Macko00
11.01.14,14:24
Dobrý den,
popozeral som tu temy na kurierske sluzby, je ich neurekom a vacsinou sa tykaju prepravy a dorucenia balikov a konkretneho tovaru.
Mna vsak zaujima z pohladu podnikania.

Chcem a mam v zivnosti polozku kurierske sluzby. pre jednu firmu chcem dorucovat zasielky, ktore mi oni daju aby som ich dorucil na miesto urcenia. Tuto cinnost budem vykonavat vlastnym sukromnym autom, ktore nemam v majetku, ani mat neplanujem, a taktiez si neplanujem davat do nakladov PHM a podobne.

Mozem im takuto sluzbu fakturovat aj napriek tomu ze nikde vo fakture ani v uctovnictve nebude zohladnena prevadzka vozidla, phm, poplatky a podobne ?

Viac menej v danej polozke na fakture mozem uviest napriklad
Kurierske sluzby v pocte 10ks - 50€

alebo ak chcem takuto cinnost niekomu fakturovat, resp. pre niekoho vykonavat tak musim aj vlastnit/prenajat motorove vozidlo?
Ved to mozem dorucovat aj pešo alebo na bicykli .. nie ? v principe je v polozke zahrnute vsetko, moja cas, dany ukon a presun z bodu A do bodu B lubovolnym sposobom (mozno aj autom)

Dakujem a omluvam sa ak niekde takato tema je, ale stravil som tu tri hodiny a na tento dotaz som nic podobne nenasiel.

Dakujem a zelam pekny vikend.