1Barbara
11.01.14,19:53
Asi pred 17 rokmi som dostala od rodičov darom starší rodinný dom. Rodičia dodnes v rodinnom dome žijú. Dom mi darovali, s tým, že sa s manželom o nich staráme a bratovi pomáhali finančne aj fyzicky pri stavbe jeho rodinného domu. Tak bratovi aj zdôvodnili svoje rozhodnutie. Pri dome je dvojgaráž, ktorú vtedy nevysporiadali, teda patrí rodičom. Jedna garáž mala byť pre brata , druhá pre mňa. On má už svoj rod. dom, teda tú garáž už nepotrebuje. Podľa priania rodičov chcem za tú jednu garáž bratovi zaplatiť, on s tým aj súhlasí, aby potom obe garáže patrili k domu. Nakoľko sme v právnych veciach laici, prosila by som o radu, ako konkrétne pri tom postupovať. Myslím, že je lepšie tieto veci vyriešiť ešte teraz, kým rodičia žijú. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
ivka70
11.01.14,19:00
Majitelmi garaze si ty s bratom? Alebo kto je majitelom, ked sa chces vysporiadavat majetkovo s nim?
1Barbara
11.01.14,20:42
Myslím si, že garáže patria ešte rodičom, vysporiadaný je iba dom.
kopretinka
11.01.14,20:44
takže to vysporiadať musia rodičia,buď ti ich darujú,alebo jednu darujú tebe a druhú bratovi,alebo sa to vysporiada v dedičstve a ty môžeš potom brata vyplatiť....
ivka70
11.01.14,20:45
Najskor si zisti na katastri, kto je vlastnikom garazi, podla toho je mozne nasledne vysporiadanie. Bez toho ,ze budes vediet, kto je vlastnikom, by to bolo iba ciste teoretizovanie.
marjankaj
17.01.14,21:38
Veď preto sa pýta tu. Možno niekto bude vedieť, kto je vlastníkom.:---
luja5
18.01.14,10:28
Čo je vlastne pri dome – dvojgaráž alebo dve garáže? Čo je zapísané na LV? Dvojgaráž ako jedna stavba (s jedným súpisným číslom), alebo dve garáže ako dve stavby (každá s vlastným súpisným číslom)?