vybavení reklamácie - reklamačný protokol najneskôr do 30 dní. 8. januara som sa tam po par dnoch dovolala a ziadala som vratit peniaze, pracovnik mi povedal aby som mu poslala cislo uctu do mailu, tak som to tak urobila. Na druhy den mi volal zase iny pan z tejto firmy a povedal, ze vsetko z ich strany bolo v sulade so zakonom a telefon mi posielaju ( este k tomu ze tam nenasli ziadnu vadu). Do dnesneho dna nemam doma ani reklamacny protokol, ani telefon.. neviem co mam robit, volala som na SOI, pisala mail ale zatial neuspesne..neviete mi prosim poradit?
kopretinka
11.01.14,10:43
chcela by som sa poradiť, či postup jedneho neznameho internetoveho obchodu bol v sulade so zakonom. 5. decembra 2013 som osobne odniesla mobilný telefón na reklamáciu do sídla predajcu internetového obchodu s elektronikou v Bratislave. Priamo tam som sa s predávajúcim dohodla na tom, že keď bude reklamácia vybavená, bude ma telefonicky kontaktovať a dohodneme sa na tom, či mi telefón zašle na moju adresu alebo si po neho prídem osobne. 2. januára mi bol od danej firmy zaslaný email, v ktorom ma vyzývali na prevzatie plnenia. Chcela by som sa spýtať, či je takéto konanie v súlade so zákonom. Daná firma vo svojom reklamačnom poriadku uvádza to, že po vybavení reklamácie informujú kupujúceho formou elektronickej pošty a zároveň mu doručia emailom alebo doporučenou poštou doklad o vybavení reklamácie - reklamačný protokol najneskôr do 30 dní. Mne však žiadny protokol doručený nebol a do dnešného dňa nemam doma ani telefon. Neviem co mam robit

bol ti zaslaný email,aby si si prišla vyzdvihnúť opravený telefón.To je predsa vybavenie tvojej reklamácie.
lucia1805
11.01.14,10:47
bolo mi napisane aby som si vyzdvihla plnenie..lenze je to trosku smiesne ze sa s ich clovekom dohodnes uplne inak, nedovolas ani nedopises sa tam lebo vsetci to maju na haku..a do dnesneho dna mobil doma nemam..teda nemam nic
kopretinka
11.01.14,10:51
a čo si predstavuješ pod pojmom plnenie? nezáleží na tom,čo ste sa dohodli ústne,ale čo bolo napísané.Opätovne tam napíš,že ti neposlali protokol.Pohroz obch.inšpekciou.
kopretinka
11.01.14,10:54
chcela by som vidieť ich obchodné a reklamačné podmienky
lucia1805
11.01.14,10:57
a. Reklamácia sa uplatňuje v sídle Predávajúceho.

b. V prípade, že Kupujúci využije svoje právo a vyžaduje odstránenie poruchy Tovaru opravou a v záručnom liste je pre účely záručných opráv Tovaru určený iný subjekt ako Predajca, ktorého miesto podnikania je v rovnakom mieste ako v prípade Predávajúceho alebo v mieste pre Kupujúceho bližšom, uplatní Kupujúci právo na záručnú opravu u subjektu uvedeného v záručnom liste.

c. V prípade, že nie je možné uplatniť záručnú opravu u iného subjektu ako u predajcu, zaistí záručnú opravu predajca. Predajca v deň prijatia reklamácie vystaví kupujúcemu doklad o prijatí reklamácie tovaru, v ktorom presne označí vady tovaru v súlade s ustanovením § 18 ods. 5 Zákona o ochrane spotrebiteľa. Po vybavení reklamácie predajca informuje kupujúceho formou elektronickej pošty a zároveň kupujúcemu doručí e-mailom alebo doporučenou poštou písomný doklad o vybavení reklamácie (reklamačný protokol) najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie.

d. Ďalej je Kupujúci oprávnený vyžadovať záručnú opravu v autorizovaných servisných strediskách, ktorých zoznam je priložený v dokumentácii k Tovaru, prípadne ich oznámi Predávajúci na požiadanie Kupujúcemu prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.

e. Predávajúci rozhodne o reklamácii ihneď, v zložitých prípadoch do 3 pracovných dní. V odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.

Predávajúci je povinný vybaviť reklamáciu a ukončiť reklamačné konanie jedným z nasledujúcich spôsobov:
a) odovzdaním opraveného tovaru,
b) výmenou tovar
c) vrátením kúpnej ceny tovaru,
d) vyplatením primeranej zľavy z ceny tovaru,
e) odôvodneným zamietnutím reklamácie tovaru.
f. V situácii, keď je Tovar potrebné zaslať Predávajúcemu alebo servisnému stredisku, koná Kupujúci tak, aby bol Tovar zabalený do vhodného obalu, ktorý Tovar dostatočne ochráni a vyhovuje nárokom na prepravu krehkého Tovaru a označí zásielku príslušnými symbolmi.

g. V prípade, že je reklamovaný tovar doručený poštou alebo kuriérom na adresu sídla spoločnosti, (viď. http://www.shoppie.sk/kontakty/) zodpovedná osoba tento tovar prevezme, skontroluje zásielku, dokumentáciu (faktúru, pokladničný blok, obal), rozhodujúci dátum na lehotu plynutia reklamácie je dátum prijatia od kuriéra alebo poštového doručovateľa. Odporúčame vám zasielaný tovar poistiť. Zásielky na dobierku nepreberáme.

h. Zodpovedná osoba v plnej miere zodpovedá za sledovanie plynutia lehoty na reklamáciu v v súlade s príslušným ustanovením Zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa a Občianskeho zákonníka a bezodkladné kontaktovanie zákazníka o vybavení reklamácie v zákonom určenej lehote formou e-mailu, SMS, resp. doporučeného listu.

i. Servisné stredisko po riadnom vybavení reklamácie vyzve Kupujúceho telefonicky, e-mailom alebo iným spôsobom dohodnutým s Kupujúcim k prevzatiu opraveného Tovaru a reklamačného protokolu, resp. bude po vzájomnej dohode tovar spolu s reklamačným protokolom doručený Kupujúcemu formou doporučenej zásielky.

j. Pri akejkoľvek návšteve servisného technika u Kupujúceho je potrebné, aby bol vyhotovený protokol o zistených poruchách a forme ich odstránenia. Bez takéhoto protokolu nie je návšteva servisného technika braná do úvahy.

k. Nárok na uplatnenie záruky zaniká v prípade neodbornej montáže alebo neodborného uvedenia Tovaru do prevádzky, rovnako ako pri neodbornej manipulácii s Tovarom.
kopretinka
11.01.14,11:07
a ja si mám z prsta vycucať,že ty si z východu a obchod je na západe?veď keď si ten telefón tam niesla,tak ti to nevadilo........v pohode,počkaj si na normálnu radu.........
lucia1805
11.01.14,11:09
proste ja som z toho uz nervozna ze to takto maximalne ignoruju, neodpisu a nedokazu dvihnut telefon aby som vedela na com som... neviem vlastne ci mam nejake pravo alebo nie ci je to v poriadku, teda v sulade so zakonom..ale je to trosku smiesne ze je 8 dni po tom, co bola moja reklamacia vybavena a mobil ani ziadny papier v rukach nemam
lucia1805
11.01.14,11:30
prepac, tak ako som pisala v sprave, som tu nova a neuverejnilo mi cely tvoj prispevok preto ma to trosku nastvalo...
mareko
11.01.14,11:53
Veď ti 9. povedali že ti telefón posielajú naspäť, dnes je sobota 11. a ty tu robíš paniku. Veď v sobotu pošta nechodí, telefón ti zrejme príde v pondelok alebo utorok. Ak nenašli chybu, tak ti nemali prečo vrátiť peniaze. Ty si tovar reklamovala, nevrátila si zásielku do 7 dní bez udania dôvodu. Záruku máš dva roky, tak môžeš kedykoľvek telefón opätovne reklamovať. Odsleduj si ho a ak sa závada opakuje, opätovne reklamuj, pošli doporučenou poštou.
lucia1805
11.01.14,12:02
povedali mi to v stredu,8.1. rano ze ho poslu pocas dna kurierom... nerobim paniku len je trosku divne ze od 2.1. do 8.1. tam boli vsetci maximalne zaneprazdneni a hlavne nezvestni..ved ked tam nenasli chybu naco ho u seba drzali do predposledneho dna? trosku zvlastne
kopretinka
11.01.14,12:08
asi mali inventúru a dovolenky veď bol koniec roka a sviatky.......
lucia1805
11.01.14,12:14
ďakujem vám, uvidim ci sa ozvu v pondelok..ja som len chcela vediet ci je vsetko podla zakona kedze som taku skusenost este nemala...myslela som ze do 30 dni budem mat telefon v ruke uz vyreklamovany bez ohladu nato,ci zijem na vychode alebo hocikde inde...dakujem vam za rady a "kopretinka" este raz sa ospravedlnujem
kopretinka
11.01.14,12:18
do zadania otázky si dopísala,že si volala na SOI a písala email.To si tam volala a písala teraz v sobotu? a čakáš,že ti odpovedia? ihneď? v sobotu?
misoft
11.01.14,13:21
lucia1805 - skôr, než začneš panikáriť, preštuduj si http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-ochrane-spotrebitela/ Oni sami ťa vyzvali v zákonom stanovenej lehote o tom, že lete´fon máš hotový a máš si ho prevziať. A stihli to v lehote - ďalej záleží len na tebe, kedy ho preberieš. Ty si odovzdávala v "kamennej" pobočke e-shopu na reklamáciu, takže to posielajú tam, odkiaľ to prevzali. A zvykom je, že s výrobkom je doručovaný i reklamačný protokol (nakoľko na ňom sú všetky údaje o tovare, závade, majiteľovi).
Predstav si situáciu, že tebe by poslali domov reklamačný protokol, no na pobočke by mali telefón, o ktorom by nevedeli ani Ň - len by tam bol 1 ks niečoho....

"trosku divne ze od 2.1. do 8.1. tam boli vsetci maximalne zaneprazdneni a hlavne nezvestni..ved ked tam nenasli chybu naco ho u seba drzali do predposledneho dna" - a vôbec ťa nenapadlo, že niekedy overujú dlhodobo, či sa náhodou chyba neprejaví?

A "myslela som......." - vie čo znamená myslieť? H*v*o vedieť! :D
lucia1805
11.01.14,13:24
na SOI som pisala mail v utorok, volala som tam kazdy den ale neuspesne
lucia1805
11.01.14,13:26
ďakujem, uz v zivote nebudem mysliet lebo to je podla teba h*v*o vediet... potrebovala som normalnu radu tak som tu napisala, kedze s tym nemam skusenosti...to je asi tak vsetko...
kopretinka
11.01.14,13:28
a čoho sa týkal ten email? soi iba zhodnotí,čí predajca dodržal alebo nedodržal 30dńovú lehotu.....
lucia1805
11.01.14,13:36
v maili som sa pýtala presne to isté čo aj tu, či je vsetko v poriadku a ci konanie z ich strany je v poriadku...chcela som poradit
kopretinka
11.01.14,13:38
počkaj,či ti ten telefon nepríde ozaj v pondelok....a vybavili to v súlade so zákonom,do 30dní
misoft
11.01.14,13:43
Myslel som obrazne :D - jeden myslel, fúrik vymyslel a potom ho musel tlačiť. ;) - Ale vážne, všetko to, čo si popísala - oni fakt splnili svoju časť, dokonca v predstihu - takže oni dodržali lehotu. A telefón bude do 30 dní na predajni - potom už záleží len na tebe, kedy ho preberieš, ale pozor - ak sa ho rozhodneš prevziať o pol roka a potom požadovať peniaze pre nesplnenie podmienok reklamácie - tak to by neprešlo.....
misoft
11.01.14,13:45
SOI málokedy odpovedá obratom - uvedom si, že aj SOI musí preverovať podnet a to trvá istý čas. Takže nemôžeš očakávať nejaké prednostné odpovede, všetko po poriadku.....
lucia1805
11.01.14,13:45
ide o to ze ja by som ho mala rada doma uz davno, len oni sa s tym akosi neponahlaju to je ten najvacsi problem..a hej diky, to s tym furikom ovladam :-P
lucia1805
11.01.14,13:52
ved jasne ja to chapem len ma prekvapilo ze sa tam nedalo ani dovolat...no ja budem cakat na ten pondelok a ked to nepride tak potom co? co poradite??? ist tam osobne, zaplatit 20 eur na cestu do Blavy a rozkopat im zadok alebo co? na nete mali dobre recenzie tak som myslela ze ked sa s tym chlapikom na niecom dohodnem tak to aj tak bude ale bohuzial..uplne sa nato vybodli a zdrziavaju to ako mozu
misoft
11.01.14,14:03
Potom riešiť na pobočke - máte môj telefón? NIE? Tak ubehlo 30 dní, reklamácia nebola vybavená - odstupujem od zmluvy, vráťte mi peniaze......
lucia1805
11.01.14,14:14
ako ja neviem ale ten zakon je podla mna postaveny na hlavu, ja si myslim ze do 30 dni by mal mat clovek telefon v ruke..ze za vybavenie reklamacie sa povazuje to, ze uz nenastanu ziadne ukony..no u mna je to uz asi 36. den a v podstate k ziadnemu ukonu este bohuzial nedoslo :-)
kopretinka
11.01.14,14:25
do 30 dní ti musia oznámiť,ako vybavili tvoju reklamáciu,a to urobili.
misoft
11.01.14,14:27
5.12. si zaniesla - bol spísaný reklamačný protokol a zaznačený dátum uplatnenia reklamácie? Ak áno - do 5.1. by ti mali aspoň vedieť mali dať, kde sa terlefón nachádza. Ty si dostala 2.1 /štvrtok) e- mail - teda si mohla reagovať, prevziať alebo požiadať o preposlanie vzhľadom k vzdialenosti kuriérom.

Píšeš však "neznámy internetový obchod" - tajíš pred nami, alebo je to fakt nejaký taký e-shop? Lebo niektoré e-shopy s elektronikou majú kamenné pobočky nielen v Ba, ale rovnomerne po celej republike rozložené - minimálne 1 v kraji. Alebo spolupracujú priamo so servismi pre prípad reklamácie - a posiela sa to rovno servisu od zákazníka.
lucia1805
11.01.14,14:35
ja som im na mail odpisala hned 2.1. a potom aj 4.1. no ziadnu odpoved som nedostala..noo ano 5.12. som mala cestu do BA tak som to tam osobne zaniesla, bol vystaveny a spisany reklamacny protokol...ked mi neodpovedali na mail, volala som im tam 7.1. no nikto nedvihal, to iste 8.1. najprv nic a potom mi to dvihli, povedala som o aku vec ide a povedali mi, aby som im na ich mail poslala svoje cislo uctu,ze mi poslu peniaze + este aj darcek k tomu.. ospravedlnovali sa, ze ziadny mail odo mna nedostali..lenze to moje "nadsenie" z vratenia penazi dlho netrvalo,stvrtok rano 9.1. mi volali s tym, ze oni neporusili nic,ziaden zakon,emaili nasli neprecitane a mobil mi posielaju kurierom s tym, ze na nom neobjavili ziadnu vadu..taspon keby sa ospravedlnil ale nikto nic...takze takto nejako to bolo... netajim o aky obchod ide, ja s tym nemam problem - ide o shoppie.sk ktory maju sidlo len v BA
misoft
11.01.14,15:03
Chyba bola na ich strane - neprečítané e-maily - ospravedlnili sa ti a posielajú ti kuriérom - takže čakaj do pondelka.
Potom sa bude riešiť, ak do pondelka do večera nepríde.....
lucia1805
13.01.14,14:43
takže je pondelok- mobil doma nieje, nikto sa neozval, ani žiadny kuriér ani z obchodu, nemôžem sa tam dovolať - stále obsadzovací tón..
kopretinka
13.01.14,14:54
ani inšpekcia sa neozvala? napíš email do eshopu,v ktorom opíšeš celý priebeh reklamácie a posledná veta bude že nakoľko nemáš ani peniaze ani mobil,dávaš podnet na obchodnú inšpekciu.
lucia1805
13.01.14,14:56
nie skúšala som tam volať dnes zase ale na SOI to dlho zvonilo, nikto nic, skusala som aj viackrat...v tom shoppie zase kde mam reklamaciu sa mi ozyval stale obsadzovaci ton..no musim to nejako vymysliet lebo fakt ma to takymto stylom prestava bavit :(
kopretinka
13.01.14,15:00
pošli to sem: email : reklamacie@shoppie.sk
kontaktna osoba : Miroslav Biháry
lucia1805
13.01.14,15:02
ďakujem pekne ešte počkám hodinku, mam sestru v BA, preskenovala som jej reklamacny protokol a pojde tam za nimi spytat sa ich co sa vlastne deje..ale aj napriek vsetkemu to urcite nenecham tak lebo niesom s ich pristupom abolutne spokojna..nemam ani peniaze, ani mobil, proste nic
kopretinka
13.01.14,15:11
aha,a doteraz si sestru v BA nemala?
lucia1805
13.01.14,15:16
no mala ale bola odcestovana..a aj keby tam bola tak som to urcite nechcela riesit cez dalsiu osobu..ale ked to inak nejde tak... a nechapem co to je za otazka, ako by to ovplyvnilo moju reklamaciu prosim ta????
kopretinka
13.01.14,15:55
mohla tam ísť a vybrať ten mobil,keď ťa vyzvali.
lucia1805
13.01.14,15:58
to áno mohla, keby bola doma a vedela by som dopredu ze s tym bude tolko starosti..ale uz len s principu- preco by este ona mala platit postu z BA na vychod a posielat mi ten telefon..
lucia1805
13.01.14,16:05
poucila som sa a osobne nikomu neodporucam internetovy obchod shoppie.sk a nechcem s nimi mat uz nikdy nic spolocne!!! a len takto to nenecham, ako sa oni spravaju ku mne ako zakaznikovi, tak sa budem spravat aj ja