avalonka
13.01.14,12:01
Poradáci poradte mi prosim co mam robit,rekonstruujeme starsi dom,mame uz dva roky stavebne povolenie ktoreho sucastou je aj vrtana studna,v septembri 2013 sme sa k vrtaniu tej studne konecne dostali a na mieste kde mala byt sa voda bohuzial uz nenasla,preto sme boli nuteni vyvrtat ju na inom mieste nasej zahrady ktora ma ine parcelne cislo,preto po vyvrtani sme podali ziadost o zmenu stavby pred dokoncenim aj s novym zakreslenim vzniknutej situacie,zaplatili poplatok a je januar a my stale cakame na vyjadrenie stavebneho uradu respektivne pani ktora nas ma na starosti mi stale opakuje ze budeme si musiet nato robit dodatocne stavebne povolenie...nerozumiem potom tomu,chapem ze sa musi zrejme urobit nove konanie aj zo susedmi (dookola nas niesu ziadne rodinne domy iba jedna zahrada a inak iba pozemky typu trvaly travnaty porast...pytam sa ci dodatocne stavebne povolenie je to iste ako zmena stavby pred dokoncenim alebo je to rozdiel? Dakujem za kazdu odpoved.
draik
13.01.14,13:10
Zmena stavby pred dokončením prebieha obdobne ako stavebné konanie. Vo Vašom prípade však už ide o tzv. čiernu stavbu, teda bude potrebné ju dodatočne legalizovať.
avalonka
13.01.14,17:09
dodatocne legalizovat? co to obnasa?