lianett
14.01.14,00:29
Môže riaditeľ ZŠ žiadať od žiaka 5.triedy vykonanie komisionálnej skúšky, keď mu nevychádza zo žiadneho predmetu nedostatočná známka, ale vynechal zo zdravotných dôvodov 5 týždňov /nie v jednom cykle, ale počas viacerých mesiacov/ a to hneď z troch predmetov /AJ, SJ, matematika/, V každom z týchto predmetov má 6-8 známok a ešte budú písať aj polročné písomky.?. Zdá sa mi to zbytočný stres a chcela by som sa voči tomu ohradiť, ide o polročné vysvedčenie a pravdupovediac ešte som sa nestretla s tým, aby niekto robil komisionálky v polroku....


známky má nerozhodné z MAT 2-3, z AJ 2-3, z SJ 3-4


Ďakujem za názor
korela
14.01.14,14:52
Zavolaj si na Min. školstva SR
Odbor základných škôl
Oddelenie súkromných a cirkevných škôl
02/59 374 338, alebo cez spojovateľa

Môjmu synovi sa to stalo tiež na polroku z dvoch predmetov, z EN ho skúšali z látky , ktorá nebola vysvetľovaná, jeho vyučujúca bola dlhšie na PN a nemohla som to dokázať, a ešte z matematiky. Oba predmety mu išli veľmi dobre, ale chýbal veľa, dokonca cez sviatky vianočné bol nájhle operovaný, čo škola nevedela a ani som nechcela, aby to vedela. Takže ani nemal prázdniny. To bol taký kapric zo strany školy, zákulisie. :-) Inak super škola, keby, tak ich tam dám ešte aj dnes.
Skúšky spraví tvoje dieťa, toho sa neobávaj, ak si aj pohorší náhodou, opraví si, je polrok, ale potom musíte riadne zabrať, aby ste dokázali jeho vedomosti.
Dnes číta syn všetko v origináloch už roky, objednáva knihy zvonku, odborné. Inak sa ani nedá, je popredu s aktuálnosťami. Takže čo sa týka budúcnosti, možno šrámik na duši,alebo naopak posilnenie. Veď aj deti majú svoju hrdosť a hlavne cítia nespravodlivosť.

Ale zavolaj si tam, keď som mala niečo, obišla som školskú správu, na mimisterstve boli ochotní. Dúfam, že sa ich prístup až tak veľmi nezmenil.
korela
14.01.14,15:02
Školu nespomínaj, ide o princíp. To ti iba pre istotu pripomeniem, ale toho si si určite vedomá aj ty sama. A odpovedala som z dôvodu, že sa zatiaľ ešte nikto neozval.
lianett
30.01.14,08:15
Veľká vďaka, príspevok si cením. Nakoniec som nič nepodnikla, pretože mi bolo povedané, že to síce budú komisionálne skúšky, ale keď to vysvetľovali, tak vlastne išlo len o klasické polročné preskúšanie. Ja si totiž myslím, že komisionálne skúšky znamenajú vyskúšanie pred nezávislou komisiou aj písomne aj ústne a čo žiak dostane, takú známku bude mať na vysvedčení. Preto som sa zľakla, pretože to sa mi zdalo byť naozaj nespravodlivé. Učitelia ma vyviedli z omylu. A majú v školskom poriadku, že žiak, ktorý vymešká viac ako 30% bude komisionálne preskňušaný, ale ja som bola v domnení, že sa takto preskúšava len na konci školského roka.

Skôr si myslím, že by mu to naozaj mohlo do budúcnosti pomôcť.

Ešte raz vďaka