4326
24.03.06,14:34
Ahojte všetci,

prosím Vás má niekto skúsenosť so zamestnaním bočanov ČR? Máme zamestnanca, ktorý má trvalý pobyt v ČR. Mzdárka ale povedala, že si musí vybaviť slovenské rodné číslo. Čo vy na to?
Dada
24.03.06,13:36
Máme zamestnanca z ČR už vyše roka. Rodné číslo si nevybavoval. Viem, že si len na cudzineckej polícii vybavoval povolenie k pobytu. Na sociálke ho normálne zaevidovali, na zdravotke tiež. Mali sme aj kontrolu z inšpektorátu práce a chceli vidieť len to povolenie k pobytu.
4326
24.03.06,13:39
Prosím Vás, ako mám mzdárke vysvetliť, keď neviem na základe čoho a prečo si má vybavovať slovenské rodné číslo? Viete niekto o niečom takom?
Tweety
24.03.06,13:41
Prosím Vás, ako mám mzdárke vysvetliť, keď neviem na základe čoho a prečo si má vybavovať slovenské rodné číslo? Viete niekto o niečom takom?
Nech ona doloží svoje tvrdenie nejakým §.
Dada
24.03.06,13:42
Načo mu je slovenské rodné číslo?
Johanka
24.03.06,13:46
Čože jemu, na čo to je tej mzdárke?? Asi software jej nezoberie pracovníka bez rodného čísla ...
Ale inak neviem.
4326
24.03.06,13:47
Ja neviem, neviem ani na základe čoho na to prišla. Podľa mna tým, že sme Eu by mu malo stačiť to povolenie na pobyt z cudzineckej polície. Ale povedala, že musí mať slovenské rodné číslo.
Dada
24.03.06,13:49
Dievčatá ozaj, ešte aj teraz tu mám toho pracovníka a som sa ho na to pýtala. Tak len povolenie na pobyt z cudzineckej polície má. A v programe mám uvedené jeho české rodné číslo a zaškrtnuté, že je cudzinec.
4326
24.03.06,13:57
Ďakujem za rady a prajem pekný víkend.
Ešte ma tak napadlo - ak by si to slovenské rodné číslo vybavil, nemal by potom prolém pri zdaňovaní príjmov v ČR?

Dodávam po rozhovore s mzdárkou. Musí si vybaviť slovenské rodné číslo, lebo na zdravotnej poisťovni ho nezaregistrujú pod čekým rodným číslom a ževraj už nie je povinnosť mať povolenie z cudzineckej polície. ČO vy na to?
Magma
31.03.06,07:50
Ja viem tak, že povolenie k pobytu netreba u občanov zo štátov EU, iba vyplniť Informačnú kartu o zamestnaní pre úrad práce. A rodné číslo si vyžadovala zdravotná poisťovňa (ešte vlani sme to aj my tak vybavovali, odvtedy neviem aké majú usmernenie)
Janiela
21.06.06,05:30
Mám podobnú otázku.
Zamestnávateľ je Slovák, pracuje v zahraničí - ČR a tam zamestnáva cudzinca - Čecha. Sídlo má na Slovensku. Do akej zdravotnej poisťovne ho má prihlásiť? Alebo sa má zaregistrovať v ČR poisťovni?

Pokúsim sa ešte zistiť niečo vo VšZP, ale pochybujem, aby mi vedeli poradiť. Ďakujem komukoľvek za akúkoľvek radu.
janaGT
21.06.06,06:07
Ja viem tak, že povolenie k pobytu netreba u občanov zo štátov EU, iba vyplniť Informačnú kartu o zamestnaní pre úrad práce. A rodné číslo si vyžadovala zdravotná poisťovňa (ešte vlani sme to aj my tak vybavovali, odvtedy neviem aké majú usmernenie)

u nás je zamestnaný občan ČR od 6.7.2005. V Banskej Bystrici na REGOB nám overili jeho rodné číslo na základe rodného listu a OP. Poslali Osvedčenie o rodnom čísle. a ešte sme oznamovali na úrad práce vznik PP na Informačnej karte. Sociálka a zdravotka taktiež bez problému.