Botan
11.01.14,14:51
Dokonca aj keď som hladná. Hladná som veľmi málo a na to, aby hlad prešiel by mi stačila aj polka pohára kakaa. Strašne ma to štve,lebo keď sa chcem normálne najesť, tak mi potom príde hrozne zle. Bola som aj na vyšetrení ohladom kyseliny a tak a vôbec nič mi nezistili. Užívala som tabletky na trávenie, ktoré mi nepomohli...Hrozne mi chýba sa normálne najesť, asi mám nejaký veľmi veľmi pomalý metabolizmus alebo čo, lebo keď si dám toho viac tak priberiem. Nemala som toto vždy, asi tak hlavne posledný polrok až rok. :( Nič sa ale vtedy nestalo, k čomu by som mohla pripisovať túto príčinu. Proste z ničoho nič.
Mám 18 rokov.
alaya1
11.01.14,13:55
Hladna si malo a na potlacenie hladu ti staci pol pohara kakaa? Bola si u lekara? Odber krvi, sono zaludka, ale myslim, zeby si sa mala zdoverit mame s tym, ze ked nieco zjes priberies. A myslim, ze preto malo jes a boli ta zaludok. Mama to verim, ze spravne pochopi, aby nebolo uz potom neskoro.

DOPLNENIE - skus sa obratit tu so svojim problemom. http://primar.sme.sk/lekar/gastroenterologicka-poradna/

Tu pisu laici, nie odbornici ohladne gastro problemov. Zelam ti skore uzdrtavenie.
alaya1
11.01.14,13:58
Mohla si doplnit este svoj denny jedalnicek.
kopretinka
11.01.14,14:01
jedz málo a často,jedz ľahko stráviteľnú potravu......čo to znamená normálne sa najesť? pečená kačica a 15knediel k tomu?
možno máš alergiu
http://www.interklinik.sk/test-potravinovej-intolerancie?gclid=CNyZoZi29rsCFbGWtAodIgUAIg
Botan
11.01.14,14:03
bola som u lekara ale oni to zjedodusuju, zevraj nejem pravidelne a to je kvoli tomu, lenze jak mam jest pravidelne, ked nemozem...a mama vsetko vie, aj otec....ale ked uz ani lekari nic nevedia s tym tak neviem :(
alaya1
11.01.14,14:07
lekari ti povedali, ze jes nepravidelne a malo. Tak to zmen.
Botan
11.01.14,14:11
normalne ranajky, obed, vecera, popripade nieco male medzi tym, a normalne porcie, napr. obed aky davaju v skolskej jedalni, vccera mi z neho bolo zle do vecera riadne :D
Botan
11.01.14,14:13
ked som bola minuly rok na lyziaarskom, mali sme pravidelnu stravu, z ktorej mi bolo cely cas zle :/
kopretinka
11.01.14,14:15
možno nezáleží na množstve,ale na kvalite jedla.Jedz to a toľko,aby ti nebolo zle.ja mávam tiež problémy so žalúdkom,proste príde také obdobie.....nič mi nezistili....
kopretinka
11.01.14,14:16
napíš,čo a koľko denne zješ
Botan
11.01.14,14:16
ranajky - rohlik alebo chleba s niecim, vacsinou sunka, syr, potom obed v skolskej jedalni a na veceru tak rozne co mame :D
avalik
11.01.14,14:18
tak si nasad dietu a skusaj z ktorych jedal ti je zle ... zacni napr. varenou ryzou, dalsi den pridaj varenu mrkvu ... dalsi varene maso ... dalsi mlieko - postupne pridavaj ine potraviny

mne je zle napr ked si dam kakao ;)

a to priberanie - je pravda, nepravidelne stravovanie mam na sebe odskusane ... priberam aj "z vody"!


doplnenie:
po tom co si pisala v komentaroch, by som na tvojom mieste zasla za psychologom ... pretoze z tvojich udajov ti vychadza tvoje BMI 18,8 - co je normalna vaha a pod 18,5 sa uvadza podvaha - zdravotne rizika ... to ze pises aj o priberani ma len utvrdzuje v tom, ze velmi lipnes na udajoch z vahy a poreto si vsugerujes bolesti pri kazdom jedle

ak nechces skoncit s potvrdenou diagnozou anorexia/bulimia, zamysli sa nad sebou - vahu mas akurat, kludne mozes aj pribrat ... na spevnenie a vyrysovanie tela zacni cvicit ... si mlada, najdi si ine aktivity ako zaoberat sa svojou vahou
kopretinka
11.01.14,14:18
nebavia ma takéto odpovede,pýtala som sa konkrétne......nechce sa mi ťahať z teba informácie.
Botan
11.01.14,14:19
to nejde ze aby mi nebolo zle skor otazka je ze ako vemi mi je zle, pretoze zle mi je furt
lujza.j
11.01.14,14:20
problém je tu...
lebo keď si dám toho viac tak priberiem
kolko máš kg? a ako si vysoká?

áno je to o pravidelnej strave ako píše kopretinka.....ja jem napríklad v robote každé dve hodiny...ale je dôležité čo ješ....

predpokladám, že tebe ide iba o to jesť...ale hlavne nepribrať a aby ťa nebolel zalúdok...
kopretinka
11.01.14,14:20
možno máš nejakú alergiu....
Botan
11.01.14,14:22
tak vzdy to je nieco ine, konkretne ti nepoviem, ze o siestej vecer jem presne to a to, niekedy jem aj o 10 vecer, lebo spat chodim neskoro
kopretinka
11.01.14,14:23
tam bude asi problém,v hlave........
Botan
11.01.14,14:26
ide mi o to aby mi nebolo zle a mam 158cm 47kg
Botan
11.01.14,14:28
tak ale mne je zle stale, aj ked si nic nedam, to len ked si nieco dam, tak mi je potom este viac a niekedy to je dost neznesitelne
avalik
11.01.14,14:35
a co je to "nieco ked si dam"?
avalik
11.01.14,14:36
a ako ti je zle? po ktorych jedlach ti nie je zle?
kopretinka
11.01.14,14:39
tak váhu máš akurátnu,zisti si,či nie si na niečo alergická.
Botan
11.01.14,14:45
uplne vsetko, okrem vody no
Botan
11.01.14,14:49
tak to mozem ale moc tomu nadeje nedavam
avalik
11.01.14,15:42
este stalke si nenapisala ako ti je zle? aka je to bolest, ci mas hnacky, zvracanie, kde sa objavuje ta bolest, ci sa to upravi pri nejakom setrnom stravovani
lujza.j
11.01.14,15:48
....gastroskopiu robili?pri sústavných bolestiach ...by sa asi aj hodila....
avalik
11.01.14,15:50
doplnila som odpoved
lujza.j
11.01.14,15:54
toto jasné od prečítania.... :cool:
alaya1
11.01.14,15:57
O tom som napisala ja uz v mojom prispevku, ako prva. Zial, nikto to nepochopil. lebo dievcatu s tymto problemom je to po lopate napisat nevhodne.. Preto som apelovala, povedat to mame.
kopretinka
11.01.14,16:00
mama o tom vie
alaya1
11.01.14,16:03
ze boli brucho, viem, pripisala to potom.
kopretinka
11.01.14,16:05
no ja neviem,ale bulimičky,anorektičky nehľadajú pomoc a radu....a ona jesť chce.
alaya1
11.01.14,16:07
Citaj otazku aj medzi riadkami.
Jasmina Staruchova
11.01.14,16:22
Mala som ťažkosti so žaludkom.Bolesti a pocit že mám viac kysel.žaludočnej. Nechala som si spraviť gastroskopiu. Zistili sme že mám zápal žaludka. Užívala som Nolplazu a Itoprid. Aj pri uživaní liekov som sa cítila zle. Navštívila som liečiteľku. Poradila mi aby som každe ráno a pri ´tažkostiach spravila toto: " Surový olúpaný zemiak nastrúhať a vytisnuť z neho šťavu a tu následne vypiť. Zabralo to a pomohlo . Ja sa cítim skvelo a bez liekov. Každé ráno si vytlačím šťavu zo zemiaku a nalačno vypijem. Liečiteľka mi poradila aj ACTIV ALOE / forte/500ml .Dá sa kúpiť v každej lekárni. a čaj : Žaludok+čreva/ kupujem ho v Lidli/. Našla som aj stránku : www.uncaria.sk . Oslovila som ich a p.Janura mi cez odborníka poradil.Takže čaje: Vilcacora original + Tahuari lapacho / variť 20min. pijem celý deň. A čaj Flor de arena / iba sa zaleje a luhuje/ a pijem 3-krát denne. A nalačno 15kvapiek pijem denne SANGRE DE DRAGO. Keďže mám aj cystu v ľavej obličke tak okrem operácie je možná len alternatívna medicina. Dnes môžem prehlásiť že po mesiaci bez liekov môj žaludok fonguje ok a bez bolesti. Prajem Vám všetkým skore uzdravenie a poviem takto: " dá sa liečiť aj inak ako s tabletkami."
lujza.j
11.01.14,16:27
18-nému decku je nevhodné písať po lopate?...dnes 15 ročné berú antikoncepciu a súložia......jej mamu nepoznáme možno preto je tu....že to zrovna potrebuje počuť-prečítať si...
alaya1
11.01.14,16:29
Ok, ako myslis. Ak prirovnas k psychickej poruche antikoncepciu, snad jej poradis tak, aby si jej pomohla.
verim, ze si prizna po tvojich slovach, ze potrebuje pomoc.
lujza.j
11.01.14,16:36
myslela som to inak nevadí....vysvetlila si si to po svojom!....ju pol roka až rok bolí žalúdok a jej mama o to vie....to je akože v poriadku!moje decko keby bolel po každom jedle len pár dní....tak to riešim...!!!a potom má 18 je plnoletá-právne dospelá...
alaya1
11.01.14,16:49
Doplnila som ti moj prispevok.
misomiso
11.01.14,16:55
Kakao je naozaj najmenej vhodny napoj pri problemoch so zaludkom. jednak je tam mlieko, a navyse aj cukor. Vyhod aspon docasne vsetko sladke, zjedz denne aspon 2 - 3 surove mrkvy, tiez surovu bielu kapustu, aspon trocha, resp. inu surovu zeleninu, napr. kusok brokolice.

Mimoriadne dolezite je jest pomaly a vsetko dokladne (a este raz dokladne) pohryzt.

Na problemoch so zaludkom sa podiela zla strava cca 40% a stres cca 60%. nepises ako ta mas so stresom.
anna81
04.09.14,07:52
čo tak vyskúšať tinktúru z paliny? nie je na žalúdok a trávenie nič lepšie!

Ručne vyrábané mastičky, oleje a tinktúry . Všetko v BIO kvalite v súlade s prírodou.

https://www.facebook.com/pages/Tr%C3%A1vni%C4%8Dek-produkty-alternat%C3%ADvnej-medic%C3%ADny/1503513376538215?ref=hl
Indeed
04.09.14,09:54
...aperitívy to je jedno aké... najlepšie horké bez cukru ako boli kedysi žaludočné kvapky AMARA, podobá sa na to bylinný liker VLAHOVAC vyraba MARASKA ,Zadar Hrvatska
Excellent bitter aperitif liqueur,has been produced according to the original recipe
from the XIX.th century. Aromatic herbs,carefully macerated,give to this herbal liqueur,special taste and unique quality.