Martina 2222
14.01.14,06:58
V škole máme kamerový systém, na základe zákona som zaevidovala evidenčný list na kamerový systém- ochrana verejného poriadku,majetku a zdravia , mám to podložené aj zákonmi, ktoré to upravujú, ale zaujímalo by ma aký zoznam osobných údajov mám uviesť, lebo zákon nehovorí o aké osobné údaje sa týmto systémom sledujú...čo to je postavy, tváre osôb..ja neviem...
Dalej máme BOZP, ktoré nám z časti robí firma, tzn. že smernice, školenia ohľadne požiarnej ochrany (su tam zoznamy zamestnancov-mená a priezviska), úrazy zamestnancov a žiakov (tam su mená, priezviska, datumy narodenia) robí naša zamestnankyňa. Je potrebné urobiť zmluvu s externou firmou ako so sprostredkovateľom osobných údajov? Lebo pán z externej firmy sa na mňa pozeral akože čo vlasne od neho chcem, aku zmluvu s ním?
Boli ste už niekto na skúške zodpovednej osoby, ako to prebieha, dá sa to napísať, teda urobiť? diky za info
Katarína Mikle
14.01.14,06:24
Dobrý deň,
1.kamerový sytém - zoznam osobných údajov: pohyb, správanie sa a pod.
2.BOZP - ak máte zmluvu s externou firmou tak, ako uvádzate a táto spracúva osobné údaje, ktoré jej poskytujete, tak áno, táto povinnosť tu je. Vy ako prevádzkovateľ, musíte svojho sprostredkovateľa na základe písomnej zmluvy poveriť spracúvaním osobných údajov. Zmluva musí obsahovať ustanovenia zákona o ochrane osobných údajov.
Pána z externej firmy, resp. externú firmu si musíte preveriť, či i ona, má splnené povinnosti zo zákona. Odporúčala by som, toto preverenie vykonať tak, aby ste mali písomný doklad o tom, že Váš sprostredkovateľ má splnené povinnosti. Ak ich nemá splnené, treba postupovať v zmysle predmetného zákona.
Ing. Ľubomír Janoška
14.01.14,10:05
Čo sa týka skúšky, treba sa veľa naučiť naspamäť a doslova. Veľkú rolu hrajú presne použité "slovíčka". Niektoré otázky v testoch majú nepríjemnú vlastnosť, že odpovede pod jednotlivými písmenkami sa vzťahujú na rôzne situácie a nemusia to byť rôzne možnosti na jednu situáciu; akoby to boli 4 otázky v jednej. Dá sa urobiť, ale napríklad mňa osobne to stálo celý týždeň drvenia.
Martina 2222
14.01.14,12:25
preboha to nemyslíte vážne, ja som si to 2 krát prečítala...to prečo z toho robia vysokú školu, veď keď niečo potrebujem nájdem si to v zákone...uff, to ste ma teraz trochu vyľakali..
Martina 2222
14.01.14,12:29
a musím mat aj evidenčný list na bozp, keď časť vecí vykonávame my, teda hlavne to čo sa týka úrazov žiakov a zamestnancov a posielajú sa aj tretím stranám na spracovanie...
Ing. Ľubomír Janoška
14.01.14,13:00
To mi je ľúto, ospravedlňujem sa Vám. Potreboval som určite urobiť skúšku na prvý krát a v prvom termíne, tak som sa drvil možno viac než iní. Na druhej strane boli aj otázky, u ktorých som sa pýtal presne ako Vy - prečo ovládať naspamäť napríklad nejakú formalitu ohľadne opravných prostriedkov pri pokutovaní, keď na to to mám zákon, pozriem sa doňho, keď to budem potrebovať.
Katarína Mikle
14.01.14,13:44
Ak máte informačný systém, ktorý sa týka úrazov žiakov a zamestnancov a nazývate ho napr: IS úrazy, tak vediete evidenciu.
Martina 2222
15.01.14,05:12
No ja by som to chcela tiež urobiť na prvý krát, lebo som z toho dosť znechutená a robím aj inú prácu, ktorú tiež musís spraviť...príde mi to na hlavu postavené ale asi s tým nič nespravíme...ja musím ovládať niekoľko zákonov, napr. taký zákonník práce, a nemusím preto ísť na skúšku, na to je ten zákon aby sa doňho človek pozrel keď niečo potrebuje a nie aby ho vedel naspamäť..to už možem robiť rovno školiteľku na ochranu osobných údajov..no uvidím, dnes o pol desiatej mám tu skúšku, tak príp. dám vedieť že ako som dopadla..pekný deň a ďakujem za info..
Ing. Ľubomír Janoška
15.01.14,18:01
tak ako sa podarilo?
Martina 2222
16.01.14,05:31
no neviem ale hádam to mám....mali sme nejaký test A, vraj patrí k tým ľahším, teda že ho urobí väčšina...ozaj nebol tažký, boli tam aj asi tri otázky z testu na internete...pri dvoch otázkach som si nebola istá, lebo bola to veta vyňatá z textu zákona, a odpovede skoro rovnaké, len zmenené nejaké slovíčko...myslím si že nejaké testy kolujú aj na internete lebo podaktorí si to fotili...vám kedy prišli výsledky z testu, lebo nám povedali že tak do 7 dní budeme vediet, tak neviem či e-mailom či si tam mám zavolat...diky moc