metoda
14.01.14,07:30
Dobry den, v clankoch na webe CP pre neziskovy sektor, je informacia o (ne)povinnosti pouzivat ERP pri cinnosti neziskovej organizacie, napr. usporiadanie kulturneho podujatia. V clanku http://www.itretisektor.sk/index.php?action=module&id=mod_content&action2=nahlad&hash=732953410a9c2149700aa128588840bf je to vsak vymedzene pre NGO zalozene v zmysle zakona 213/1997 Z. z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby. Zaver clanku je:
"Ak je akcia organizovaná v rámci hlavnej činnosti neziskovej organizácie, nie na základe živnostenského oprávnenia ako podnikateľská činnosť, podmienka povinnosti použitia registračnej pokladne nie je splnená.
Taktiež organizovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí nie je ako služba uvedená v prílohe č.1 k zákonu o registračných pokladniach. Z tohto titulu nie je nezisková organizácia povinná používať elektronickú registračnú pokladnicu."
Moja otazka znie - plati to rovnako pre obcianske zdruzenia vzniknute podla zakona 83/1990 o združovaní občanov ?
Dakujem.
Roman1
19.01.14,18:15
áno rovnako
nasataska
22.01.14,14:26
V suvislosti s touto otazkou sa chcem opytat, ci pocas kulturneho podujatia sa na stanok obciankseho zdruzenia v ktorom predava obcerstvenie vztahuju vsetky povolenia tak ako na trhovy predaj 178/1998, napr. hygiena
lilliana81
07.11.14,08:30
Dobry, ja by som sa chcela spytat ci pocas toho ako je organizovane kulturne podujatie neziskovou organizáciou a predava sa na tomto kulturnom podujati aj obcerstvenie t.j. nielen nealkoholicke ale aj alkoholicke napoje ( napr. capovane pivo ) je nutne použiť registračnú pokladnu? alebo sa povinnosť použitia registračnej pokladne na tento prípad nevzťahuje ??????? dakujem