vlado 33
12.01.14,15:03
Dobrý deň, potreboval by som radu ohľadom notebooku Lenovo G560. Odišla mi DVD mechanika, je to model AD-7585H. Chcel by som ju nahradiť DVD mechanikou http://datacomp.sk/lg-dvd-rw-gt80n-sata-cierna-bulk_d151238.html, nevyužívam ju skoro vôbec. Jedná sa mi o otvor, lebo mechanika sa nezavrie pri zapnutom NTB. Bude vadiť keď dvierka mechaniky sú iné a budú utopené v obale notebooku? Nemám skúsenosť. Za odpovede vopred ďakujem.
misoft
12.01.14,14:45
Každá slim mechanika pasuje do NB.
A kryt dvierok? Kryty sa totiž dajú dať dole a medzi sebou vymeniť. Takže sa zloží kryt dvierok novej mechaniky a nahradí pôvodným krytom starej mechaniky - mimochodom - tie kryty u NB sú akoby predĺžené - takže sa mechanika zavrie.
vlado 33
12.01.14,15:14
DVD mechaniku mám vonku, dvierka mám odobraté. Je tam mechanika Sony a chcem tam dať mechaniku LG. Budú dierka pasovať? Alebo nechať dvierka LG? Nebudú dvierka LG nejako zasekávať keď budú utopené?
misoft
12.01.14,15:19
Šachty, uchytenie i rozmery mechaník sú typizované - ak sa pozrieš na kryt dvierok mechaniky v DVD a v novej mechanike - uvidíš rozdiel. Na novej máš kryt kolmo a je osadený blízko vozíka (skoro priamo na vozíku). No kryty na NB sú prispôsobené a sú akoby predĺžené od vozíka.
Porovnaj.
Inak - či je to Sony, LG a pod. - ide len o výrobcu, ale rozmery sú stanovené, mechaniky musia pasovať všade - len tie kryty sa vymenia (tia sú totiž príčinou, že sa nezatvárajú - pre svoj tvar.)
vlado 33
12.01.14,16:07
Nevedel som. Vieš, rôzny výrobcovia ponúkajú tovar svojho tvaru, aspoň na niečom sa zhodli. Ďakujem za odpoveď, idem objednať.
misoft
12.01.14,16:36
:D:D:D - zhodli ako zhodli - im to nariadili - normami.....
vlado 33
14.01.14,10:49
Dnes mi prišla tá DVD mechanika, už som ju aj namontoval. Mal si pravdu, ten pôvodný predný plastový panel (dvierka) presne sedel, čo som vôbec nedúfal. Ďakujem ešte raz za radu.