sara
24.03.06,18:45
Prosím Vás, tlačíte niekto daň. priznanie v Alfe priamo do originálnych tlačív z daň. úradu? Ide mi o to, či tie dvojhárky môžem natrhať na jednotlivé strany, lebo dvojhárky mi neberie tlačiareň. Či to takto berie daň. úrad?
Zita5
24.03.06,17:51
Prosím Vás, tlačíte niekto daň. priznanie v Alfe priamo do originálnych tlačív z daň. úradu? Ide mi o to, či tie dvojhárky môžem natrhať na jednotlivé strany, lebo dvojhárky mi neberie tlačiareň. Či to takto berie daň. úrad?

Tačila som ale na A4 , čiže predelné , ale pokiaľ som jedno vytlačila tak tri som pokazila , na ktoré som pasovala .
Teraz ro robím tak , že originál vypíšem v ruke a kópiu si vytlačím na čistý papier .

Inak čítala som na porade , že DÚ berú DP vytlačené z programu účtovníctva aj na čistý papier .
evina
24.03.06,17:55
Inak čítala som na porade , že DÚ berú DP vytlačené z programu účtovníctva aj na čistý papier .

Áno berie, normálne môžeš DP vytlačiť v Alfe a nemusíš pasovať do originálu. Tlačivo je tiež možné vytlačiť na stránke www.drsr.sk a také poslať aj na DÚ.
adams
24.03.06,19:18
Ja osobne som podala už asi 10 DP vytlačených priamo z alfy. V roku 2005 som podávala DP tlačené v alfe na originálnych tlačivách, ktoré som trhala na jednotlivé hárky. Na DÚ proti tomu nenamietali.
bes
24.03.06,19:22
natrhaj ich, úplne v pohode ich zoberú, veď tie tlačivá sa aj tak keď 2x obrátiš stranu rozpadnú :)
petovsan
24.03.06,19:43
Ja osobne Vás obdivujem, prečo sa zdržujete a trápite s tlačou do originálnych tlačív. Z Alfy tlačím cez Acrobat daňové priznania už asi 3. alebo 4. rok na čistý prázdny papier (obojstranne), taktiež výkazy o PaV a MaZ, berú to na každom daňovom úrade, pokiaľ sú na tlačive tie čiarové kódy. Ohromne to urýchly prácu, tlačím to vždy dvojmo (kópiu pre klienta) a je to o.k.
daisy16
28.03.06,14:22
Ja osobne Vás obdivujem, prečo sa zdržujete a trápite s tlačou do originálnych tlačív. Z Alfy tlačím cez Acrobat daňové priznania už asi 3. alebo 4. rok na čistý prázdny papier (obojstranne), taktiež výkazy o PaV a MaZ, berú to na každom daňovom úrade, pokiaľ sú na tlačive tie čiarové kódy. Ohromne to urýchly prácu, tlačím to vždy dvojmo (kópiu pre klienta) a je to o.k.
prosím ťa tlačí ti farebne alebo to zoberú aj čiernobielo. Mám farebnú tlač. ale stale mi to tlačí čb - mám niečo zlé nastavené? Prosím o radu. Ďakujem
evina
28.03.06,14:46
prosím ťa tlačí ti farebne alebo to zoberú aj čiernobielo. Mám farebnú tlač. ale stale mi to tlačí čb - mám niečo zlé nastavené? Prosím o radu. Ďakujem

Zoberú Ti aj č/b.
Tweety
28.03.06,14:49
Zoberú Ti aj č/b. VeĎ predsa aj čierna aj biela sú farby.
ewap
31.03.06,06:54
Prečo mám v alfe staré DP, keď mám novú aktualizáciu
Alebo nemám? Kde si ju môžem stiahnuť?
LubenaK
31.03.06,09:41
Najnovšia verzia je 12.30 a je na internete. V 12 boli ešte staré tlačivá, lebo ich neskoro ministerstvo zverejnilo.
Zita5
31.03.06,09:44
Prečo mám v alfe staré DP, keď mám novú aktualizáciu
Alebo nemám? Kde si ju môžem stiahnuť?


Porovnaj rok 2004 s rokom 2005 a uvidíš či máš staré alebo nové tlačivká .