mariavia
13.01.14,08:48
Ahojte Poraďáci,
potrebovala by som poradiť. Nie som šofér a čo sa týka auta sa nevyznám v ničom. Potrebovala by som preto poradiť, aká je najspoľahlivejšia, alebo aspoň dobrej kvality nabíjačka autobatérie do auta HONDA ACCORD 2.0 BENZIN LPG 1999. Nabíjačku chcem kúpiť ako darček k narodeninám a chcem sa vyhnúť trapasu, aby sa mi nestalo, že kúpim niečo nevhodné. Cena môže byť cca okolo 120 € - 150 €.
Ďakujem za rady,
mariavia
Excise Duty
13.01.14,07:54
Pozri napr. tu: http://www.najnakup.sk/nabijacky-auto-baterii
Inak nabíjačka sa nekupuje podľa značky auta ale podľa kapacity batérie.
LukyKs
13.01.14,10:28
Kedže NIE si šofér, možno ti nepovedali, že autá majú zabudované nabíjačky :D
ale keby si silou mocou chcela, tak (olovené baterky) je o niečo lepšie nabíjať menším prúdom - povedzme 1/20 = nabíjačka má mať stupne , kde je "obmedzený" prúd
Príklad : baterka 50 Ah
nabíjací prúd 1/20 je 2,5 A
nabíjačka by mala mať voliteľný prúdový rozsah cca 2-5 A (1-7 A )
lujza.j
13.01.14,10:37
Nie je lepsie kupit novu autobateriu.....
Excise Duty
13.01.14,10:40
A prečo?
LukyKs
13.01.14,10:42
dnes sa baterka nedá posúdit "odpichovacím ampérmetrom"
lujza.j
13.01.14,10:49
Mne to je jedno:D...tento darcek mi nedava logiku...ak by som volila moto darcek urcite nieco ine a nie co pouzijem ked budem mat slabu autobateriu...ak ma svoj vek kupim novu....
vlado 33
13.01.14,12:48
Ja mám túto: http://www.obchod.martinexsk.sk/143/nabijacka-discovery-16--helvi.html , sú aj lepšie v tejto cene ale nebudem komentovať. Základom správnej kontroly nabitia batérie je meranie hustoty elektrolytu: http://www.autoomega.sk/?ukaz=vsetko...&hlzaradenie=1 . Dostaneš na pumpách a neviem kde ešte. Základom je aby všetky články batérie po nabití vykazovali zhruba rovnakú hodnotu. Pokiaľ jeden článok bude vykazovať nižšiu o viac ako 20%, môžeš takúto batériu vyhodiť. Častým štartovaním a jazda na krátke vzdialenosti ničia batériu a znižujú jej kapacitu, je potrebné ju nabíjať hlavne v zimných mesiacoch.
Excise Duty
13.01.14,13:41
Súčasné autobatérie sú bezúdržbové a vhľadom na ich konštrukciu žiadne meranie jednotlivých článkov neprichádza do úvahy. Batériu je však potrebné dobíjať tak, ako píšeš v poslednej vete. Avšak na to netreba nejakú superluxusnú nabíjačku za vyše 100 €, v pohode postačí aj za nejakých 30 €. A rozhodne nekupovať na pumpách, tam je zbytočne draho, na internete je bohatá ponuka.
vlado 33
13.01.14,14:16
Bezúdržbové batérie majú pod nálepkou skrutky ako pri klasických batériách, len si to niekto nevšimol ( málo značiek nemajú).
mariavia
13.01.14,14:31
Aj na to som si pomyslela, kupiť novú batériu
mariavia
13.01.14,14:40
Ďakujem všetkým za rady a odpovede, pomôže mi to zorientovať sa, možno že kúpim aj novú batériu tú samo-udržiavaciu a nejakú nabíjačku na zimné obdobie, ďakujem veľmi. Môj muž má rád praktické darčeky - to na vysvetlenie, prečo taký darček k 70 rokom :-)
vlado 33
13.01.14,14:43
Koľko ročná batéria? Si neuviedla. Ja chodím väčšinou po meste a v zime nabíjam skoro každý mesiac a pol (preventívne). Najprv treba hľadať príčinu a tak meniť za novú.
mariavia
13.01.14,15:01
Neviem ako stará je batéria, ale myslím si že dosť, možno ako auto, skoro 13 rokov, nechcem sa pýtať, aby som sa nevyzradila s darčekom... U nás v meste je predajňa HONDA - budúci týždeň sa tam pôjdem pozrieť. Ale čo si pamätám,
viem, že si už viac krát požičiaval nabíjačku a mal dosť problém ju zohnať. Ešte raz ďakujem.
srska
13.01.14,15:03
vlado 33
13.01.14,15:08
Rozdiel je v cene, niektoré nabíjajú bez toho aby ju bolo potrebné vymontovať z auta. Niektoré nabíjajú aj iné batérie (gelové batérie, hudba budúcnosti). Niektoré dokážu obnoviť zasulfitovaný akumulátor.
vlado 33
13.01.14,16:01
Trinásť ročná batéria? Skoro nemožné, priemerná životnosť 5 až 7 rokov.