7009
14.01.14,11:01
Dobrý deň,
Keď za studena zapnem PC tak mi občas nechce nabehnúť do Windowsu, cca z 10x zapnutí – 2x sa nezapne. Na obrazovke mi ostane len úvodné logo ASUS a koniec, PC stále ide ale do WIn sa nezapne.
Keď ale reštartnem PC keď už je zapnutý tak to nespravilo ešte ani raz.

Ďakujem za radu.
Chobot
14.01.14,10:14
Najhoršie zistiteľné veci sú tie, keď niečo nefunguje iba občas. Ak sa niečo pokazí a neide to, tak sa dá zistiť príčina. Ale ak niečo bežne funguje, len občas nie, ťažko zistíme, v čom je chyba.

Ak by to robilo častejšie, môj prvý tip by bol, že je niečo s pevným diskom. Možno pri niektorých štartoch nenačíta inicializačné súbory Windowsu. Potom by stálo za to vymeniť tento disk. Zároveň ho upgraduješ, dáš tam disk väčšej kapacity. Celý disk sa dá naklonovať na nový aj s inštaláciou Windowsu a dátami, takže nemusíš znovu inštalovať.

Ak to bude robiť aj ďalej, ako druhý páchateľ by mohli byť pamäte.

Ale 2 zlyhania z 10 pri zapínaní nie je až tak zlé.
7009
14.01.14,11:13
Pamäte sú nové (cca 2 mesiace) a aj pri tých som mal problém ich rozchodiť, bola to hrôza :D.Čo sa týka toho HDD stačil by formát? Lebo aj kamarát si myslí že to môže spôsobovať HDD.
taiko
14.01.14,11:18
aky problem si mal s pamatami? Ak pouzijes spravny typ a konfiguraciu, tak pamate obvykle nainstalujes a funguju.
Chobot
14.01.14,11:19
Keď preformátuješ HDD, tak budeš musieť znovu nainštalovať operačný systém. Ale je to najlacnejší pokus o opravu - nič to okrem času nestojí a možno sa to tým opraví (možno samotná inštalácia Windowsov je pošahaná).

Treba postupovať systémom pokus - omyl.

Ja som tak raz vymenil komplet všetky komponenty v PC okrem zdroja, kým som prišiel na to, že chyba je v monitore. Aspoň som si urobil upgrade PC. (tiež to bolo tak, že OBČAS, po nejakej pol hodinke zmizol obraz - monitor sčernel, no po vypnutí PC na pár minút zase nabehol).
7009
14.01.14,12:01
Dobre odskúšam format a uvidíme. Systém som dával nový asi 1 mesiac frčí. A tie pamäte sa mi nechceli stále dobre detekovať namiesto 1866 boli stále ako 1333 ale tie už idú v pohode. nakoniec som zistil že procesor nebol OK.
7009
14.03.14,04:48
Nakoniec som zistil že mi to nenabehnutie PC (http://www.porada.sk/pc#__AUTOKW) spôsoboval advanced systemcare 7.1, niečo stále riešil v registroch pri štarte ale prečo neviem. Pred 7.1 som mal 6 a tá mi išla v pohode žiadny problém.