Lukas Jancina
13.01.14,08:57
Ahojte, chcel by som sa opytat a poprosit Vas o radu.

Planujem nakupovat tovar z Ciny v hodnote asi 500e, kazdy mesiac jednu objednavku. Posielat cez DHL. Som zivnostnik a chcem sa spytat:
1. Tovar aj ked pojde cez sukromneho prepravcu mi zadrzia na colnici? 2. Na colnici pri prevzati tovaru budem musiet zaplatit dan+clo a potom pri predaji tovaru do obchodov alebo eshopov (nie konecnemu spotrebitelovi) moja velkoobchodna cena bude (cena tovaru+dan+clo+marza) ano?
3. A konecny predajca si uz prihodi svoju marzu a uz ma konecnu cenu?
4. Alebo tym ze som zivnostnik -neplatca DPH, dan na colnici nezaplatim, da sa to?
5. Do uctovnictva si prilozit fakturu z cini -nakup tovaru a fakturu o predaji -predaj tovaru a ten rozdiel je moj zisk ktory ako zivnostnik zdanim pri podavani danoveho priznania?
6. Na obale musi byt uvedene CE certifikat a navod v Slovenskom jazyku, ci treba este nejake pravne opatrenie?



Dakujem Vas za odpoved!
lammer
09.03.14,20:30
Mna by taketo nieco tiez zaujimalo. Objednam oblecenie z ciny napr. Ebay za ucelom dalsieho predaja v kamennom obchode. Zivnostnik- neplatca dph. Kedze vacsinou faktura ziadna neni tak co dat do uctovnictva ako naklady? Staci vypis z paypal + jcd ? Ked to na colnici nezadrzia? Tak len paypal? Pojde to postou. Aby to bolo vsetko podla zakona? Dakujem