Olinka82
12.01.14,19:21
Vrátili mi auto z expertízy,nároku naň sa vzdal prvý majiteľ,ktorému zaň medzičasom poisťovňa vyplatila poistku,následne na to sa nároku naň po dohode so mnou vzdala aj poisťovňa,ktorá to oznámila aj vyšetrovateľovi,ktorý mi auto následne odovzdal aj o dokladom,že som už len jeho jediná majiteľka.no medzičasom ako prebiehalo vyšetrovanie,bolo auto vyradené z evidencie,takže potrebovala by som radu ako teraz postupovať,keď chcem auto znova užívať.Viem,že si mám dať žiadosť do automobilky o pridelenie nového VIN čísla,len neviem,či podať o nové vin číslo alebo náhradné vin číslo.A ďalej by ma ešte zaujímalo,kam konkrétne potom zaslať žiadosť na ministerstvo vnútra.Viete mi niekto poradiť,prosím? Ďakujem.
buchač
12.01.14,18:36
Google našiel za 0,32 sekundy ...:rolleyes:

Náhradné identifikačné číslo vozidla VIN
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=11021
lujza.j
12.01.14,18:37
Olinka82
12.01.14,20:25
No,to sice našiel aj mne,ale mňa skôr zaujímala taká prakticky využiteľná rada ako tá formálna
buchač
12.01.14,20:41
Vrátili mi auto z expertízy,nároku naň sa vzdal prvý majiteľ,ktorému zaň medzičasom poisťovňa vyplatila poistku,následne na to sa nároku naň po dohode so mnou vzdala aj poisťovňa,ktorá to oznámila aj vyšetrovateľovi,ktorý mi auto následne odovzdal aj o dokladom,že som už len jeho jediná majiteľka.no medzičasom ako prebiehalo vyšetrovanie,bolo auto vyradené z evidencie,takže potrebovala by som radu ako teraz postupovať,keď chcem auto znova užívať.Viem,že si mám dať žiadosť do automobilky o pridelenie nového VIN čísla,len neviem,či podať o nové vin číslo alebo náhradné vin číslo.A ďalej by ma ešte zaujímalo,kam konkrétne potom zaslať žiadosť na ministerstvo vnútra.Viete mi niekto poradiť,prosím? Ďakujem.

No,to sice našiel aj mne,ale mňa skôr zaujímala taká prakticky využiteľná rada ako tá formálna
Formálne povedané by som odpovedal asi nasledovne .
Keďže Ťa zaujíma tá prakticky využiteľná rada a položila aj tú formálnu otázku , nuž si myslím , že si link v podstate ani nečítala .
Inak by si vedela , že žiadosť sa podáva na :
http://www.telecom.gov.sk/images/mdpt_logo.jpg

Náhradné identifikačné číslo vozidla VIN

Náhradné identifikačné číslo vozidla VIN sa prideľuje konkrétnemu vozidlu na základe písomnej žiadosti prevádzkovateľa vozidla, ak
a) pri výmene karosérie vozidla rovnakého typu v rámci jedného typového radu dôjde k odstráneniu tej časti karosérie, na ktorej výrobca umiestnil identifikačné číslo vozidla VIN,
b) pri oprave vozidla bola vymenená tá časť vozidla, na ktorej výrobca umiestnil identifikačné číslo vozidla VIN,
c) identifikačné číslo vozidla VIN je nečitateľné, neúplné alebo ho nemožno určiť.


Žiadosť o pridelenie náhradného identifikačného čísla vozidla VIN musí obsahovať
a) identifikačné údaje o žiadateľovi, a to,
1. ak ide o fyzickú osobu, meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, adresu trvalého pobytu a podpis,
2. ak ide o právnickú osobu, názov a adresu alebo obchodné meno a sídlo, identifikačné číslo (IČO), meno a priezvisko osoby alebo osôb, ktoré sú jeho štatutárnym orgánom, podpis štatutárneho orgánu a odtlačok pečiatky,

b) identifikačné údaje o vozidle, a to
1. značku vozidla,
2. obchodný názov vozidla,
3. typ vozidla (jeho variant alebo verziu variantu typu),
4. druh vozidla,
5. kategóriu vozidla,
6. obchodné meno výrobcu vozidla,
7. identifikačné číslo vozidla VIN,
c) odôvodnenie žiadosti.

Prílohou k žiadosti o pridelenie náhradného identifikačného čísla vozidla VIN sú
a) fotokópia osvedčenia o evidencii alebo fotokópia technického osvedčenia vozidla,
b) odborný posudok o kontrole originality vozidla nie starší ako 15 dní odo dňa jeho vydania,
c) protokol o technickej kontrole vozidla nie starší ako 15 dní odo dňa jeho vydania,
d) doklad o nadobudnutí tej časti vozidla, na ktorej bolo pôvodné identifikačné číslo vozidla VIN; predkladá sa, ak sa náhradné identifikačné číslo vozidla VIN prideľuje pri výmene karosérie vozidla alebo pri oprave vozidla,
e) súhlasné stanovisko výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla o tom, že ide o rovnaký typ karosérie v rámci jedného typového radu, ak sa náhradné identifikačné číslo vozidla VIN prideľuje pri výmene karosérie vozidla,
f) doklad o dopravnej nehode vydaný príslušným orgánom Policajného zboru alebo doklad o poistnej udalosti, ak je vozidlo po dopravnej nehode,
g) správny poplatok v kolkových známkach v hodnote 20 eur podľa položky 73 písm. e) Sadzobníka správnych poplatkov, ktorý je prílohou zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov.

Náhradné identifikačné číslo vozidla VIN sa nepridelí vozidlu, ak

a) pri prestavbe vozidla došlo k odstráneniu tej časti, na ktorej výrobca umiestnil identifikačné číslo vozidla VIN,
b) pri kontrole originality vozidla alebo technickej kontrole vozidla bolo zistené, že vozidlo (podvozok) má viac identifikačných čísel vozidla VIN; to neplatí, ak nadstavba vozidla má svoje identifikačné číslo alebo v rámci viacstupňového schválenia bolo vozidlu pridelených viac identifikačných čísel vozidla VIN,
c) jednotlivo dovezené vozidlo nemá identifikovateľné číslo vozidla VIN,
d) ide o vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie vozidiel z dôvodu jeho recyklovateľnosti,
e) na vozidle je identifikačné číslo vozidla VIN, ktoré výrobca nikdy nevyrobil,
f) pôvodné identifikačné číslo vozidla VIN je neoprávnene pozmenené a vozidlo sa nedá identifikovať podľa skrytých identifikátorov.

Vzor žiadosti o pridelenie náhradného identifikačného čísla vozidla VIN nájdete TU.
Zoznam pracovísk kontroly originality oprávnených na jednotlivé vozidlá umiestňovať a upevňovať náhradné identifikačné číslo vozidla VIN a identifikačné číslo vozidla VIN nájdete TU.
Olinka82
12.01.14,20:55
Ale áno,čítala,až na to,že presne na chlp rovnakú odpoveď som už dostala od 2 ľudí a vzápätí na to sa do debaty zapojili ďalší dvaja,ktorí tým všetko zrušili a uzavreli to zhodne- ŤAŽKO POVEDAŤ,TREBA SKÚSIŤ,LEN POTOM ZISTÍŠ AKO TO JE AJ V REÁLE..tak som len dúfala,že snáď tu skôr nájdem niečo konkrétne od niekoho,kto si niečím podobným už prešiel....ale aj tak ďakujem za odpoveď...
mirecr8
24.04.16,12:52
A ako ste to nakoniec urobili ?
viktorviktor
24.04.16,18:24
Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie, smie byť znova prihlásené do evidencie vozidiel, len ak sa opätovne schválila jeho technická spôsobilosť.

čo je vyradenie vozidla z evidencie
http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie


po vyradenie vozidla z evidencie okrem písm. a/ všetko absolvovať a poplatiť
http://informacie.autovia.sk/prihlasenie-dovezeneho-auta-vozika-zo-zahranicia-12