nika.sum
13.01.14,09:53
Znamy mi dal zaujimavu otazku: Ak ma ako FO povinnost viest PU, moze si potom v danovom priznani uplatnit pausalne vydavky ? Ja som nenasla nikde, ze je taka moznost vylucena, ale priznam sa, ze som zatial neuctovala FO v PU.
kn-alka
13.01.14,09:26
Keďže je POVINNÁ viesť podvojné účtovníctvo, nemôže si uplatniť paušálne výdavky...... Logika, nie?
nika.sum
13.01.14,10:46
to najprv napadlo aj mna, ale podla akeho zakona by nemohla aj napriek tomu, ze viedla PU uplatnit pausalne vydavky, v zakone nie je napisane, ze ked vedie PU nemoze sa nakoniec rozhodnut zdanit podla §6 odst.10, ak to niekde je definovane, poprosim ak viete §...
marjankaj
13.01.14,19:45
§2
j) základom dane rozdiel, o ktorý zdaniteľné príjmy prevyšujú daňové výdavky (§ 19) pri rešpektovaní vecnej a časovej súvislosti zdaniteľných príjmov a daňových výdavkov v príslušnom zdaňovacom období, ak tento zákon neustanovuje inak,

§ 17
Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane
(1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza

a) u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo u daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11 alebo 14, z rozdielu medzi príjmami a výdavkami,
b) u daňovníka účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva1) z výsledku hospodárenia,