Bizzy
13.01.14,16:43
Ahojte, potrebovala by som sa poradiť resp. utvrdiť sa:
31.5.2013 som ukončila pracovný vztah u jedneho zamestnavatela. Od 1.6.2013 do sucasnosti som u druhého zamestnávatela.


Otazka:
Potrebujem poziadat predchadzajuceho zamestnavatela o vystavenie rocneho zuctovania preddavkov na dan za rok 2013 za obdobie dokedy som bola unho zamestnana + o vystavenie potvrdenia o zaplateni dane za toto obdobie?
Nasledne poziadam sucasneho zamestnavatela o vystavenie obidvoch dokuemntov za obdobie od 1.6.2013?

Alebo ak musim poziadat aj predchadzajuceho zamestnavatela, odovzdam nim vystavene obidvadokumenty sucasnemu zamestnavatelovi a on mi na zaklade toho vystavi dokumenty v ktorom budu spojene udaje od stareho a noveho zamestnavatela?

Dakujem
KEJKA
13.01.14,15:48
nemôžeš žiadať oboje
predchádzajúci zam-eľ ti mal - mohol - nemusel
vystaviť potvrdenie o mzde už pri odchode, resp. následne pri spracovaní poslednej mzdy. Ak ho nemáš, tak ti je povinný ho poslať.
Ty požiadaš o vykonanie RZD svojho terajšieho zam-eľa

a

predložíš mu to potvrdenie od predchádzajúceho, prípadne ďalšie dokumenty. terajší zam-eľ i urobí RZD, v ktorom už budú zahrnuté všetky tvoje príjmy za rok 2013.
Bizzy
13.01.14,15:56
za to obdobie 2013 co som bola v predchadzajucom zamestnani ho nemam (mam iba potvrdenie o zamestnani) , cize ho musim poziadat a on mi to musi vystavit (rocne zuctovanie preddavkov alebo ho mam poziadat o to potvrdenie o zaplateni dane?) , Nasledne ked mi jeden z tychto dokumentov da, odovzdam ho novemu zamestnavatelovi, a on doriesi zvysok ci? pre mna je toto spanielska dedina
Katy a R
13.01.14,16:03
nemusíš nič žiadať starého zamestnávateľa - je povinný ti ho poslať, ale ešte je skoro.
U nového zamestnávteľa požiadaš - do 15.2. (a doložíš, keď príde)
- už to máš vlastne napísané ;)
KEJKA
13.01.14,19:18
som zvýraznila.............
ako prosím vás čítate odpovede?
alebo naozaj píšem tak nejasne?
zuzu 76
11.02.14,14:35
Poprosím o radu: do potvrdenia o príjmoch zo závislej činnosti sa uvádza len skutočne vyplatený príjem, to znamená ak neboli vyplatené mzdy za všetky kalendárne mesiace - tento príjem sa neuvádza. Nezdaniteľná časť základu dane sa uplatňuje v celej výške 3.735,94 € . tzn. v konečnom ročnom vyúčtovaní , alebo v daňovom priznaní vyjde preplatok na dani. Je to správne ? ďakujem
Zuzanka_ba
12.02.14,14:56
áno, uvádza sa len skutočne vyplatená mzda, už sú tu diskusie na túto tému. NČZD sa uplatňuje v plnej sume. ak v tých mesiacoch keď nebola v skutočnosti vyplácaná mzda ste nemali inde príjem kde by ste si NČZD uplatnili, tak vyjde preplatok na dani.