machulka84
14.01.14,11:14
Dobrý deň potrebovala by som poradit ako napisať navrh na sud pre zfalšovanie podpisu.Jedna sa o takú vec.Jedná osoba podpisala PZP zmluvu miesto mna a mojho manzela.Podali sme trestne oznámenie.Vsetko sa presunulo na obvodný úrad a tam mi bolo oznamené, že zfalšovanie podpisu nieje ani priestupok ani trestný čin,ze to si musim spisať návrh priamo na okresný sud.Vopred Vám ďakujem za vasu pomoc
pavol54
14.01.14,10:54
to je posledné, najprv si zožeň súdneho znalca ktorý potvrdí že ten podpis nie je tvoj, ale inak pekná blbosť ak niekto podpíše a spôsobí ti zodpovednosť za škodu v rozsahu trestného činu tak neviem či to nebude trestný čin máš aj inde podpísanú PZP?
Ice dive
14.01.14,11:02
no ak polícia a obvodný úrad dospeli k záveru že sa nejedná o trestný čin tak myslíš, že súd bude iného názoru... myslím, že ak to polícia posunula na obvodný úrad tak osoba je známa, ktorá daný skutok spáchala t.j. môžeš skúsiť podať oznámenie na prokuratúru a tá to zase posunie policajtovi na vyšetrovanie... ale či ti to za to stojí naťahovať sa 2-3 roky pre nejakú blbosť, keďže zmluva pzp bola aj tak od počiatku neplatná, keďže ste mali podpísanú inú platnú zmluvu tak táto druhá bola zo zákona automaticky neplatná...
Chobot
14.01.14,11:09
machulka84, na tvojom zadaní mi nesedí viacero vecí:

1. PZP podpisuje iba 1 osoba, nie obaja manželia. Takže ako mohol niekto údajne sfalšovať podpis vás oboch na zmluve o PZP??

2. Každé auto musí mať PZP. Kde máte poistené auto? Máte okrem tej "sfalšovanej" aj inú, regulérnu poistnú zmluvu?

3. Platili ste poistné v tej poisťovni, kde máte tú údajnú sfalšovanú zmluvu? Ak nie, kde ste platili poistné?

Ak máte inú zmluvu a poistné ste platili v tej inej poisťovni, tak táto údajne sfalšovaná je od začiatku neplatná. Nemôžete mať uzatvorené 2 zmluvy PZP súčasne.

Takže buď si nám nenapísala všetko, alebo nás tu zavádzaš nepravdivými faktami.
Mohol by som teraz začať rozvádzať napr. aj skutočnosť, že ak by si dosiahla neplatnosť tej zmluvy, tak by vlastne nemala povinne poistené auto a mohla by si za to dostať pokutu.

A žaloba sa nepíše len kvôli podpisu. Žalobou žalobca chce niečo dosiahnuť, napr. náhradu škody, vyhlásenie zmluvy za neplatnú a pod. A v žalobe potom musí preukázať, že podpis bol sfalšovaný a dokázať to. Takže nečakaj, že ti tu niekto napíše žalobu. Na to budeš potrebovať služby právnika.



A pre istotu kopírujem tvoje zadanie, pretože je tu veľa chytrákov, čo si po obdržaní odpovedi vymažú zadanie.

"Dobrý deň potrebovala by som poradit ako napisať navrh na sud pre zfalšovanie podpisu.Jedna sa o takú vec.Jedná osoba podpisala PZP zmluvu miesto mna a mojho manzela.Podali sme trestne oznámenie.Vsetko sa presunulo na obvodný úrad a tam mi bolo oznamené, že zfalšovanie podpisu nieje ani priestupok ani trestný čin,ze to si musim spisať návrh priamo na okresný sud.Vopred Vám ďakujem za vasu pomoc"
Chobot
14.01.14,11:11
Nepísala, že mala inú PZP. Mne je na tom veľa podozrivého. Skôr by som povedal, že sa niečo stalo a snaží sa vyvliecť zo zodpovednosti.