jadela
24.03.06,15:24
Ak zamestnám na dohodu pracovníka, zaplatím zaňho do sociálky, odvediem daň a uhradím mzdu, ako to potom všetko zaúčtujem v JÚ? Mám to správne takto? : 1. soc. poisťovňa - odvody
2. výplata - mzdy
3. odvedená daň - daň z príjmu
Netreba to nejako odčleniť od mojich odvodov a dane? Ak som zamestnancovi vyplatila 8100Sk netto a odviedla daň 1900Sk, môžem si dať do výdavkov 10000Sk,- neviem ako to mám rozpísať.
Postupujem správne?:
Ak používam firemné auto aj na súkromné účely a nemám všetky bločky za benzín, vyrátam si percento súkromných jázd a cez uzávierkové operácie si dám do príjmu rovnaké percento za opravy, údržbu a havarijnú poistku. Čo ale s povinnou poistkou, keď som ju zaplatila v r.2004 a mám ju uplatnenú vo výdavkoch za r.2004?
Dada
24.03.06,14:25
Odvody za zamestnanca, výplata mzdy, daň zo mzdy ide do MZDY, a odvody za zamestnávateľa ide do PLATBY DO FONDOV.
jadela
24.03.06,15:02
To znamená, že všetko čo som platila za zamestnanca - výplata, daň aj odvody zahrniem vo výkaze medzi mzdy?
ALDA
24.03.06,15:14
Odvody za zamestnanca, výplata mzdy, daň zo mzdy ide do MZDY, a odvody za zamestnávateľa ide do PLATBY DO FONDOV.

Ja aj odvody zamestnávateľa za zamestnanca dávam do miezd..iba odvody podnikateľa do fondov.
Evanka
24.03.06,15:15
Tiež pridám otázku, keď už zakladateľ takto divne nazval tému, ale týka sa to rovnakej problematiky.
Rozmýšľam od včera :(, kam zaradiť v PD úrazové poistenie z DoVP.
SZČO v JU bude mať v odvodoch do poisťovní odvody za seba + úrazové za zamestnanca z dohody? Ja som úrazové poistenie hodila pôvodne tiež do miezd, ale asi to tam nepatrí.
Zita5
24.03.06,15:37
Tiež pridám otázku, keď už zakladateľ takto divne nazval tému, ale týka sa to rovnakej problematiky.
Rozmýšľam od včera :(, kam zaradiť v PD úrazové poistenie z DoVP.
SZČO v JU bude mať v odvodoch do poisťovní odvody za seba + úrazové za zamestnanca z dohody? Ja som úrazové poistenie hodila pôvodne tiež do miezd, ale asi to tam nepatrí.

Platby do ZP a SP zamestnávateľ - Platby do fondov
Platby do ZP a SP zamestnanci - Mzdy

SZČO ZP a SP - Platby do fondov do fondov
Evanka
24.03.06,16:16
Platby do ZP a SP zamestnávateľ - Platby do fondov
Platby do ZP a SP zamestnanci - Mzdy

SZČO ZP a SP - Platby do fondov do fondov
Zitka, ďakujem, išlo mi iba o zaradenie úrazového poistenia.
Dúfam, že som pochopila správne:
Úrazové poistenie z DoVP aj ZP a SP za SZČO do rovnakého stĺpca - Platby do fondov.
lenkak
24.03.06,16:21
Úrazové poistenie z DoVP aj ZP a SP za SZČO do rovnakého stĺpca - Platby do fondov - áno.
Evicafa
24.03.06,16:27
Platby do ZP a SP zamestnávateľ - Platby do fondov
Platby do ZP a SP zamestnanci - Mzdy

SZČO ZP a SP - Platby do fondov do fondov

Takto pekne a ešte podrobnejšie to máš rozpísané v JÚPP Špeciál I z roku 2005.
Evanka
24.03.06,16:40
Úrazové poistenie z DoVP aj ZP a SP za SZČO do rovnakého stĺpca - Platby do fondov - áno.
Lenka, moc ďakujem, toto je presne to, čo som potrebovala počuť.
lenkak
24.03.06,18:28
Za málo.