ivuska100
12.01.14,17:31
Dobry vecer, obraciam sa na vas s pravnou pomocou ohladom drazby mojho bytu, ktory bol v osobnom vlastníctve. Dostal som sa do velmi zlozitej financnej situacie a dostal som sa do pozicie neplatica voci bytovemu druzstvu, od ktoreho som si byt odkupil. Bytove druzstvo moj 3-izbovy byt kvoli dlhu, ktory s penalmi narastol na sumu 4.274 eur ma dalo do dobrovolnej drazby. Byt sa predal az v opakovanej drazbe za 50.000 eur. Drazobna spolocnost vyrovnala dlh voci druzstvu, drazobna spol. si vyučtovala odmenu 3.601 eur + 10% ako odmenu za druzstvo 427,43 eur.
Chcem spýtať, či odmena 3601 + 427 eur z dlznej sumy druzstvu je adekvatna_ Pred 1. kolom drazby nam drazobnik vyčíslil dlh na nájme 4.124 eur a z tejto sumy si vyčíslil odmenu 824,89 eur + náklady 686 eur, čo spolu činilo s DPH 1813,19 eur. Je normálne, aby po opakovanej dražbe stupla odmena pre drazobníka o 100%? Mam pocit, že mi drazobník svoje naklady + znalecky posudok, ktorý platí 3 mesiace zdvojnásobil,. Mam pravo ziadat od drazobníka komplexne vyučtovanie, nakolko po opakovanej drazbe už mi nedal taký podrobný rozpis ako pred 1. kolom drazby, už mi iba poslal oznamenie o vytazku drazby a sumy a čisla učtov, kde boli zaslane peniaze