martinko111
11.01.14,17:19
Chcem sa spýtať, ako je to s autom, keď si kúpim auto som majiteľ v evidencií u policajtov a mám exekúciu. Exekútor by mi ho chcel zobrať, lebo zistil, že mám nejaký majetok, ale auto je na štvrtinky, ale to nie je lízing, takže je hneď moje, lenže ja som zaplatil len prvú štvrtinu. Ale ide len o to že som majiteľ. Ako sa to berie, keď predám toto auto trebárs bratovi na kúpnu zmluvu overenú u notára, ale neprepíše sa u policajtov. Môže na to niekto siahať, keď brat auto legálne kúpil a podľa zmluvy je majiteľom odo dňa podpisu zmluvy. Evidencia je podľa mňa len pre potreby štátu aby vedeli kontrolovať aké sú v SR vozidlá. Má overená kúpna zmluva väčšiu váhu, ako povinná evidencia? Ďakujem
ivka70
11.01.14,16:21
Exekutor zistuje udaje z evidencie motorovych vozidiel, takze pokial auto neprepisete, pre neho si majitelom ty.
A este k tomu kupno-predajna zmluva v case exekucie by bola napadnutelna ako vyhybanie sa exekucii.
buchač
11.01.14,16:38
Chcem sa spýtať, ako je to s autom, keď si kúpim auto som majiteľ v evidencií u policajtov a mám exekúciu. Exekútor by mi ho chcel zobrať, lebo zistil, že mám nejaký majetok, ale auto je na štvrtinky, ale to nie je lízing, takže je hneď moje, lenže ja som zaplatil len prvú štvrtinu. Ale ide len o to že som majiteľ. Ako sa to berie, keď predám toto auto trebárs bratovi na kúpnu zmluvu overenú u notára, ale neprepíše sa u policajtov. Môže na to niekto siahať, keď brat auto legálne kúpil a podľa zmluvy je majiteľom odo dňa podpisu zmluvy. Evidencia je podľa mňa len pre potreby štátu aby vedeli kontrolovať aké sú v SR vozidlá. Má overená kúpna zmluva väčšiu váhu, ako povinná evidencia? Ďakujem
Ako sa to berie ?
Nuž normálne ... exekútor príde a vezme , podrobnosti nie sú dôležité ...
Má overený dlh väčšiu váhu , ako vyhýbanie sa tým iným platbám , kvôli ktorým sa ohlásil exekútor ???
Kua ...na auto máš a na dlžoby NIE ?????!!!!
P.S.:
Na bejzbolku sú takéto otázky ... :mad:
martinko111
16.01.14,21:08
Ale ja som myslel, že ho predám ešte pred začatím exekúcie, len ho neprepisem. A bejzbalkou dám tebe ty šašo.
buchač
17.01.14,07:08
Ja som možno aj ten šašo ....

Lenže Ty si potom čistý brat starého uja = ***** ....