maartin
13.01.14,21:54
Ako spravne nahodit prijemku tovaru, ak vedlajsie naklady tvori napriklad postovne (kurier), ktory tovar priniesol, pricom tento naklad bol fakturovany uz na doslej fakture za tovar. Ked pridavam fakturu, automaticky mi robi prijemky, ale vedlajsie naklady, napr to postovne mi unika.

Dakujem
mlyn16
16.01.14,07:53
Dáš sa na vedľajšie okienko (ako si dávala jednotlivé položky) t.j. vedľajšie náklady a tam môžeš priamo z účtovníctva potiahnúť doklad (hoci aj z pokladne).
Keby nebolo zrozumiteľné, tak kľudne napíš :)
maartin
23.01.14,19:57
Ahoj, dobre, tak som to teda nastavil, v zalozke Vedlajsie doklady som vybral doslu fakturu a z nej vybral napisal cast, ktora predstavuje dopravu.

Otazka teraz nie, ako nastavit uctovanie, ked nahdazujem Doslu fakturu na tovar a fakturuju mi tam dopravu, tak uz raz uctovny predpis pisem, nezauctuju sa mi tieto polozky druhykrat cez tu prijemku?
mlyn16
24.01.14,08:19
Tak to už neviem, nemám nastavené účtovanie zo skladu. Účtujem spôsobom B. Faktúry za tovar 504100, (vedľajšie náklady 504110) a materiál 501100 (vedľajšie náklady 501110), to kvôli kontrole, či som nezabudla naúčtovať príjemku resp. vedľajšie náklady.