taiko
14.01.14,11:50
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Tweety
14.01.14,10:51
taiko
14.01.14,10:53
Tai, to tu už bolo
http://www.porada.sk/t199230-aky-je-vas-nazor-na-ockovanie-nechali-ste-ockovat-vase-dieta-seba.html
Mea culpa. Nepodarilo sa mi to predtým nájsť. Ale nakoniec nevadi, veď neublíži, keď sa o tom bude rozprávať viac. ;) ...a ani nemam prava temu zrusit.....
BXLmiami
14.01.14,10:58
Chýba mi tretia možnosť.Čiastočne ano.
taiko
14.01.14,11:03
Chýba mi tretia možnosť.Čiastočne ano.
Ako to myslis, "ciastocne" ?, Ze proti niektorym chorobam hej a proti niektorym nie?
BXLmiami
14.01.14,11:05
ano
cacka
14.01.14,11:09
Čítala som o očkovaní pár kníh a keby som mala tieto informácie skôr, tak by som ich nikdy nedala zaočkovať. Pekný humus do nás pchajú a potom podporujeme farmaceutický priemysel. Dvoch menších ešte nejaké očkovanie čaká, ale odmietnem to.
taiko
14.01.14,11:10
ano
a kto bude rozhodovat?
BXLmiami
14.01.14,11:12
Sú typy očkovaní ktoré by mali byť povinné.A potom také,kde kľudne môže rozhodovať rodič.
taiko
14.01.14,11:16
Sú typy očkovaní ktoré by mali byť povinné.A potom také,kde kľudne môže rozhodovať rodič.
kto ale bude rozhodovat, co bude povinne a co nie?
BXLmiami
14.01.14,11:26
Tak určite nie laici,záleží od typu choroby,jej smrteľnosti a epidemiologii.ono by to zrejme záležalo na diskusii pri zmene zákonov.Ale súčasťou by mala byť aj zodpovednosť,ak nedám očkovať a stane sa malér a treba riešiť epidemiologickú situácie za státisíce,kto to zaplatí?
taiko
14.01.14,11:27
Tak určite nie laici,záleží od typu choroby,jej smrteľnosti a epidemiologii.ono by to zrejme záležalo na diskusii pri zmene zákonov.Ale súčasťou by mala byť aj zodpovednosť,ak nedám očkovať a stane sa malér a treba riešiť epidemiologickú situácie za státisíce,kto to zaplatí?
hmm, na tom nieco pravdy bude
ivka70
14.01.14,11:49
bodliak
14.01.14,12:15
Ja som za očkovanie, ale nie za tie multi vakcíny.
Imunitný systém sa môže zblázniť, keď mu pichnú 4 alebo 6 svinstiev naraz.

Navyše som zhnusený z toho, ako sa nezbierajú a ignorujú informácie o vedľajších a neželaných účinkoch.
Takže toto by bol smer, ktorým by som to tlačil.
BXLmiami
14.01.14,12:16
Rozumný kompromis.
alaya1
14.01.14,14:13
Smutne je len to, ze ti, co nedavaju deti vobec ockovat, si neuvedomuju, preco vlastne tie choroby uz u nas nie su.
pivko
14.01.14,15:00
Samozrejme že áno
Kvaka
14.01.14,15:57
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
555555
18.01.14,07:32
Som za očkovanie detí.
AmmiS
18.01.14,07:48
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.
buchač
18.01.14,07:55
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.

Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....;)
Stanislav 1975
18.01.14,08:07
Neviem čo sa stalo, ale plne súhlasím s BXL miami, dobre píše dievča...
lujza.j
18.01.14,08:15
super článok sem dala .. ivka70 .... ten si treba prečítať... a ked potom niekto povie, že NIE...tak "konec japonec"
AmmiS
18.01.14,09:33
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.

Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....;)

Napr. Spojené kráľovstvo (a to dokonca už niekoľko desiatky rokov!), vedľa Nemecko, Rakúsko a ďalších 13 štátov západnej Európy, Kanada (konkrétne provincia British Columbia), niektoré štáty v USA. Okrem toho pre tých, ktorí sa v týchto štátoch s nepovinným očkovaním rozhodli očkovať, je zriadený fond na odškodnenie pre spôsobenie zdravotných komplikácií, alebo škôd na zdraví spôsobených očkovaním. Spokojný s odpoveďou? ;-)
buchač
18.01.14,13:10
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.

Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....;)

Napr. Spojené kráľovstvo (a to dokonca už niekoľko desiatky rokov!), vedľa Nemecko, Rakúsko a ďalších 13 štátov západnej Európy, Kanada (konkrétne provincia British Columbia), niektoré štáty v USA. Okrem toho pre tých, ktorí sa v týchto štátoch s nepovinným očkovaním rozhodli očkovať, je zriadený fond na odškodnenie pre spôsobenie zdravotných komplikácií, alebo škôd na zdraví spôsobených očkovaním. Spokojný s odpoveďou? ;-)

Vedel som v podstate , že spomenieš západné krajiny .....

Oponovať budem týmto článkom :

Na východnom Slovensku sa objavil zabudnutý vírus mumpsu

Na východnom Slovensku sa objavilo akútne vírusové ochorenie – mumps. Najvyššie počty hlásia z Michaloviec a zo Sobraniec. Od septembra bolo hlásených 189 prípadov. Počty nakazených pribudli aj v Humennom. Pritom od roku 2000 niektoré regionálne úrady neevidovali ani jediný prípad.
Dôvodov, prečo sa nákaza znovu objavila, môže byť viacero. Niektorí obyvatelia neabsolvovali potrebné očkovania a tiež sa mohlo stať, že vírus zmenil svoje vlastnosti a protilátky v tele tak prestali účinkovať. Vírusy vyčíňajú aj vo svete, najnovšie ide o koronavírus MERS a vtáčiu chrípku A(H7N9).

Od zavedenia očkovania v roku 1969 bol na Slovensku výskyt mumpsu sporadický alebo obmedzený. Napríklad v okrese Michalovce evidovali len jeden prípad ročne, od roku 2000 žiadny. „Až teraz koncom roka 2013 sa vyskytlo 184 prípadov, v novom roku päť,“ uvádza úrad regionálneho hygienika.

...
...atď , etc ...
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/305096-na-vychodnom-slovensku-sa-objavil-zabudnuty-virus-mumpsu/
Všetko je v poriadku ???...a to kto povedal ???
- bol by som zvedavý na štatistiku v tých západných krajinách ...lebo tie getá sú podobné ako tie naše - cigánske , lebo tam sú tie ohniská
- kto z našincov je taký neuvedomelý , že riskuje ( nezaočkuje ) zdravie svojich detí , tak nech si celú liečbu platí v plnom rozsahu ...
misoft
18.01.14,15:37
......................
- kto z našincov je taký neuvedomelý , že riskuje ( nezaočkuje ) zdravie svojich detí , tak nech si celú liečbu platí v plnom rozsahu ...
No veď naši Romuláni sú veľmi uvedomelí...... lóve pýtať vedia, robotu nerobiť vedia, choroby tvoriť vedia........... toľko vedomostí majú - a sú uvedomelí - uvedomujú si, že ak ochorejú, tak gadžovia to tak, či tak zaplatia......
kuko1479
22.01.14,13:16
trebalo by si precitat alebo ziskat niake nestranne informacie ... nebyt ockovania tak tu polovica z nas nemusi byt a zato ze sa cas od casu nieco po ockovani stane tak to moze byt tak nafuknute novinarmi a nemusi byt vobec pravda jedine za co by som bol je skor zmenit sposob ockovania, hlavne tie hexavakciny su dost "drasticke" to je pravda ale za zrusenie povinnosti by som urcite nebol. Ockovanie je dlhodoba zalezitost a to ze niekde povinne ockovania zrusili nemusi v rozmedzi par rokov nic znamenat ale nikto nevie ako to bude o dalsich 10 20 rokov ked tie nezaockovane deti budu dospele aka bude nachylnost na tie choroby dajme tomu ze sa rozsiri niaka pandemia alebo cojaviem co a to si povieme ze nezaockovani maju proste smolu alebo co ? ...
taiko
22.01.14,13:17
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.

Ktoré napríklad ...požiadam vymenovať zo 10 - 20 ....;)
neviem ci 10-ky rokov ,ale v NL ockovanie nie je povinne. NO a uz len 9 statov :)
milo2
23.01.14,14:57
OBSAH GLUTAMANU SODNEHO VO VAKCINACH PRE LUDI:

Aminokyseliny bývajú v zložení vakcín uvedené buď priamo, alebo sú schované pod označenie "živná pôda M199" alebo "médium 199". Keď sa pozrieme na zloženie média 199, zistíme, že obsahuje voľnú kyselinu glutámovú !!! Médium 199 a/alebo aminokyseliny výrobcovia priznávajú v týchto vakcínach:

vakcína Avaxim 160 U proti nákazlivej žltačke (infekčnej hepatitíde) typu A (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Boostrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GlaxoSmithKline = GSK) - povinná v 13. roku života
vakcína Dultavax proti záškrtu, tetanu a detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Imovax Polio proti detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Infanrix Hexa proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne, hemofilom typu b a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK) - povinná v 1. roku života
vakcína Infanrix Penta proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK)
vakcína Infanrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GSK) - povinná v 6. roku života
vakcína Infanrix-IPV+Hib proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a hemofilom typu b (výrobca: GSK)
vakcína M-M-RVaxPro proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Priorix proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: GSK) - povinná v 2. a 11. roku života
vakcína Priorix Tetra proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: GSK)
vakcína ProQuad proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: Sanofi Pasteur)


Z vyššie uvedeného badať, že glutaman sodný alebo voľnú kyselinu glutámovú možno nájsť vo všetkých na Slovensku povinných vakcínach s výnimkou vakcín proti pneumokokom a v úplne všetkých vakcínach, povinných v Česku, keďže v Česku je očkovanie proti pneumokokom síce plne hradené, ale stále dobrovoľné.


SOM ZASADNE PROTI VAKCINAM !!!
anet
25.01.14,16:26
Som za povinné očkovanie, nie je ho zas tak veľa http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockovanie-na-slovensku/aktualny-ockovaci-kalendar.html. Neviem si predstaviť, že by mi malá umrela na záškrt alebo tetanus. Prvú dávku máme za sebou a sme v pohode, žiadne vedľajšie účinky, žiadna teplota ani len začervenanie po vpichu.
A neviem odkiaľ máte, že v Nemecku sa neočkuje. Očkuje a tuším viac ako u nás http://www.impfschaden.info/impfungen-allgemein/impfplaene/impfplan-deutschland.html
buchač
25.01.14,16:39
OBSAH GLUTAMANU SODNEHO VO VAKCINACH PRE LUDI:

Aminokyseliny bývajú v zložení vakcín uvedené buď priamo, alebo sú schované pod označenie "živná pôda M199" alebo "médium 199". Keď sa pozrieme na zloženie média 199, zistíme, že obsahuje voľnú kyselinu glutámovú !!! Médium 199 a/alebo aminokyseliny výrobcovia priznávajú v týchto vakcínach:

vakcína Avaxim 160 U proti nákazlivej žltačke (infekčnej hepatitíde) typu A (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Boostrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GlaxoSmithKline = GSK) - povinná v 13. roku života
vakcína Dultavax proti záškrtu, tetanu a detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Imovax Polio proti detskej obrne (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Infanrix Hexa proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne, hemofilom typu b a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK) - povinná v 1. roku života
vakcína Infanrix Penta proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a nákazlivej žltačke typu B (výrobca: GSK)
vakcína Infanrix Polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne (výrobca: GSK) - povinná v 6. roku života
vakcína Infanrix-IPV+Hib proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, detskej obrne a hemofilom typu b (výrobca: GSK)
vakcína M-M-RVaxPro proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: Sanofi Pasteur)
vakcína Priorix proti osýpkam, príušniciam (mumpsu) a ružienke (výrobca: GSK) - povinná v 2. a 11. roku života
vakcína Priorix Tetra proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: GSK)
vakcína ProQuad proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (výrobca: Sanofi Pasteur)


Z vyššie uvedeného badať, že glutaman sodný alebo voľnú kyselinu glutámovú možno nájsť vo všetkých na Slovensku povinných vakcínach s výnimkou vakcín proti pneumokokom a v úplne všetkých vakcínach, povinných v Česku, keďže v Česku je očkovanie proti pneumokokom síce plne hradené, ale stále dobrovoľné.


SOM ZASADNE PROTI VAKCINAM !!!

Ty si chemik ?????
Ja síce nie , ale ak si prečítam nasledovné , tak nájdem príliš veľ rozdielov :

Kyselina glutámová
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_glutámová

Glutaman sodný
http://sk.wikipedia.org/wiki/Glutaman_sodný

...a hlavne
Médium 199
http://www.slobodavockovani.sk/news/medium-199/

K tej výzve by som sa radšej nevyjadroval ...
Zopakujem iba svoj názor .
V prípade onemocnenia na niektorú chorobu by som dal preplatiť plnú náhradu za liečenie rodičom !!!
veronikasad
25.01.14,16:41
Zaujímavá diskusia v relácii Večer pod lampou

http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/1441?date=23.01.2014
buchač
06.02.14,17:34
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
bubkoch
06.02.14,18:40
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
anet
11.02.14,08:30
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
Myslím, že sa zatiaľ nemáš čoho obávať. Väčšina detí je očkovaná, takže platí kolektívna imunita.
taiko
11.02.14,09:46
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
Kedze su Tvoje deti ockovane, tak sa nemusis "nezaockovaneho hlupaka" bat, ci?
220870
19.04.14,19:45
220870
19.04.14,19:49
kukučka
27.05.14,23:20
taiko
28.05.14,05:37
http://www.osud.cz/usa-zrejme-sbiraly-falesnymi-ockovanimi-dna-lidstva
kokso tak toto je strasidelne, obzvlast ten clanok o vakcinach nakazenych virom sposobujucim rakovinu :eek::eek::eek:.
petermikuláš
28.05.14,12:46
som za povinné očkovania našich detí
alaya1
28.05.14,13:40
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...

Myslim si, ze clovek, ktory sa neda ockovat je hned hlupakom. Mozno ma ine informacie, alebo malo informacii, alebo iny zdroj informacii. Moze to byt aj akademik vied.

Skor ide o to, na co sa dat ockovat. Som v plnom rozsahu za povinne ockovania deti, aj ked, ockovacie latky su uz v sucasnej dobe uplne ine, ako boli bezne, ked som napr. mala deti ja a mozno prave to ludi odraza.
Neziaduce nasledky ockovania deti su len ojedinele a nie je dokazane, zeby sa nevyskytli, keby dieta nebolo zaockovane.

Mladi ludia si vsak neuvedomuju, preco sa choroby, na ktore su deti povinne ockovane nevyskytuju

Snazim sa tiez vyhybat prilisnej chemizacii organizmu mna a mojej rodiny, ale ako matka by som si nikdy neriskla nedat svoje deti zaockovat a tym ohrozit ich zivot.
buchač
28.05.14,14:35
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...

Myslim si, ze clovek, ktory sa neda ockovat je hned hlupakom. Mozno ma ine informacie, alebo malo informacii, alebo iny zdroj informacii. Moze to byt aj akademik vied.

Skor ide o to, na co sa dat ockovat. Som v plnom rozsahu za povinne ockovania deti, aj ked, ockovacie latky su uz v sucasnej dobe uplne ine, ako boli bezne, ked som napr. mala deti ja a mozno prave to ludi odraza.
Neziaduce nasledky ockovania deti su len ojedinele a nie je dokazane, zeby sa nevyskytli, keby dieta nebolo zaockovane.

Mladi ludia si vsak neuvedomuju, preco sa choroby, na ktore su deti povinne ockovane nevyskytuju



Mladí ľudia - poniektorí rodičia sú doslova a do písmena HLUPÁCI !!!
Je úplne jedno , koľko má ten alebo onen titulov pred alebo za menom.

Prečo ?
Nuž poviem zo skúseností mojich mladých .
Je snáď nejaký rodič múdry , ak donesie choré ( aj nachladnutie je pri malých deťoch choroba ) do škôlky ?
Je normálny rodič , ak dieťa pri prezliekaní kašle a soplí krvavé hlieny ?????
Lebo ja si to nemyslím ... hentaký rodič nie že nehľadí na svoje choré dieťa , ale on dokonca nehľadí ani na tie ostatné v kolektíve .
Podľa mňa už v tomto prípade by som nevravel o hlúposti , ale o vyššom stupni - debilizme ...a informácie základného charakteru pomaly zvláda aj dement .
alaya1
28.05.14,14:46
Buchac, pisala som o ludoch, ktori nedavaju deti ockovat a nie o tych, ktori si nevazia zdravie svojich deti.
buchač
28.05.14,14:57
Buchac, pisala som o ludoch, ktori nedavaju deti ockovat a nie o tych, ktori si nevazia zdravie svojich deti.
Jedno s druhým súvisí predsa...alebo si iného názoru ?
alaya1
28.05.14,15:07
Suhlasim, ze je nevhodne, aby deti chodili do skolskych zariadeni chore ohrozovali seba aj ostatnych. Tiez som napisala, ze suhlasim s ockovanim deti, ale mozno ti, ktori s ockovanim nesuhlasia sa v danom momente daju strhnut napr. aj davovou psychozou, presviedcanim, ci argumentaciou zastancov neockovania. Ja icjh nazyvam, ze su zle informovani Nezvykmen ludi nazyvat hlupakmi, ani tych, s ktorymi sa stretavam kazdy den v praci.

P.S. viem, o com pises a preco si pouzil to pomenovanie a urcite aj ty chapes, ako som to myslela ja.
Llívia
11.08.14,06:25
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.com/2014/07/05/autizmus-s-ockovanim-nesuvisi/
Zuzanka_ba
11.08.14,20:42
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.com/2014/07/05/autizmus-s-ockovanim-nesuvisi/

Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie... :)

Pre mňa je hlavným dôvodom na povinné očkovanie /na tie vážnejšie choroby/ je, že účinnosť očkovania jednak že nie je 100%, a taktiež niektorí jedinci nemôžu byť očkovaní. Takže infekcia nielenže môže ohroziť tých úmyselne neočkovaných, ale aj náhodne sa vyskytnuvšie osoby, ktoré môžu byť nakazené.
Preto si myslím, že pri deťoch ide svojím spôsobom o zanedbanie základnej starostlivosti, aj keď to možno rodičia myslia dobre /viď jehovisti, ktorí nedovolia transfúziu apod./ a zároveň o ohrozovanie okolia.
Že je riziko minimálne, aspoň pri u nás "vyhynutých" chorobách, je spôsobené len tým, že veľká časť populácie bola a aj je zaočkovaná, časom sa zlepšili životné podmienky, plus cez naše územie sa asi nepresúva kvantum rizikových osôb.
Akonáhle bude dostatočne veľká časť populácie nechránená, môže na nás chronta vyskočiť spod zeme:D
Ak by som bola vládca republikstanu, nedemokraticky by som zaviedla dôrazné tresty za neočkovanie. V tomto prípade ide o neopodstatnený boj proti farmafirmám.
Súhlasím, že by sa mali krotiť s multivakcínami a radšej dávkovať postupne.
Llívia
12.08.14,04:05
Že chronta :D Také som ešte nepočula :D

mimotemyTransfúzia krvi a deti Jehovistov nie je na Slovensku problém, lekári ju jednoducho dajú.
zuzud00
12.08.14,11:25
jednoznacne ockovania ktore su zo zakona treba dodrziavat ked sa nieco stane kde sa potom chcete stazovat ????
evuš
12.08.14,11:31
Že chronta :D Také som ešte nepočula :D

mimotemyTransfúzia krvi a deti Jehovistov nie je na Slovensku problém, lekári ju jednoducho dajú.

Llívia, ja to slovo občas používam tiež..... najviac mi však utkvelo v pamäti z prvého ročníka na ZŠ, keď sa nás súdružka učiteľka pýtala, čím chceme byť...spolužiak pohotovo zahlásil "chrontošom" - totiž hrozne nerád sa umýval :D;)


Ja som za povinné očkovanie tiež, ale ..... mám i nemilú skúsenosť, keď mi 4 mesačný syn skoro zomrel po vakcíne - 3vakcíne....neskôr som musela mu každé prevakcinovanie zaplatiť /vakcína bola drahšia, ako tá, čo mu spôsobila skoro smrť, samozrejme tú "lepšiu", ktorá mu nespôsobovala alergickú reakciu poisťovňa nepreplácala/...takže áno, očkovať, ale s rozumom....
Katy a R
12.08.14,11:36
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.com/2014/07/05/autizmus-s-ockovanim-nesuvisi/

Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie... :)


veru máš pravdu - kto nechce rozumieť, nerozumie ... ale veru jemne povedané, že nerozumný je aj ten kto si nenájde všetky informácie - nielen z jednej strany (napr o tých 8-mich argumentoch) - a presvieča o tej "svojej" pravde! .. a môže "vyhrať" aj debatu - u neinformovaných :mee:
Llívia
12.08.14,11:56
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.com/2014/07/05/autizmus-s-ockovanim-nesuvisi/

Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie... :)


veru máš pravdu - kto nechce rozumieť, nerozumie ... ale veru jemne povedané, že nerozumný je aj ten kto si nenájde všetky informácie - nielen z jednej strany (napr o tých 8-mich argumentoch) - a presvieča o tej "svojej" pravde! .. a môže "vyhrať" aj debatu - u neinformovaných :mee:
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
fortunka
12.08.14,12:01
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.
možno nie je povinné, ale neočkujú? ;) Môžu, keď chcú a aj očkujú...
Katy a R
12.08.14,12:07
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
.. dokonca aj tu na Porade by si našla ..
Zuzanka_ba
12.08.14,19:50
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.com/2014/07/05/autizmus-s-ockovanim-nesuvisi/

Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie... :)


veru máš pravdu - kto nechce rozumieť, nerozumie ... ale veru jemne povedané, že nerozumný je aj ten kto si nenájde všetky informácie - nielen z jednej strany (napr o tých 8-mich argumentoch) - a presvieča o tej "svojej" pravde! .. a môže "vyhrať" aj debatu - u neinformovaných :mee:

Toto je dosť ad hominem argument. Ak neuvedieš aké informácie som si nenašla, nezvážila a neuviedla v kontexte, ktoré som podľa teba mala nájsť, zvážiť a uviesť v kontexte, ťažko môžem rozumne odpovedať, ostane to v osobnej rovine. A samozrejme, že nie som odborník - lekár, epidemiológ apod., a dokonca nemám ani deti, no toto je snáď voľná diskusia.
Zatiaľ som v skutočnom svete žiadneho "neočkovača" nepresvedčila, lebo tí pevne trvajú na svojom stanovisku. Ak so mnou niekto súhlasí, tak hlavne preto, že už pred vstupom do debaty bol naklonený môjmu názoru, a dajme tomu som sformulovala preňho argumenty tak, ako sa mu páčia a sú mu zrozumiteľné.
Zrejme som to prehnala s poznámkou o blbosti, a keď sa nad tým zamýšľam, v osobnej diskusii s "neočkovačom" by som také slovo nepoužila, je to necitlivé a nekonštruktívne. No trvám na tom, že nedať si dieťa zaočkovať proti tuberkulóze a podobným chorobám sa inak nazvať nedá, ako prejav nerozumnosti, aj keď je za tým len najlepší úmysel chrániť dieťa.

O kvalite vakcín, o štúdiu vedľajších účinkov, o potrebe obmedziť multivakcíny je potrebné diskutovať, no to nie je primárne téma tejto debaty. Existujúce problémy a tragédie, ktoré boli alebo mohli byť spôsobené očkovaním nie sú podĺa mňa dôvodom na plošné odmietanie akýchkoľvek očkovaní.
Llívia
13.08.14,05:02
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
.. dokonca aj tu na Porade by si našla ..
Takže žiadny, keď nič konkrétne neuvádzaš.
Brčo
13.08.14,05:27
Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
Llívia
13.08.14,05:47
Očkovanie nespôsobuje autizmus, dokázal výskum
Metaanalýza zahŕňajúca viac ako milión detí vyvrátila tvrdenia, že vakcíny spôsobujú autizmus.
Očkovanie nespôsobuje autizmus, nie je nijaký vzťah medzi MMR vakcínou a autizmom a na autizmus nemá vplyv ani thiomersal či ortuť vo vakcínach....

Tvrdenie, že očkovanie môže spôsobovať autizmus, sa objavilo v roku 1998. Neskôr sa ukázalo, že Andrew Wakefield pri svojom výskume klamal a pravdepodobne aj sfalšoval svoje výsledky.
Následne magazín The Lancet štúdiu stiahol - vo svete vedy to znamená, akoby štúdia a jej tvrdenia nikdy nejestvovali, pretože porušila základné princípy fungovania vedy či slušného postupu.

Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/7208774/ockovanie-nesposobuje-autizmus-dokazal-vyskum.html#ixzz3AFe67BC2

Z diskusie k článku: Odpovede na otázku, prečo je teraz toľko autistov
Pre je ich teraz tolko zatial nikto nevie. Ale mozu byt za tym umele hnojiva, DDT, pesticity, polychrolovane bifenyly, televizia, stess, dym z aut, umela hmota v obleceni, antibiotika, a asi 1000 dalsich veci.
Okrem ineho to moze byt aj ina diagnostika. Predtym sa povedalo dieta je neposlusne a nesustredene. Dnes sa povie lahka mozgova disfunkcia. Predtym bolo dieta malo komunikativne a malo slabsie rozvinute komunikacne zrucnosti. Dnes je to lahky stupen Autizmu resp. Aspergovho syndromu. Mimochodom, dnes sa nehovori autizmus, ale poruchy autistickeho spectra.
Je ich vela. Moj spoluziak moze byt oznaceny za autistu lebo nema rad okolo seba vela ludi a nerad komunikuje s cudzimi. Ja by som mohol byt oznaceny za autistu lebo mam niektore ritualy ktorych sa neviem zbavit. Kamaratka by mohla byt oznacena za autistu lebo doma musi mat vsetko na svojom stabilnom mieste (co napriklad znamena 2 deti a ziadna hracka na zemi). A tak dalej.
Predtym boli vsetci normalny a par ludi bolo chorych. Dnes zdravy clovek neexistuje - existuju len zle vysetrenyi pacienti. Pusti na seba 20 dobrych lekarov a aspon jeden z nich Ti najde nejaku chorobu.

Je to z papierových plienok
a z biopotravín. Tie kedysi vôbec neboli.
Autistických detí nepribudlo, len sa zmenila diagnostika. Predstav si, že v roku 1900 ani jedno dieťa nenosilo strojček na rovnanie zubov. Nárast počtu detských pacientov s ortodontickými vadami je k dnešnému dňu enormný, rovnako ako aj nárast alergikov za rovnaké obdobie. O čom to asi svedčí? Z čoho to teda je? Že by tiež z očkovania?
Čítajte viac: http://tech.sme.sk/diskusie/2289494/1/21857353/Ockovanie-nesposobuje-autizmus-dokazal-vyskum.html#21857353#ixzz3AFfihqV1


Tu je článok o autizme a pesticídoch http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/325800-za-autizmus-deti-mozu-pesticidy-hovori-studia/
BXLmiami
13.08.14,05:49
Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
Neočkuje sa prvé očkovanie,inak ano.Uvedomuješ si,že pred erou ATB bola Tbc vo vysokom percente smrteľná choroba a v podstate je aj dnes často smrteľná?V minulosti sa volala suchotiny,je o nej viac kníh,napr.-Nedaj ma smrti atd.Cisárovná Alžbeta ochorela na túto chorobu,musela ihned od muža a detí do izolácie na roky.A v dnešnej dobe-vieš kto sedí vedla Teba v lietadle?Ako vieš,že nemá otvorenú tbc?Sama som s nou v praxi 2x prišla do styku-pacient,vždy sledovanie 2 roky a preventíva.Neviete o čom hovoríte.
BXLmiami
13.08.14,05:50
oprava-sledovanie 3 roky.
taiko
13.08.14,05:53
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
alaya1
13.08.14,05:53
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.
buchač
13.08.14,06:03
Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
Neočkuje sa prvé očkovanie,inak ano.Uvedomuješ si,že pred erou ATB bola Tbc vo vysokom percente smrteľná choroba a v podstate je aj dnes často smrteľná?V minulosti sa volala suchotiny,je o nej viac kníh,napr.-Nedaj ma smrti atd.Cisárovná Alžbeta ochorela na túto chorobu,musela ihned od muža a detí do izolácie na roky.A v dnešnej dobe-vieš kto sedí vedla Teba v lietadle?Ako vieš,že nemá otvorenú tbc?Sama som s nou v praxi 2x prišla do styku-pacient,vždy sledovanie 2 roky a preventíva.Neviete o čom hovoríte.

...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.
Dáša_
13.08.14,06:05
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.

Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
BXLmiami
13.08.14,06:05
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
BXLmiami
13.08.14,06:06
Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
Neočkuje sa prvé očkovanie,inak ano.Uvedomuješ si,že pred erou ATB bola Tbc vo vysokom percente smrteľná choroba a v podstate je aj dnes často smrteľná?V minulosti sa volala suchotiny,je o nej viac kníh,napr.-Nedaj ma smrti atd.Cisárovná Alžbeta ochorela na túto chorobu,musela ihned od muža a detí do izolácie na roky.A v dnešnej dobe-vieš kto sedí vedla Teba v lietadle?Ako vieš,že nemá otvorenú tbc?Sama som s nou v praxi 2x prišla do styku-pacient,vždy sledovanie 2 roky a preventíva.Neviete o čom hovoríte.

...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.
Aj tu sa nedávno ktosi pýtal,ako dlho tam ostane.
BXLmiami
13.08.14,06:09
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.

Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Viacerí máme výhrady proti množstvu vakcín naraz,ja tiež.Ale s týmto neurobíme nič,jedine že by bojovníci obrátili svoju pozornosť správnym smerom a prestali útočiť paušálne a presadili možnosť delenia vakcín.
buchač
13.08.14,06:11
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.

Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí

Všade sa nájde výnimka. Každý robí podľa svojho...aj tie deti, do sýtosti, pokiaľ ich vie a je schopný uživiť.
...ale ak majú v rodine atestáciu z gyndy, tak môj predpoklad je asi ten, že určite by došlo k výhrade svedomia v prípade pacientky na zákrok sa interesujúcej.
Dáša_
13.08.14,06:12
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.

Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Viacerí máme výhrady proti množstvu vakcín naraz,ja tiež.Ale s týmto neurobíme nič,jedine že by bojovníci obrátili svoju pozornosť správnym smerom a prestali útočiť paušálne a presadili možnosť delenia vakcín.

keby som bola odborník, tak by ma nepríklad celkom zaujímal vzťah medzi zvyšovaním počtu vakcín v jednej dávke a rôznymi alergiami. Lebo nie je všetko iba o autizme.
alaya1
13.08.14,06:13
Necudujem sa rodicom, ktori maju davat ockovat 3 mesacne dieta 7 zlozkovou vakcinou, ze ked nemaju patricne medicinske vzdelanie a poucuju sa na internetovych strankach od "odbornikov" maju strach o dieta.

Nuž, vieš, ja mám v okolí manželský pár, lekárov. Obaja aktívni, on dokonca pravidlne chodí po konferenciach po celom svete a nie po takých, čo platia výrobcovia liekov. . A kopec detí majú. A tvrdia, že práve preto, že sú lekári, oni svoje deti očkovať nedávajú.

Že by sa poučovali na internetových fórach, to u nich fakt nehrozí
Viacerí máme výhrady proti množstvu vakcín naraz,ja tiež.Ale s týmto neurobíme nič,jedine že by bojovníci obrátili svoju pozornosť správnym smerom a prestali útočiť paušálne a presadili možnosť delenia vakcín.

S tymto uplne suhlasim. My sme boli tiez ockovani, ale vakciny boli uplne ine, ako teraz. Zial, je to biznis a ako pise Dr. pozornost aktivistov by sa mala uberat uplne inam.
Ja sa tiez napr. neockujem na chripku, zltacku uvazujem, koli klietom, clovek nevie, s kym pride do kontaktu, ale moja prakticka lekarka - rodina - je tiez za neockovanie, avsak tvrdi, ze deti by povinne absolvovat mali.
BXLmiami
13.08.14,06:13
No tak by si musela spraviť Lege artis výskum,podľa všetkých pravidiel a v pracovnej dobe,ak by zamestnávateľ dovolil.
Dáša_
13.08.14,06:14
...ale ak majú v rodine atestáciu z gyndy, tak môj predpoklad je asi ten, že určite by došlo k výhrade svedomia v prípade pacientky na zákrok sa interesujúcej.

sice netuším, ako toto súvisí s očkovaním, ale vedz, že toto by oni neriešili ani omylom. Ani v myšlienkach :)
Výhradu vo svedomí naozaj využívajú.
Peggynka
13.08.14,06:15
[QUOTE="BXLmiami"][QUOTE=

...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.

Aj v osadách ich máš dosť:
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000663/1343243/Takto-vyzera-tuberkuloza-na-Slovensku--Mame-sa-coho-bat-
Tiež neviem,či sa vyšetrujú imigranti,pred časom bolo aj v médiách,že prepustení väzni v Rusku rozniesli novú formu TBC,s ktorou si lekári nevedeli rady.Aj v tomto prípade platí,že keď sa o tom nehovorí-nepíše,neznamená to,že neexistuje.Prípady v rádovo stovkách je alarmujúce číslo na malé Slovensko.
BXLmiami
13.08.14,06:16
Ono by bolo treba začať bojovať konštruktívne a nie ako Gaza.Je iluzorne si myslieť že budeme útočiť paušálne a proti silnejšiemu protivníkovi vyhráme.Ale očkovanie proti Rubeole napr.by sa vyhrať dalo,keby sa žiadalo len očkovanie žien vo fertilnom veku.Tiež by sa dalo-možno-vyhrať delenie vakcín,aj ked argument z druhej strany by bol-nestihne sa zaočkovať po jednom.
alaya1
13.08.14,06:17
Ten autizmus je tam dosadeny umelo, nakolko je to este " neprebadana" plocha. tak sa tam najviac hodi. Nic ine v tom nie je.
Ja som bola v Statoch 3 roky, koli autizmu, oni uz vtedy boli veeeeelmi daleko, oproti nam, avsak maloktory odbornik z praxe tam daval do suvisu tieto 2 prvky. Ako vravim, hodi sa pre este male objasnenie pricin a dosledkov, preto sa hodil tu- k argumentacii.
Peggynka
13.08.14,06:18
Aj tu sa nedávno ktosi pýtal,ako dlho tam ostane.

To chcela ísť na očné odd.,na rekreáciu do Tatier :D
Dáša_
13.08.14,06:19
No tak by si musela spraviť Lege artis výskum,podľa všetkých pravidiel a v pracovnej dobe,ak by zamestnávateľ dovolil.

Nuž, keby som mala k dispozícii dáta :)

Len práve tie sú strážené.

Keby však chceli, myslím, že grafy by dosť rýchlo ukázali výhodnosť hexa a neviem akých všetkých kombinácii vakcín.

A ešte by som veľmi uvažovala o posunutí veku, kedy sa začína očkovať. Nech trochu tá imunita dozrie, nie ju hneď nabúrať takými zásahmi zvonka.

Ja viem, že som nemoderná :D, ale malé dieťa má sedieť doma, potom prechádzať prechádzať sa v prírode, chorí ľudia ho nemajú navštevovať. Nie tráviť čas v nákupných centrách, na rôznych posedeniach, v záhradných reštavráciach :D lebo mamičky sa doma nudia
buchač
13.08.14,06:20
[QUOTE="BXLmiami"][QUOTE=

...ale " vedia " !!!
Príslušné a aj tudíž " kvalitné a kvalifikované " informácie sa nachádzajú na príslušných stránkach. Tie zvyknú mať v tom linku www poväčšine čarovné slová - sloboda, riziko, svedectvo...
Nie je potrebné ani ísť do minulosti. Stačí si zbehnúť do Vyšných Hágov, tam je pacientov dostatok.

Aj v osadách ich máš dosť:
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000663/1343243/Takto-vyzera-tuberkuloza-na-Slovensku--Mame-sa-coho-bat-
Tiež neviem,či sa vyšetrujú imigranti,pred časom bolo aj v médiách,že prepustení väzni v Rusku rozniesli novú formu TBC,s ktorou si lekári nevedeli rady.Aj v tomto prípade platí,že keď sa o tom nehovorí-nepíše,neznamená to,že neexistuje.Prípady v rádovo stovkách je alarmujúce číslo na malé Slovensko.

Pacienti vo Vyšných Hágoch sú len tí, ktorí vyhľadali lekára, alebo tí, na ktorých sa prišlo. Tie osady sú niekedy jak džungľa v Amazónii - neprebádaná.
...všehochuť bordelu a nie iba TBC.
Dáša_
13.08.14,06:21
Tá tuberkulóza vo väzniciach je tuším ale dosť vážny prípad - na tú naše očkovanie vraj vôbec nepomáha. Je to nejaký iný kmeň, či jak sa to volá. A pokiaľ viem, vyskytuje sa to aj v našich väzniciach.
alaya1
13.08.14,06:21
Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
BXLmiami
13.08.14,06:25
Aj tu sa nedávno ktosi pýtal,ako dlho tam ostane.

To chcela ísť na očné odd.,na rekreáciu do Tatier :D
Nie-téma Hospitalizácia pri tuberkuloze.
Dáša_
13.08.14,06:25
Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
no ale rozhodne sme nedostávali hexavakcínu vo veku 3 mesiace. skús sa pozrieť do očkovacieho kalendára.

Ale ve´d dieťa doma nie je úplne izolované - má rodičov, starých rodičov, súrodencov. Ono sa postupne dostáva do styku so všeličím.
Len teraz ho na jednej strane rovno vystavíme všetkému možnému v nákupnom centre a na druhej strane doma pomály všetko vydezinfikujema, aby bolo všetko bez mikróbov, priam sterilné.
BXLmiami
13.08.14,06:26
No tak by si musela spraviť Lege artis výskum,podľa všetkých pravidiel a v pracovnej dobe,ak by zamestnávateľ dovolil.

Nuž, keby som mala k dispozícii dáta :)

Len práve tie sú strážené.

Keby však chceli, myslím, že grafy by dosť rýchlo ukázali výhodnosť hexa a neviem akých všetkých kombinácii vakcín.

A ešte by som veľmi uvažovala o posunutí veku, kedy sa začína očkovať. Nech trochu tá imunita dozrie, nie ju hneď nabúrať takými zásahmi zvonka.

Ja viem, že som nemoderná :D, ale malé dieťa má sedieť doma, potom prechádzať prechádzať sa v prírode, chorí ľudia ho nemajú navštevovať. Nie tráviť čas v nákupných centrách, na rôznych posedeniach, v záhradných reštavráciach :D lebo mamičky sa doma nudia
Nemusia byť,ved vieš dať dokopy sériu,lekári to v nemocniciach robia bežne.Môže ktokoľvek-napr.alergolog.Ale to jednoducho do súvisu nedáš,všetci sú očkovaní,ako dokážeš priamu súvislosť?
alaya1
13.08.14,06:30
Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
no ale rozhodne sme nedostávali hexavakcínu vo veku 3 mesiace. skús sa pozrieť do očkovacieho kalendára.

Ale ve´d dieťa doma nie je úplne izolované - má rodičov, starých rodičov, súrodencov. Ono sa postupne dostáva do styku so všeličím.
Len teraz ho na jednej strane rovno vystavíme všetkému možnému v nákupnom centre a na druhej strane doma pomály všetko vydezinfikujema, aby bolo všetko bez mikróbov, priam sterilné.

To mas pravdu, ze tie kombinovane nesedia ani mne, preto som o tom pisala v inom prispevku. ja som s dcerou chodila vsade, aj do nakupnych centier, ale to bolo v inom state. Ja ked som bola mala, zili sme par rokov na juhu s rodicmi a tiez sme nedostali nic. Ako pise Dr. neda sa to pausalizovat.
Dáša_
13.08.14,06:37
Nemusia byť,ved vieš dať dokopy sériu,lekári to v nemocniciach robia bežne.Môže ktokoľvek-napr.alergolog.Ale to jednoducho do súvisu nedáš,všetci sú očkovaní,ako dokážeš priamu súvislosť?

hmm, pravdepodobne by som sa pokúsila ísť roky dozadu - sledovať, kedy sa ako menil očkovací kalendár, kedy sa začali pridávať ďalšie očkovania a hlavne mixovať dohromady. Ale to predpokladám, že by sme museli sledovať aj 30-40 rokov dozadu.

Ja si v mojom detstve spomínam, že bolo u nás na dedine jedno dieťa s exémom ako prejavom nejakej alergie. Potom si spomínam na postupne sa zvyšujúci počet alergikov. Až dnes už pomaly nie je dieťa, čo by nechodilo s niečím k alergológovi.


Myslíš, že ani toto by sa nedalo vysledovať ?

Aj keď uznávam, že posledných 20 rokov je aj v potravinách veľa prídavných látok napríklad, umývame rôznymi antibakterálnymi somarinami, pijeme sladké nápoje s umelým sladidlom, miesto tukov margaríny...

ale na druhej strane, bol kedysi aj trend nekojiť - tuším sa za to aj dr. švejnar ospravedlňoval, že to podporoval. A dnes sa veľmi veľa žien snaží...
BXLmiami
13.08.14,06:43
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.
taiko
13.08.14,06:48
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Dáša_
13.08.14,06:49
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.

no vieš, chodili sme na alergológiu - vždy nasadila lieky, vždy atb. Až sme sa naštvali a prestali sme tam chodiť :D Je to cca 10 rokov.
Po pravde, dnes už ani netuším, kedy naposledy užíval ATB, koľko rokov dozadu to je.

Trochu problémom je, že v časoch, ke´d bol syn úplne malý som dosť verila pediatričke a myslela som si, že keď na silné prechladnutie s kašľom bez testov rovno nasadzuje širokospektrálne atb, že je úžasná a robí dobre. Dnes si už myslím niečo iné.

Ale s tou evolúciou to je fakt krutá pravda. My sa vlastne sami seba degenerujeme, či jak to správne nazvať.
taiko
13.08.14,06:54
Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
no ale rozhodne sme nedostávali hexavakcínu vo veku 3 mesiace. skús sa pozrieť do očkovacieho kalendára.

Ale ve´d dieťa doma nie je úplne izolované - má rodičov, starých rodičov, súrodencov. Ono sa postupne dostáva do styku so všeličím.
Len teraz ho na jednej strane rovno vystavíme všetkému možnému v nákupnom centre a na druhej strane doma pomály všetko vydezinfikujema, aby bolo všetko bez mikróbov, priam sterilné.
mudro vravis. Najprv rodicia, surodenci, potom sirsia rodina, potom skolka, potom skola, potom cely svet a nie najprv hypermegasmetiska so vsetkymi moznymi patogenmi naraz
BXLmiami
13.08.14,07:17
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
taiko
13.08.14,07:18
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
no ale je ta moznost? ja by som si kludne zaplatil. O kolkych peniazoch sa bavime?
BXLmiami
13.08.14,07:18
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.

no vieš, chodili sme na alergológiu - vždy nasadila lieky, vždy atb. Až sme sa naštvali a prestali sme tam chodiť :D Je to cca 10 rokov.
Po pravde, dnes už ani netuším, kedy naposledy užíval ATB, koľko rokov dozadu to je.

Trochu problémom je, že v časoch, ke´d bol syn úplne malý som dosť verila pediatričke a myslela som si, že keď na silné prechladnutie s kašľom bez testov rovno nasadzuje širokospektrálne atb, že je úžasná a robí dobre. Dnes si už myslím niečo iné.

Ale s tou evolúciou to je fakt krutá pravda. My sa vlastne sami seba degenerujeme, či jak to správne nazvať.
Ano degenerujeme.Len skús povedať matke poldruhakilového dieťaťa nech to nechá na prírodu.
BXLmiami
13.08.14,07:20
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
no ale je ta moznost? ja by som si kludne zaplatil. O kolkych peniazoch sa bavime?
Tieto testy stoja dosť,nesledujem to,ale svojho času to bolo okolo 1800 Korun,nie euro na jeden.
taiko
13.08.14,07:24
Za našich čias
.
.
Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
no ale je ta moznost? ja by som si kludne zaplatil. O kolkych peniazoch sa bavime?
Tieto testy stoja dosť,nesledujem to,ale svojho času to bolo okolo 1800 Korun,nie euro na jeden.
ahaaa takze urobime drahe testy, aby to ludia nechceli platit a dali si bez testovania multivakcinu :)
To mi pride trosku ako ked sme mali s carnicou virozku a isli sme k lekarovi. Jeden nam hned chcel sirokospektralne ATB fuknut, s 43 vedlajsimi ucinkami a druha lekarka nam urobila test za 5 eur ci vobec ATB potrebujeme. A pritom vravela ,ze ten ten si nikto nedava robit, lebo ze ho poistovna nepreplaca. Test ukazal ze ATB nepotrebujeme a za par dni sme boli v poradku.
evuš
13.08.14,07:24
..hm, je to tak.... degenerujeme.... napr. i tí, čo nemôžu mať deti to riešia silou mocou cez umelé oplodnenie...
BXLmiami
13.08.14,07:26
ahaaa takze urobime drahe testy, aby to ludia nechceli platit a dali si bez testovania multivakcinu :)[/QUOTE]
Ale chod do kelu,všetky tieto testy sú zahraničné a je tam množstvo skúmania a práce vysokošpecializovaných a vzdelaných ľudí roky aby to fungovalo.Alebo máš pocit že v tejto oblasti majú ľudia fungovať zadarmo?
taiko
13.08.14,07:30
ahaaa takze urobime drahe testy, aby to ludia nechceli platit a dali si bez testovania multivakcinu :)
Ale chod do kelu,všetky tieto testy sú zahraničné a je tam množstvo skúmania a práce vysokošpecializovaných a vzdelaných ľudí roky aby to fungovalo.Alebo máš pocit že v tejto oblasti majú ľudia fungovať zadarmo?
ale ved sa nerozculuj, Tak som to nemyslel, ze lekari maju zadarmo robit,
Len mi to pride cele take naplanovane a cielene. Tie testy nie su nahodou navrhovane a vyrabane tymi istymi firmami ako tie lieky?
Ja by som aj dalej zasiel, Ked potravinarska firma, vyrabajuca osiva, vyraba aj hnojivo, ktore ale zabera len na to ich osivo. A navyse znehodnoti podu sposobom, ze tam ine osivo nevyrastie. Preco by podobnu techniku nemohla pouzit aj farmaceuticka firma?
taiko
13.08.14,07:33
..hm, je to tak.... degenerujeme.... napr. i tí, čo nemôžu mať deti to riešia silou mocou cez umelé oplodnenie...
eeeej, ci si sa na tenky lad nevybrala evus ;)
Dáša_
13.08.14,07:36
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.

no vieš, chodili sme na alergológiu - vždy nasadila lieky, vždy atb. Až sme sa naštvali a prestali sme tam chodiť :D Je to cca 10 rokov.
Po pravde, dnes už ani netuším, kedy naposledy užíval ATB, koľko rokov dozadu to je.

Trochu problémom je, že v časoch, ke´d bol syn úplne malý som dosť verila pediatričke a myslela som si, že keď na silné prechladnutie s kašľom bez testov rovno nasadzuje širokospektrálne atb, že je úžasná a robí dobre. Dnes si už myslím niečo iné.

Ale s tou evolúciou to je fakt krutá pravda. My sa vlastne sami seba degenerujeme, či jak to správne nazvať.
Ano degenerujeme.Len skús povedať matke poldruhakilového dieťaťa nech to nechá na prírodu.

ano, toto je krutá pravda. A som rada, že ja nerobím v takej oblasti, kde by som musela toto riešiť.

Aj keď nie všetky predčasne narodené deti sú problematické. Niekedy je problem aj v matke.

Spomínam si, ako u nás na dedine v minulosti vymrela rodina - až dnes si uvedomujem, že tam bolo dedičné obličkové ochorenie. Aj keď sa prejavilo až neskôr.
Dnes by sme zrejme umelým oplodnením dokázali, že budú mať vlastných potomkov...

Ale to sme asi už niekde blízko pri mengelem, toto je fakt ťažká téma
BXLmiami
13.08.14,07:54
No ano,ale príroda to rieši mimo nás.Koľko majú belosi detí?Je iluzorne si myslieť,že prírodu oblafneme.Budúcnosť je farebná.
BXLmiami
13.08.14,07:58
Dieťa pod 2,5 kg je vždy problematické a pod 2 kg silne problematické,bez modernej medicíny s mizivou šancou na prežitie.
lujza.j
13.08.14,08:15
..hm, je to tak.... degenerujeme.... napr. i tí, čo nemôžu mať deti to riešia silou mocou cez umelé oplodnenie...
eeeej, ci si sa na tenky lad nevybrala evus ;)
...no vies..krute,ale pravda....
evuš
13.08.14,08:27
..hm, je to tak.... degenerujeme.... napr. i tí, čo nemôžu mať deti to riešia silou mocou cez umelé oplodnenie...
eeeej, ci si sa na tenky lad nevybrala evus ;)
...no vies..krute,ale pravda....

Tai, áno, síce neodsudzujem ľudí, ktorí to robia, ale ja s tým vnútorne nesúhlasím - beriem to ako zásah voči prírode ....
lujza.j
13.08.14,08:36
Evus ja tiez....ale keby bol u mojeho decka problem...ze nedonosi....vynosila by som jej ho....ale mam pocit,ze tu sa to neda.....ale tiez by som do urcitej miery osalila prirodu....ked je ona aj tak tolko klamana....
Kvaka
13.08.14,09:06
Vnuk zle znášal všetky očkovania. Absolvoval všetky povinné, ale trochu neskôr, ako rovesníci, bol nedonosený, cca dvojkilový, musel na to trochu "dorásť".
Vlani mal silný kašeľ, bolo podozrenie na čierny kašeľ, užíval však iba erdomed, dr. povedala, že ak kašeľ neprejde, potom atb.
Dcéra neskôr zaplatila test na protilátky, aby sa uistila, či ochorenie prekonal. Testy boli dva, obidva vyšli s nulovou hodnotou protilátok. Potom zaplatila zo zvedavosti aj ďalšie, na tetanus a záškrt. Tetanus mal hodnotu 0,3, chránený je od 0,6, ostatné testy nulové hodnoty.
Pýtam sa, kde sa podeli tie protilátky z očkovaní. Vnuk žije v ČR, teda bol očkovaný hexavakcínou v schéme 3+1, takze dokonca mal o jednu davku viac, ako je povinne na Slovensku. Za testy zaplatila za každý približne 500Kč.
alaya1
13.08.14,09:11
..hm, je to tak.... degenerujeme.... napr. i tí, čo nemôžu mať deti to riešia silou mocou cez umelé oplodnenie...

To si ako myslela? ze je to nespravne , ci?
Dáša_
13.08.14,09:17
Vnuk zle znášal všetky očkovania. Absolvoval všetky povinné, ale trochu neskôr, ako rovesníci, bol nedonosený, cca dvojkilový, musel na to trochu "dorásť".
Vlani mal silný kašeľ, bolo podozrenie na čierny kašeľ, užíval však iba erdomed, dr. povedala, že ak kašeľ neprejde, potom atb.
Dcéra neskôr zaplatila test na protilátky, aby sa uistila, či ochorenie prekonal. Testy boli dva, obidva vyšli s nulovou hodnotou protilátok. Potom zaplatila zo zvedavosti aj ďalšie, na tetanus a záškrt. Tetanus mal hodnotu 0,3, chránený je od 0,6, ostatné testy nulové hodnoty.
Pýtam sa, kde sa podeli tie protilátky z očkovaní. Vnuk žije v ČR, teda bol očkovaný hexavakcínou v schéme 3+1, takze dokonca mal o jednu davku viac, ako je povinne na Slovensku. Za testy zaplatila za každý približne 500Kč.

hmm, teda už neviem kde, ale čítala som, že na čierny kašel v posledných rokoch chorie presne tá populácia, čo je proti nemu očkovaná. Vraj tí, čo čierny kašel prekonali prirodzene sú lepšie chránení.
Len naozaj netuším, koľko bolo na tom pravdy, lebo čo sa týka týchto vyskumov, tak neviem, kde je pravda. občas mám pocit, že výskumy sa zadávajú rovno s výsledkom, ktorý je očakávaný
Kvaka
13.08.14,09:24
Dáška, to som aj ja čítala, veď nechápem, ako dieťa po očkovaní nemôže mať protilátky. Takže môže ochorieť rovnako, ako nezaočkované dieťa.
Kvaka
13.08.14,09:35
Včera som čítala jeden článok o neúčinnosti atb. Všade čítame a počúvame, že treba budovať silnú imunitu, mnohé baktérie sú rezistentné. Tu je článok http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/mame-vysledky-sokujucej-studie-antibiotika-prestavaju-slovakom-zaberat.html
Citujem: Štúdia, ktorú robila súkromná vysoká škola, priniesla závery meniace slovenskú medicínu. Až deväťdesiattri percent pacientov malo v tele baktérie rezistentné proti dvanástim až pätnástim antibiotikám.

Napadlo ma taká paralela, že vakcíny a tvorba protilátok v tele, ktovie, ako sa po rokoch mení? Koľko matiek dá urobiť testy na protilátky?? Ktovie, ako to je? Nie som proti očkovaniu, už som písala, som len proti prekombinovaným vakcínam. Som za sledovanie protilátok, nielen u tbc.
buchač
13.08.14,10:06
Diagnóza: konšpirátor

Sú medzi nami a je ich stále viac. Ľudia trpiaci zákernou civilizačnou chorobou, ktorá sa šíri rýchlejšie ako nový lament od Adama Ďuricu v slovenských rádiách. Jeden konšpirátor dokáže zasmradiť dovtedy úplne zdravú internetovú diskusiu, ba dokonca touto pliagou nakaziť aj ostatných. Ale kto títo ľudia sú, prečo to robia a ako s nimi bojovať?



Príčiny

Paranoia
Každý jav má svoju príčinu a tie zlé veci samozrejme tiež. Väčšinou tú, že ľudia sú dementi a robia zlé rozhodnutia. Ale priznať si, že som idiot a robím blbosti si vyžaduje väčšie gule, než tvrdenie, že existujú nejakí ONI, ktorí robia TO, a preto sa máme zle. A pocit, že som pre niekoho tak veľmi dôležitý, aby mi ubližoval je tiež na nezaplatenie. Inak existuje aj tzv. pronoia, ktorá by sa dala charakterizovať ako opak paranoie, t.j. že existuje nejaký vyšší plán tajomných mocností, ktoré neustále pracujú na tom, aby sme sa mali dobre. Ale konšpirátorov s pronoiou som ešte nestretol.



Pocit menejcennosti
Ste priemerný až podpriemerný trtko, ktorého neberie vážne ani vaša vlastná čivava a naposledy vás počúvali na domovej schôdzi, aj to iba päť sekúnd, kým vás neprekričali ostatní priemerní trtkovia? Pridajte sa ku konšpirátorom! Razom sa z vás stane rešpektovaný odborník na medzinárodné dianie a navyše člen elitného klubu zasvätených, ktorí disponujú prudko utajovanými informáciami, ktoré zostávajú bežným ľuďom skryté. A to z vás samozrejme robí oveľa lepšieho človeka, než sú ostatní. Niečo ako keď nepozeráte televízor a paštiky nakupujete v Rakúsku.



Nuda
Nedostatok činnosti spôsobuje, že ľuďom začne prepínať a prázdno v živote a v hlave treba niečím vyplniť. Nasávanie a šírenie konšpiračných teórií je preto vhodné a pritom nenáročné hobby. Case in point: ženy na materskej a rozmach antivakcinačných blábolov. Zvyšujúca sa kvalita života v civilizovanom svete na tom má tiež svoj podiel. Keby ste žili v plesnivej kartónovej krabici, na nohách mali namiesto topánok mŕtve vačice a na večeru by ste mali trojchodové menu pozostávajúce z dažďovej vody, hrsti hliny a kôry zo stromu, určite by ste nerozmýšľali, či za zlo tohto sveta môže Žid – rozsievač kúkoľa, Bodybuilderberg alebo kybernetickí nekroilumináti z Nibiru.




Klinické prejavy

Neochvejná istota v názoroch
Ako povedal Coelho beatnickej generácie Kajo Bukowski: „Problém so svetom je ten, že inteligentní ľudia sú plní pochybností a blbci zase sebaistoty". Bukowski... hm, nebude to Žid? V každom prípade neexistujú rigidnejší a menej otvorení ľudia než konšpirátori. Ja si pokojne priznám, že viem veľké hovno o tom, ako svet funguje. Naproti tomu konšpirátori to vedia úplne presne. Často vám budú síce tvrdiť, že oni iba kladú otázky. Lenže problém je v tom, že na ne od vás nechcú odpoveď, ale iba potvrdenie svojho názoru.



Selekcia informácií
Vyberať si podstatné a legitímne informácie je veľmi dôležité. Lenže u konšpirátorov je táto činnosť zautomatizovaná a sprimitivizovaná a informácie nerozdeľujú podľa ich obsahu, ale podľa zdroja. A tie sú pre nich iba dva: mainstream a alternatíva. Ak pochádza správa z tzv. mainstreamových médií a môže byť sebalogickejšia a sebavierohodnejšia, automaticky ju odmietnu. Na druhej strane bez akýchkoľvek výhrad prijmú každý hoax, nezmyselnú chobotinu zo svojho obľúbeného slobodného protiprúdneho média alebo ničím nepodložený názor iného konšpirátora. Case in point: „boeing nemohli zasiahnuť raketou BUK, lebo tá vraj letí rovnako rýchlo ako to lietadlo!" (diskusia na topkách predvčerom) Spravodajská agentúra VRAJ je síce dostatočne hodnoverný zdroj, no odhliadnuc od toho, že zistenie rýchlosti BUKu je otázkou asi trojsekundového googlenia, tak sa skúsme len tak kondične na malú chvíľu, aby nám to príliš neublížilo, logicky zamyslieť, že prečo by niekto vyvíjal protilietadlovú raketu, ktorá nedosahuje ani rýchlosť zvuku. Hmmmm????
A najväčšia sranda na tom je, že konšpirátori toto celé volajú kritické myslenie! Muhaha!



Absencia rozmýšľania
To vyššie uvedené nie je jediný bizarný paradox kajšmentkátorov. Jednak si, napriek obrovskému rozsahu svojho kritického myslenia, nejako nechcú uvedomiť, že aj konšpirácie sú dobrý biznis. Gazilióny konšpiračných webov, trilióny filmových dokumentov a teratony tlačených publikácií, ktorých autori im ani sami neveria. Áno, konšpirácie normálne ľuďom zarábajú peniaze. Ale zase nemajú také zisky ako ten skurvený nenažraný farmabiznis. Preto netreba jesť drahé lieky, ale kúpiť si biorezonančné antirakovinové čípky len za 1200 éčiek alebo si dať päť procedúr organického feng-shui klystíru len po stopade. Penicilín by žrali iba neinformované ovce. A ďalej je zaujímavé, že čím dlhšie žijeme v tomto temnom orwellovskom svete otroctva a informačnej neslobody, tým ľahšie sa dá ku všetkým tým super tajným informáciám dostať. Ale to je taká malá záhada, ktorou sa konšpirátori zrejme nemajú čas zaoberať.



Liečba

Britskí vedci zistili, že presvedčiť konšpirátorov argumentáciou je takmer nemožné. Je to asi ako naučiť jesť opicu príborom. Chce to strašne veľa času a aj keď sa to podarí, tak to funguje iba chvíľu a keď na opicu nedávate pozor, tak ten príbor po čase aj tak odloží, banán hodí o zem podupe po ňom, oští ho, vzniknutú hmotu rozotrie po dlážke a zje banánovú šupku. Lebo je to tak pre ňu jednoducho prirodzenejšie. Ak to však napriek tomu skúsite, väčšinou narazíte na toto:

- podpora rôznymi autoritami, ako: to je predsa už dávno známe, že... / je veľa odborníkov, ktorí to tvrdia... alebo mám kamárata, ktorý má kamaráta a ten tam bol
- tvrdenie, že niektoré konšpiračné teórie sa v minulosti ukázali ako pravdivé, čo má asi vyvolať dojem, že nakoniec budú pravdivé všetky, alebo čo...
- obvinenia zo zaujatosti / brainwashu mainstreamovými médiami
- „chalan, ty si dobre mimo"



Môžete sa pokúsiť konšpirátorov ignorovať a tvrdiť, že vám je to jedno. Tým ale riskujete, že to pochopia ako výzvu na šírenie svojej „pravdy", lebo ako vám kurva môže byť jedno, že nám zatajujú, že Mesiac je hologram???



No ale čo s nimi? Najúčinnejšou metódou je zobrať im ich pocit výnimočnosti. Keď sa prestanú cítiť ako Níjo z Matrixu, možno ich to prestane baviť. Preto sa treba tváriť, že tie super nové a tajné informácie, ktoré vám hovoria už dávno poznáte a potom to prebiť ešte väčšou krávovinou. Konšpirácie sú totiž takou mierne retardovanou formou hipsterstva, a preto keď sa z nich stane mainstream (k čomu ich stále zvyšujúci sa počet zdarne prispieva), už to nebude ono. Treba však dávať pozor, aby to nevyznelo ako očividný výsmech. Napriek tomu, že detekovanie humoru nepatrí k povinnej výbave štandardného konšpirátora, niekedy motyka flašíková vystrelí a potom vám vyhodia na oči, že aj Galileovi sa všetci smiali, keď počas občianskej vojny v USA vymyslel internet. Alebo také niečo.



No a na záver – ako to s konšpiračnými teóriami skutočne naozaj pravdivo reálne je vám prezradia tí napovolanejší. Tvorcovia South Parku!
http://www.dailymale.sk/articles/diagnoza-konspirator_2677
Katy a R
13.08.14,10:08
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
.. dokonca aj tu na Porade by si našla ..
Takže žiadny, keď nič konkrétne neuvádzaš.
napísala som ti - že by si aj tu na porade našla ... keby si chcela. a ujo google funguje .. či?
nemám v úmysle nikoho presviečať o ničom - každý je zodpovedný za seba a za svoje deti
nie som odborník - nemôžem posudzovať odbornú stránku, ani toho veľa o mitochondriách neviem... našťastie - v dnešnej dobe je predsalen informovanosť oveľa lepšia . škoda - že nie skôr - možno by som nemala stále pred očami následky... ?? (tiež bolo pre mňa voľakedy očkovanie "písmo sväté" )
- reagovala som len preto - že tam uvádaš ako vyhrať debatu o očkovaní a autizme .. že načo ju chceš vyhrať? A keď už si spomenula Wakefielda .. čítala si aj, že kto sa podieľal na jeho zdiskreditovaní a čo za tým bolo .... koľko špiny sa prevalilo v afére okolo Mudrochových novín - a ešte ktoviečo ešte vypláva na povrch ... vždy ide o peniaze (podľa mňa):mee:
takže to len také upozornenie - nestačí jeden článok (jeden zdroj) si prečítať
Llívia
13.08.14,10:15
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
.. dokonca aj tu na Porade by si našla ..
Takže žiadny, keď nič konkrétne neuvádzaš.
napísala som ti - že by si aj tu na porade našla ... keby si chcela. a ujo google funguje .. či?
nemám v úmysle nikoho presviečať o ničom - každý je zodpovedný za seba a za svoje deti
nie som odborník - nemôžem posudzovať odbornú stránku, ani toho veľa o mitochondriách neviem... našťastie - v dnešnej dobe je predsalen informovanosť oveľa lepšia . škoda - že nie skôr - možno by som nemala stále pred očami následky... ?? (tiež bolo pre mňa voľakedy očkovanie "písmo sväté" )
- reagovala som len preto - že tam uvádaš ako vyhrať debatu o očkovaní a autizme .. že načo ju chceš vyhrať? A keď už si spomenula Wakefielda .. čítala si aj, že kto sa podieľal na jeho zdiskreditovaní a čo za tým bolo .... koľko špiny sa prevalilo v afére okolo Mudrochových novín - a ešte ktoviečo ešte vypláva na povrch ... vždy ide o peniaze (podľa mňa):mee:
takže to len také upozornenie - nestačí jeden článok (jeden zdroj) si prečítať

Mňa nejaký gúgle nezaujíma, pýtala som sa TEBA na TVOJE argumenty, ale ako vidím, máš len kopu kecov a nič konkrétne.
Ja som písala ako vyhrať? :eek: To je názov článku, ak si si nevšimla :D

Jasné, štúdia na viac než milóne detí sa určite mýli :D :D :D Tých štúdií bolo viac. Koľko bolo štúdií, že očkovanie spôsobuje autizmus?
Jeden článok, jeden zdroj? :D :D :D Určite mi nestačia také zdroje ako modrý koník, stránka proti očkovaniu a debaty tých akože viac rozhľadených mamičiek :D
Ty si presne ten prípad ako píše Zuzanka_ba: Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie...

PS: Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí a nikto z nich po očkovaní na autizmus neochorel. Podľa teba len náhoda? ;)
myara
13.08.14,10:25
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?

ja si pamatam, ze nas dosli ockovat do skoly, len dievcata, takze zrejme proti rubeole, a mne sa nieco bud vytvorilo, alebo nevytvorilo (fakt si uz nepamatam), a dostala som dalsiu davku, ostatne spoluziacky nedostali, takze urcite sa nic nepichalo "na skusku"
BXLmiami
13.08.14,10:33
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?

ja si pamatam, ze nas dosli ockovat do skoly, len dievcata, takze zrejme proti rubeole, a mne sa nieco bud vytvorilo, alebo nevytvorilo (fakt si uz nepamatam), a dostala som dalsiu davku, ostatne spoluziacky nedostali, takze urcite sa nic nepichalo "na skusku"
Na tbc najprv test a potom v prípade potreby preočkovanie,v školskom veku.
taiko
13.08.14,11:12
Vnuk zle znášal všetky očkovania. Absolvoval všetky povinné, ale trochu neskôr, ako rovesníci, bol nedonosený, cca dvojkilový, musel na to trochu "dorásť".
Vlani mal silný kašeľ, bolo podozrenie na čierny kašeľ, užíval však iba erdomed, dr. povedala, že ak kašeľ neprejde, potom atb.
Dcéra neskôr zaplatila test na protilátky, aby sa uistila, či ochorenie prekonal. Testy boli dva, obidva vyšli s nulovou hodnotou protilátok. Potom zaplatila zo zvedavosti aj ďalšie, na tetanus a záškrt. Tetanus mal hodnotu 0,3, chránený je od 0,6, ostatné testy nulové hodnoty.
Pýtam sa, kde sa podeli tie protilátky z očkovaní. Vnuk žije v ČR, teda bol očkovaný hexavakcínou v schéme 3+1, takze dokonca mal o jednu davku viac, ako je povinne na Slovensku. Za testy zaplatila za každý približne 500Kč.

hmm, teda už neviem kde, ale čítala som, že na čierny kašel v posledných rokoch chorie presne tá populácia, čo je proti nemu očkovaná. Vraj tí, čo čierny kašel prekonali prirodzene sú lepšie chránení.
Len naozaj netuším, koľko bolo na tom pravdy, lebo čo sa týka týchto vyskumov, tak neviem, kde je pravda. občas mám pocit, že výskumy sa zadávajú rovno s výsledkom, ktorý je očakávaný
tak nejako som to myslel. Vytvorime dopyt a potom ponuku :)
Llívia
13.08.14,11:40
Mňa nejaký gúgle nezaujíma, pýtala som sa TEBA na TVOJE argumenty, ale ako vidím, máš len kopu kecov a nič konkrétne.
Ja som písala ako vyhrať? :eek: To je názov článku, ak si si nevšimla :D

Jasné, štúdia na viac než milóne detí sa určite mýli :D :D :D Tých štúdií bolo viac. Koľko bolo štúdií, že očkovanie spôsobuje autizmus?
Jeden článok, jeden zdroj? :D :D :D Určite mi nestačia také zdroje ako modrý koník, stránka proti očkovaniu a debaty tých akože viac rozhľadených mamičiek :D
Ty si presne ten prípad ako píše Zuzanka_ba: Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie...

PS: Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí a nikto z nich po očkovaní na autizmus neochorel. Podľa teba len náhoda? ;)

Výzva pre tých troch, ktorí sa realizovali na citovanom príspevku: namiesto mínuskovania dajte nejaký presvedčivý argument, že nemám pravdu! Ale nedáte nič, lebo nič nemáte!
Kvaka
13.08.14,11:45
Llívinka, aj ja som dala nesúhlas, lebo píšeš, citujem:
Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí a nikto z nich po očkovaní na autizmus neochorel. Podľa teba len náhoda?

Ja píšem: Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí, ktorých osobne poznám a ver mi, že aj v rodine aj u známych zopár z nich po očkovaní na autizmus ochorelo. Podľa teba len náhoda?
Llívia
13.08.14,11:57
Llívinka, aj ja som dala nesúhlas, lebo píšeš, citujem:
Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí a nikto z nich po očkovaní na autizmus neochorel. Podľa teba len náhoda?

Ja píšem: Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí, ktorých osobne poznám a ver mi, že aj v rodine aj u známych zopár z nich po očkovaní na autizmus ochorelo. Podľa teba len náhoda?
Teraz ešte štatistika, koľko z nich pilo kravské mlieko. U mňa po jeho pití žiadny autizmus, u teba áno :D
Asi toľko k tej súvislosti "autizmus + po očkovaníi".

Doplním : to, čo píšeš, nie je žiadny argument. Tú súvislosť nevieš dokázať. Zato "nesúvislosť" dokázaná bola a opakovane.
Llívia
13.08.14,12:03
...Z diskusie k článku: Odpovede na otázku, prečo je teraz toľko autistov
Pre je ich teraz tolko zatial nikto nevie. Ale mozu byt za tym umele hnojiva, DDT, pesticity, polychrolovane bifenyly, televizia, stess, dym z aut, umela hmota v obleceni, antibiotika, a asi 1000 dalsich veci.
Okrem ineho to moze byt aj ina diagnostika. Predtym sa povedalo dieta je neposlusne a nesustredene. Dnes sa povie lahka mozgova disfunkcia. Predtym bolo dieta malo komunikativne a malo slabsie rozvinute komunikacne zrucnosti. Dnes je to lahky stupen Autizmu resp. Aspergovho syndromu. Mimochodom, dnes sa nehovori autizmus, ale poruchy autistickeho spectra.
Je ich vela. Moj spoluziak moze byt oznaceny za autistu lebo nema rad okolo seba vela ludi a nerad komunikuje s cudzimi. Ja by som mohol byt oznaceny za autistu lebo mam niektore ritualy ktorych sa neviem zbavit. Kamaratka by mohla byt oznacena za autistu lebo doma musi mat vsetko na svojom stabilnom mieste (co napriklad znamena 2 deti a ziadna hracka na zemi). A tak dalej.
Predtym boli vsetci normalny a par ludi bolo chorych. Dnes zdravy clovek neexistuje - existuju len zle vysetrenyi pacienti. Pusti na seba 20 dobrych lekarov a aspon jeden z nich Ti najde nejaku chorobu.
.pravda.sk/clovek/clanok/325800-za-autizmus-deti-mozu-pesticidy-hovori-studia/[/url]

1. Odporcovia očkovania obviňujú farmaceutický priemysel, že nechce prísť o zisky. No aj taký psychogól potrebuje z niečoho žiť.

2. Keď nenájde, tak sa vymyslí.
taiko
13.08.14,12:26
Diagnóza: konšpirátor

Sú medzi nami a je ich stále viac. Ľudia trpiaci zákernou civilizačnou chorobou, ktorá sa šíri .
.
.
tream (k čomu ich stále zvyšujúci sa počet zdarne prispieva), už to nebude ono. Treba však dávať pozor, aby to nevyznelo ako očividný výsmech. Napriek tomu, že detekovanie humoru nepatrí k povinnej výbave štandardného konšpirátora, niekedy motyka flašíková vystrelí a potom vám vyhodia na oči, že aj Galileovi sa všetci smiali, keď počas občianskej vojny v USA vymyslel internet. Alebo také niečo.



No a na záver – ako to s konšpiračnými teóriami skutočne naozaj pravdivo reálne je vám prezradia tí napovolanejší. Tvorcovia South Parku!
http://www.dailymale.sk/articles/diagnoza-konspirator_2677
Tiez mam jednu linku http://www.infowars.com/33-conspiracy-theories-that-turned-out-to-be-true-what-every-person-should-know/ :)
Petra Nová
13.08.14,12:30
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty.

Očkovanie - autizmus! Známa speváčka Anna Netrebko má 5 ročného syna Tiaga - autistu.
Ktovie, či je to dôsledok toho, že absolvoval povinné očkovania? ;) O tom sa Anna nezmienila, keď uverejnila správu o zistenom autizme svojho syna..
kukučka
13.08.14,16:30
buchy, autor toho článku používa také debilné prirovnania a tvrdenia, aké nepoužívajú ani tí, z ktorých sa vysmieva. To sa nedá čítať + riadne przní rodný jazyk.
buchač
13.08.14,16:57
buchy, autor toho článku používa také debilné prirovnania a tvrdenia, aké nepoužívajú ani tí, z ktorých sa vysmieva. To sa nedá čítať + riadne przní rodný jazyk.

Špecifikuj.
Potom budem ja a vyvrátim Ti Tvoje tvrdenia.

Prznenie rodného jazyka momentálne nerieš.
kukučka
13.08.14,17:12
Zbytočne, nechcem mrníkovať tému, neuznávam tento štýl písania - znevažovania, dá sa to napísať aj slušným tónom, to platí aj o debate v tejto téme.
Uštipačne poznamenám, že autor má asi rád Rozprávky tisíc a jednej noci, najmä tú o Aladinovi. :D
buchač
13.08.14,17:16
Zbytočne, nechcem mrníkovať tému, neuznávam tento štýl písania - znevažovania, dá sa to napísať aj slušným tónom, to platí aj o debate v tejto téme.
Uštipačne poznamenám, že autor má asi rád Rozprávky tisíc a jednej noci, najmä tú o Aladinovi. :D

Vedel by som oponovať a aj argumentovať k autorovi, lebo ja s ním v podstate súhlasím.
Musíš sa niekedy povzniesť nad štýlom písania, lebo obsah je dôležitý.
Veď aj na mňa nie jeden pinnadáva, že som onakvejší vo výrazoch.
Ale OK, beriem na vedomie.
Kvaka
13.08.14,17:32
Llívinka, aj ja som dala nesúhlas, lebo píšeš, citujem:
Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí a nikto z nich po očkovaní na autizmus neochorel. Podľa teba len náhoda?

Ja píšem: Očkovaním som prešla ja, rodina, spolužiaci, ostatní žiaci v MŠ, ZŠ, SŠ, kamaráti, ich rodiny, spolužiaci... To sú stovky ľudí, ktorých osobne poznám a ver mi, že aj v rodine aj u známych zopár z nich po očkovaní na autizmus ochorelo. Podľa teba len náhoda?
Teraz ešte štatistika, koľko z nich pilo kravské mlieko. U mňa po jeho pití žiadny autizmus, u teba áno :D
Asi toľko k tej súvislosti "autizmus + po očkovaníi".

Doplním : to, čo píšeš, nie je žiadny argument. Tú súvislosť nevieš dokázať. Zato "nesúvislosť" dokázaná bola a opakovane.
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Llívia
14.08.14,04:09
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK) :D
Llívia
14.08.14,04:38
mimotemy
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty...
Keď nie sú reálne argumenty, aj mínusky sú dobré :D
eva_praha
14.08.14,12:07
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK) :D

Milá pani Lívia, videla ste tie fotky? To sa vám zdá normálne? Čítali ste to? A bola by ste ochotná nechať sa zaočkovať takým množstvom vakcín, aby ste dostala do tela rovnaké množstvo tých sajrajtov rovnakým pomerom vočí vašej váhe ako tie maličké deti? Napríklad keď zaočkujú 2 mesačné dieťa, ktoré váži 4,5 kg hexavakcínou, tak vám by dali 12 injekcií naraz?? (keď počíta, že vážite cca 54 kg) By som vás chcela vidieť..
Ja osobne reagujem na očkovanie blbo, pamatám si očkovanie proti žltačke a dve tetanovky.. Po každom očkovaní nasledoval rok, kedy som mala zvýšené ASLO, neustále angíny, bronchitídy, takže som vždy skončila na atb.. A to som dospelá a zdravá.. Vážne si nemyslím, že by práve štát mal rozhodovať o tom, či sa moje dieťa musí dať zaočkovať alebo nie..
A druhá vec, už tu padol názor, nech si rodičia potom platia liečbu detí, ak ich nedajú zaočkovať.. Ja som za, ale chcem, aby si platili fajčiari liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárne ochorenia, liečbu po mozgovej príhode.. Aby si platili liečbu ľudia s nadváhou, so zlým životným štýlom.. atď.,atď.. Som zvedavá, kto z nás by platil viac.. Všetci tí, čo sa tu oháňate argumentami, že díky očkovaniu klesol počet uvedených ochorení, dajte si aspoň tú námahu a pozrite si štatistiky ešte pred zavedením povinného očkovania, tam je krásne vidieť, ako to postupne klesalo aj pred očkovaním a rovnakým tempom.. :-)
alaya1
14.08.14,12:31
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK) :D

Milá pani Lívia, videla ste tie fotky? To sa vám zdá normálne? Čítali ste to? A bola by ste ochotná nechať sa zaočkovať takým množstvom vakcín, aby ste dostala do tela rovnaké množstvo tých sajrajtov rovnakým pomerom vočí vašej váhe ako tie maličké deti? Napríklad keď zaočkujú 2 mesačné dieťa, ktoré váži 4,5 kg hexavakcínou, tak vám by dali 12 injekcií naraz?? (keď počíta, že vážite cca 54 kg) By som vás chcela vidieť..
Ja osobne reagujem na očkovanie blbo, pamatám si očkovanie proti žltačke a dve tetanovky.. Po každom očkovaní nasledoval rok, kedy som mala zvýšené ASLO, neustále angíny, bronchitídy, takže som vždy skončila na atb.. A to som dospelá a zdravá.. Vážne si nemyslím, že by práve štát mal rozhodovať o tom, či sa moje dieťa musí dať zaočkovať alebo nie..
A druhá vec, už tu padol názor, nech si rodičia potom platia liečbu detí, ak ich nedajú zaočkovať.. Ja som za, ale chcem, aby si platili fajčiari liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárne ochorenia, liečbu po mozgovej príhode.. Aby si platili liečbu ľudia s nadváhou, so zlým životným štýlom.. atď.,atď.. Som zvedavá, kto z nás by platil viac.. Všetci tí, čo sa tu oháňate argumentami, že díky očkovaniu klesol počet uvedených ochorení, dajte si aspoň tú námahu a pozrite si štatistiky ešte pred zavedením povinného očkovania, tam je krásne vidieť, ako to postupne klesalo aj pred očkovaním a rovnakým tempom.. :-)



Aj ked ste prispevok neadresovali mne, nevadi. odpoviem na to, co si myslim ja. Stat ma dozerat na to, aby chodoby, ktore sa vdakla ockovaniu nevyskytuju nemali tendenciou vracat sa. Na to stat dozerat ma a ma pouzit vsetky moznosti, ktore ma, aby k tomu nedochadzalo.
Co sa tyka autizmu. Bola som 3 roky na stazi v USA, prave koli tymto detom. V tom obdobi na Slovensku o tychto detoch vedeli ludia velmi malo.
Ziaden pripad autizmu sa nepotvrdil na 100%, ze bol sposobeny ockovacou latkou. Pravdepodobnost je mozna, zaruka ziadna.


Opakujem, ze chapem rodicov hladajucich pricinu a tu nachadzaju pre nich vyhovujucu odpoved. V oblasti,. kde je este velmi malo poznatkov, da sa argumentovat. Ale ziaden z nich nema 100% dokaz toho, ze to bolo sposobene ockovacou latkou.
O modrom konikovi napisem len tolko.
je to "bulvar " internetovych diskusii. Nie jedna mamicka mojho klienta sa isla po radach odbornicok z Modreho konika u mna zrutit, ake diagniozy a hlavne prognozy ich dieta dostalo od tych modrokonikovych odbornicok.
eva_praha
14.08.14,12:39
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK) :D

Milá pani Lívia, videla ste tie fotky? To sa vám zdá normálne? Čítali ste to? A bola by ste ochotná nechať sa zaočkovať takým množstvom vakcín, aby ste dostala do tela rovnaké množstvo tých sajrajtov rovnakým pomerom vočí vašej váhe ako tie maličké deti? Napríklad keď zaočkujú 2 mesačné dieťa, ktoré váži 4,5 kg hexavakcínou, tak vám by dali 12 injekcií naraz?? (keď počíta, že vážite cca 54 kg) By som vás chcela vidieť..
Ja osobne reagujem na očkovanie blbo, pamatám si očkovanie proti žltačke a dve tetanovky.. Po každom očkovaní nasledoval rok, kedy som mala zvýšené ASLO, neustále angíny, bronchitídy, takže som vždy skončila na atb.. A to som dospelá a zdravá.. Vážne si nemyslím, že by práve štát mal rozhodovať o tom, či sa moje dieťa musí dať zaočkovať alebo nie..
A druhá vec, už tu padol názor, nech si rodičia potom platia liečbu detí, ak ich nedajú zaočkovať.. Ja som za, ale chcem, aby si platili fajčiari liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárne ochorenia, liečbu po mozgovej príhode.. Aby si platili liečbu ľudia s nadváhou, so zlým životným štýlom.. atď.,atď.. Som zvedavá, kto z nás by platil viac.. Všetci tí, čo sa tu oháňate argumentami, že díky očkovaniu klesol počet uvedených ochorení, dajte si aspoň tú námahu a pozrite si štatistiky ešte pred zavedením povinného očkovania, tam je krásne vidieť, ako to postupne klesalo aj pred očkovaním a rovnakým tempom.. :-)



Aj ked ste prispevok neadresovali mne, nevadi. odpoviem na to, co si myslim ja. Stat ma dozerat na to, aby chodoby, ktore sa vdakla ockovaniu nevyskytuju nemali tendenciou vracat sa. Na to stat dozerat ma a ma pouzit vsetky moznosti, ktore ma, aby k tomu nedochadzalo.
Co sa tyka autizmu. Bola som 3 roky na stazi v USA, prave koli tymto detom. V tom obdobi na Slovensku o tychto detoch vedeli ludia velmi malo.
Ziaden pripad autizmu sa nepotvrdil na 100%, ze bol sposobeny ockovacou latkou. Pravdepodobnost je mozna, zaruka ziadna.


Opakujem, ze chapem rodicov hladajucich pricinu a tu nachadzaju pre nich vyhovujucu odpoved. V oblasti,. kde je este velmi malo poznatkov, da sa argumentovat. Ale ziaden z nich nema 100% dokaz toho, ze to bolo sposobene ockovacou latkou.
O modrom konikovi napisem len tolko.
je to "bulvar " internetovych diskusii. Nie jedna mamicka mojho klienta sa isla po radach odbornicok z Modreho konika u mna zrutit, ake diagniozy a hlavne prognozy ich dieta dostalo od tych modrokonikovych odbornicok.

Ja som ale o autizme nepísala. Písala som o tom, či ste videli tie fotky.. Tie si mamičky samé doma asi vo photoshope neurobia, na to nemjú znalosti. Len fotili svoje deti.. A písala som o svojej skúsenosti..
alaya1
14.08.14,12:43
Kolko je to % z celkoveho poctu ockovanych?
Tiez som pisala o svojich osobnych skusenostiach.
Petra Nová
14.08.14,13:15
mimotemy
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty...
Keď nie sú reálne argumenty, aj mínusky sú dobré :D
Llívia, začínam si pomaly myslieť, že je tu niekto, kto tvoje príspevky nemá rád. A nielen tvoje.:) Všetkým sa nedá vyhovieť, to už viem dávno, možno by stačilo zapojiť sa do šuťákovej selanky, byť v "línii".

A aby som aj niečo k téme. Dal si niekto tú námahu, aby pripojil na net hodnovernú informáciu o tom, ktoré očkovania sú u nás povinné? Možno by sme boli prekvapení z toho počtu.
Odpoviem tu aj na anketovú otázku: " či byštát mal mať právo rozhodovať, proti čomu majú byť očkované vaše deti?"
Áno, mal by to právo mať, a to nielen vo vzťahu k deťom, ale aj dospelým, ak je zdravotná starostlivosť financovaná z verejných zdrojov. Lebo či sa nám to páči alebo nie, štát je mocenská organizácia, ktorá zákonmi organizuje život občanov na svojom území. A jednou z jeho funkcií je chrániť svoje obyvateľstvo pred ohrozením rôzneho druhu a pôvodu. V akom rozsahu túto funkciu vykonáva je vecou spoločenskej dohody.
anet
14.08.14,17:36
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Podotknem len, ze deti, ktore boli nejako poznacene alebo zomreli boli ockovane kombinaciou vakcin hexa+pneumo+rotavirus pricom rotavirus nie je povinne ockovanie. Ak uz sa tak mamicky obavaju infekcnej hnacky a naslednej dehydratacie .... mali mat dost rozumu na to aby nezatazovali detsky organizmus naraz.
buchač
14.08.14,17:52
mimotemy
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty
Neviem, neviem veru, kto sa realizoval v tej jednej téme. Mínusiek do aleluja. Dôvod ? Lebo Kiska a nie Fico zvíťazil ?
...
Keď nie sú reálne argumenty, aj mínusky sú dobré :D
Llívia, začínam si pomaly myslieť, že je tu niekto, kto tvoje príspevky nemá rád. A nielen tvoje.:) Všetkým sa nedá vyhovieť, to už viem dávno
Aj TY ??? :eek:
, možno by stačilo zapojiť sa do šuťákovej selanky, byť v "línii".
Ani nie v tej línii...ono stačí že sme v tej selanke, ako-takej pohode...lebo...

A aby som aj niečo k téme. Dal si niekto tú námahu, aby pripojil na net hodnovernú informáciu o tom, ktoré očkovania sú u nás povinné? Možno by sme boli prekvapení z toho počtu.
Odpoviem tu aj na anketovú otázku: " či byštát mal mať právo rozhodovať, proti čomu majú byť očkované vaše deti?"
Áno, mal by to právo mať, a to nielen vo vzťahu k deťom, ale aj dospelým, ak je zdravotná starostlivosť financovaná z verejných zdrojov. Lebo či sa nám to páči alebo nie, štát je mocenská organizácia, ktorá zákonmi organizuje život občanov na svojom území.
.......štát, parlament, vláda a určitá strana na občanov zvysoka kadí ...
A jednou z jeho funkcií je chrániť svoje obyvateľstvo pred ohrozením rôzneho druhu a pôvodu. V akom rozsahu túto funkciu vykonáva je vecou spoločenskej dohody.

mimotemy
Peggynka
14.08.14,21:26
Obávam sa,že je málo rodičov,ktorí by boli schopní kvalifikovane odpovedať na položenú otázku.Predsa laik nemôže vedieť ako to funguje.Považujem za nenormálne,aby štát čakal zodpovednosť od rodičov za tak vysoko odborné rozhodnutie.Ako sa ja mám dopracovať k odpovedi? Máme a platíme armádu vedecko-výskumných pracovníkov,lekárov,laborantov atď.,tak azda zodpovední nenechajú robiť z našich detí pokusných králikov ! Môj názor.
korela
14.08.14,22:00
Dieťa pod 2,5 kg je vždy problematické a pod 2 kg silne problematické,bez modernej medicíny s mizivou šancou na prežitie.

V tomto prípade zareagujem iba na slovíčko vždy. Poznám pani, čo sa narodila s 1 kg pôrodnou váhou, bude mať 80 r. porodená ešte v domácich podmienkach a prežila napriek tomu, že tomu neverili. Stará matka sa ujala opatery. Ako, to neviem, je to pravda, bola normálneho vzrastu aj IQ, v živote riadiaca funkcia roky. Nielen na oko. Tiež neviem, či bola predčasne alebo normálnom čase narodená. V tých časoch asi predčasne nie. Príroda je nevyspytateľná. Inak sama si to neviem predstaviť.
korela
14.08.14,22:12
Neviem kedy sa u nás začalo očkovať proti obrne, bratia neboli, ja už áno.
Mama hovorievala, že najväčší des mala, aby sme ju nedostali. Vtedy to bol veľký strašiak, ja som mala počas školskej dochádzky a pritom som menila ZŠ trikrát, iba jednu spolužiačku s touto dg. A poslednú.
Čo sa týka skúseností s vlastným očkovaním, to bolo asi okolo 10 r. života, dostávali sme injekcie do ramena, kde celá naša generácia má pozostatky vo forme jazvenej malej mince na pokožke. Reakcie 40 st. teploty a veľká chrasta ako malý hríbik, dávali sme pozor, aby sa mi predčasne neodtrhla.
Neviete proti akej dg to bolo očkovanie? Ja som z celej triedy zareagovala najhoršie.
BXLmiami
15.08.14,02:13
Variola,čiže pravé kiahne.
Brčo
15.08.14,03:47
Obávam sa,že je málo rodičov,ktorí by boli schopní kvalifikovane odpovedať na položenú otázku.Predsa laik nemôže vedieť ako to funguje.Považujem za nenormálne,aby štát čakal zodpovednosť od rodičov za tak vysoko odborné rozhodnutie.Ako sa ja mám dopracovať k odpovedi? Máme a platíme armádu vedecko-výskumných pracovníkov,lekárov,laborantov atď.,tak azda zodpovední nenechajú robiť z našich detí pokusných králikov ! Môj názor.
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
Llívia
15.08.14,04:03
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK) :D

Milá pani Lívia, videla ste tie fotky? To sa vám zdá normálne? Čítali ste to? A bola by ste ochotná nechať sa zaočkovať takým množstvom vakcín, aby ste dostala do tela rovnaké množstvo tých sajrajtov rovnakým pomerom vočí vašej váhe ako tie maličké deti? Napríklad keď zaočkujú 2 mesačné dieťa, ktoré váži 4,5 kg hexavakcínou, tak vám by dali 12 injekcií naraz?? (keď počíta, že vážite cca 54 kg) By som vás chcela vidieť..
Ja osobne reagujem na očkovanie blbo, pamatám si očkovanie proti žltačke a dve tetanovky.. Po každom očkovaní nasledoval rok, kedy som mala zvýšené ASLO, neustále angíny, bronchitídy, takže som vždy skončila na atb.. A to som dospelá a zdravá.. Vážne si nemyslím, že by práve štát mal rozhodovať o tom, či sa moje dieťa musí dať zaočkovať alebo nie..
A druhá vec, už tu padol názor, nech si rodičia potom platia liečbu detí, ak ich nedajú zaočkovať.. Ja som za, ale chcem, aby si platili fajčiari liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárne ochorenia, liečbu po mozgovej príhode.. Aby si platili liečbu ľudia s nadváhou, so zlým životným štýlom.. atď.,atď.. Som zvedavá, kto z nás by platil viac.. Všetci tí, čo sa tu oháňate argumentami, že díky očkovaniu klesol počet uvedených ochorení, dajte si aspoň tú námahu a pozrite si štatistiky ešte pred zavedením povinného očkovania, tam je krásne vidieť, ako to postupne klesalo aj pred očkovaním a rovnakým tempom.. :-)
Milá pani Eva_praha, čítali ste moje príspevky? Už som písala, že modrý koník nie je pre mňa dôveryhodný zdroj.
Milá pani Eva_praha, niektorí rodičia by určite uvítali aj to, keby štát nerozhodoval o tom, či ich dieťa bude chodiť do školy. Milá pani Eva:parha, určite sa nájdu medzi rodičmi aj takí magori, ktorí by uvítali, keby štát nerozhodoval o tom, či dajú svojmu decku jesť, či ho vezmú k lekárovi na prehliadku, či.....
Milá pani Eva_praha, aj český Nejvyšší správný soud uznal, že síce tak, ako je riziko vedľajších účinkov pri akýchkoľvek liekoch, tak je aj pri očkovaní, ale je minimálne a spojitosť autizmus + očkovanie nebola dokázaná, takže pokuta daná rodičom za neočkovanie ich dieťaťa je platná.
Milá pani Eva_praha, skutočne si myslíte, že Vy a mamičky z modrého koníka ste väčšie kapacity ako tie, ktoré robili štúdie vyvracajúce spojitosť autizmus + očkovanie, cukrovka + očkovanie, ... + očkovanie?
Milá pani Eva_praha, skutočne veríte tomu, že za všetkými štúdiami vyvracajúcimi spojitosť autizmus, cukrovku,... + očkovanie stoja farmafirmy a výsledky sú sfalšované? Veríte, že za rozhodnutím toho súdu sú tiež farmafirmy?
A na záver: milá pani Eva_praha, Vy neužívate žiadne lieky, lebo môžu mať vedľajšie účinky?
Dáša_
15.08.14,04:05
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???

Mňa by celkom zaujímalo, jak prežívajú tie krajiny, kde to očkovanie nie je povinné. Respektíve povinné je minimum. Jak je možné, že tam nemajú pandémie ? Keď populácie nie je preočkovaná na 98% ?
Llívia
15.08.14,04:08
mimotemy
Vidím, že aj tu nastúpili mínusky ako argumenty...
Keď nie sú reálne argumenty, aj mínusky sú dobré :D
Llívia, začínam si pomaly myslieť, že je tu niekto, kto tvoje príspevky nemá rád. A nielen tvoje.:) Všetkým sa nedá vyhovieť, to už viem dávno, možno by stačilo zapojiť sa do šuťákovej selanky, byť v "línii".

A aby som aj niečo k téme. Dal si niekto tú námahu, aby pripojil na net hodnovernú informáciu o tom, ktoré očkovania sú u nás povinné? Možno by sme boli prekvapení z toho počtu.
Odpoviem tu aj na anketovú otázku: " či byštát mal mať právo rozhodovať, proti čomu majú byť očkované vaše deti?"
Áno, mal by to právo mať, a to nielen vo vzťahu k deťom, ale aj dospelým, ak je zdravotná starostlivosť financovaná z verejných zdrojov. Lebo či sa nám to páči alebo nie, štát je mocenská organizácia, ktorá zákonmi organizuje život občanov na svojom území. A jednou z jeho funkcií je chrániť svoje obyvateľstvo pred ohrozením rôzneho druhu a pôvodu. V akom rozsahu túto funkciu vykonáva je vecou spoločenskej dohody.

Je povinné očkovanie proti žltačke, ak sa niekde vyskytne epidémia?

mimotemy Mne je fuk, že ma niekto nemá rád. Ale mám taký pocit, že na tom jednom drbkovi sa "priživuje" aj niekto iný. Drbko to robí, lebo je drbko. Ale ten niekto iný... Už tu také bolo.
Llívia
15.08.14,04:14
Obávam sa,že je málo rodičov,ktorí by boli schopní kvalifikovane odpovedať na položenú otázku.Predsa laik nemôže vedieť ako to funguje.Považujem za nenormálne,aby štát čakal zodpovednosť od rodičov za tak vysoko odborné rozhodnutie.Ako sa ja mám dopracovať k odpovedi? Máme a platíme armádu vedecko-výskumných pracovníkov,lekárov,laborantov atď.,tak azda zodpovední nenechajú robiť z našich detí pokusných králikov ! Môj názor.
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
A kto to tvrdí? Na príbalovom letáku sú vypísané MOŽNÉ nežiaduce účinky, takisto ako pri liekoch, ale ty si asi teiž žiadne lieky nikdy v živote nebrala :D
korela
15.08.14,04:21
Obávam sa,že je málo rodičov,ktorí by boli schopní kvalifikovane odpovedať na položenú otázku.Predsa laik nemôže vedieť ako to funguje.Považujem za nenormálne,aby štát čakal zodpovednosť od rodičov za tak vysoko odborné rozhodnutie.Ako sa ja mám dopracovať k odpovedi? Máme a platíme armádu vedecko-výskumných pracovníkov,lekárov,laborantov atď.,tak azda zodpovední nenechajú robiť z našich detí pokusných králikov ! Môj názor.
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
A kto to tvrdí? Na príbalovom letáku sú vypísané MOŽNÉ nežiaduce účinky, takisto ako pri liekoch, ale ty si asi teiž žiadne lieky nikdy v živote nebrala :D
Lenže tie po konzultácii s lekárom pacient vysadí a vyberie náhradu za pôvodné. Neohrozia a nezničia ti za ten krátky čas život.
Llívia
15.08.14,04:22
Obávam sa,že je málo rodičov,ktorí by boli schopní kvalifikovane odpovedať na položenú otázku.Predsa laik nemôže vedieť ako to funguje.Považujem za nenormálne,aby štát čakal zodpovednosť od rodičov za tak vysoko odborné rozhodnutie.Ako sa ja mám dopracovať k odpovedi? Máme a platíme armádu vedecko-výskumných pracovníkov,lekárov,laborantov atď.,tak azda zodpovední nenechajú robiť z našich detí pokusných králikov ! Môj názor.
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
A kto to tvrdí? Na príbalovom letáku sú vypísané MOŽNÉ nežiaduce účinky, takisto ako pri liekoch, ale ty si asi teiž žiadne lieky nikdy v živote nebrala :D
Lenže tie po konzultácii s lekárom pacient vysadí a vyberie náhradu za pôvodné. Neohrozia a nezničia ti za ten krátky čas život.

Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D
buchač
15.08.14,04:27
Tu sú argumenty, prečítaj si, tieto prípady napísali matky postihnutých detí, nemyslím si, že si to vymysleli. http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Áno, mamičky z modrého koníka sú najväčiše odborníčky na všetko (vrátane toho, že ak 3-4-ročné decko kadí do plienok, je to OK) :D

Milá pani Eva_praha, čítali ste moje príspevky? Už som písala, že modrý koník nie je pre mňa dôveryhodný zdroj.
Milá pani Eva_praha, skutočne si myslíte, že Vy a mamičky z modrého koníka ste väčšie kapacity ako tie, ktoré robili štúdie vyvracajúce spojitosť autizmus + očkovanie, cukrovka + očkovanie, ... + očkovanie?
Milá pani Eva_praha, skutočne veríte tomu, že za všetkými štúdiami vyvracajúcimi spojitosť autizmus, cukrovku,... + očkovanie stoja farmafirmy a výsledky sú sfalšované? Veríte, že za rozhodnutím toho súdu sú tiež farmafirmy?
A na záver: milá pani Eva_praha, Vy neužívate žiadne lieky, lebo môžu mať vedľajšie účinky?
Ten modrý koník sa mi páči.
Pár krát som si niečo už odtiaľ prečítal.
Normálne ľutujem, že nemám k dispozícii hojdacieho koníka. Ten by ma menej hojdal a dalo by sa s ním istotne viac a odbornejšie porozprávať ako s tými modrými kobylkami ...;)
A na záver? Milá pani síce (možno) neužíva žiadne lieky, no mala by. Najlepšie tie véééľmi špecifické, na určitý účel.
BXLmiami
15.08.14,04:27
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???

Mňa by celkom zaujímalo, jak prežívajú tie krajiny, kde to očkovanie nie je povinné. Respektíve povinné je minimum. Jak je možné, že tam nemajú pandémie ? Keď populácie nie je preočkovaná na 98% ?
Samozrjeme,že tam tie choroby majú.Umrtie novorodenca na tetanus je uplne bežné,obrna taktiež o tubere ani nehovorím,ved vieme v akom stave k nám prichádzajú utečenci.Atd,
buchač
15.08.14,04:32
Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D
Myslíš, si o tom presvedčená ? SMIECH ??? :rolleyes:
Prečítaj nasledovné, smiech prejde...;)
http://www.alergoimun.sk/index.php/odborne-temy/liekova-alergia
P.S.:
Mám alergiu na TTC, niečo o tom viem.
Llívia
15.08.14,04:35
Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D
Myslíš, si o tom presvedčená ? SMIECH ??? :rolleyes:
Prečítaj nasledovné, smiech prejde...;)
http://www.alergoimun.sk/index.php/odborne-temy/liekova-alergia
P.S.:
Mám alergiu na TTC, niečo o tom viem.
Nepochopil :D
Ale že si to ty, ak budeš chcieť vysvetlenie, napíš, vysvetlím :)
Dáša_
15.08.14,04:47
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???

Mňa by celkom zaujímalo, jak prežívajú tie krajiny, kde to očkovanie nie je povinné. Respektíve povinné je minimum. Jak je možné, že tam nemajú pandémie ? Keď populácie nie je preočkovaná na 98% ?
Samozrjeme,že tam tie choroby majú.Umrtie novorodenca na tetanus je uplne bežné,obrna taktiež o tubere ani nehovorím,ved vieme v akom stave k nám prichádzajú utečenci.Atd,

no dobre, a čo také európske štáty ako francuzsko, dánsko, belgicko, holansko, írsko, nemecko....?
buchač
15.08.14,04:53
Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D
Myslíš, si o tom presvedčená ? SMIECH ??? :rolleyes:
Prečítaj nasledovné, smiech prejde...;)
http://www.alergoimun.sk/index.php/odborne-temy/liekova-alergia
P.S.:
Mám alergiu na TTC, niečo o tom viem.
Nepochopil :D
Ale že si to ty, ak budeš chcieť vysvetlenie, napíš, vysvetlím :)

Hm, v súvislosti s predchádzajúcim som čo nepochopil?
Tak nepíš jak členka z Modrého koníka, ale vyjadruj sa normálne.
Llívia
15.08.14,05:14
Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D
Myslíš, si o tom presvedčená ? SMIECH ??? :rolleyes:
Prečítaj nasledovné, smiech prejde...;)
http://www.alergoimun.sk/index.php/odborne-temy/liekova-alergia
P.S.:
Mám alergiu na TTC, niečo o tom viem.
Nepochopil :D
Ale že si to ty, ak budeš chcieť vysvetlenie, napíš, vysvetlím :)

Hm, v súvislosti s predchádzajúcim som čo nepochopil?
Tak nepíš jak členka z Modrého koníka, ale vyjadruj sa normálne.

Mamiak z modrého koníka, veď čítaj všetko, celé ako je citované, nielen poslednú vetu, lebo tak ti unikajú súvislosti:



Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
A kto to tvrdí? Na príbalovom letáku sú vypísané MOŽNÉ nežiaduce účinky, takisto ako pri liekoch, ale ty si asi teiž žiadne lieky nikdy v živote nebrala :D

Lenže tie po konzultácii s lekárom pacient vysadí a vyberie náhradu za pôvodné. Neohrozia a nezničia ti za ten krátky čas život.


Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D

Po lopate:
Každý liek môže mať nejaké vedľajšie nežiaduce účinky, ale Brčo a aj iní odporcovia očkovania ich aj napriek tomu užívajú, nehysteričia dopredu, že čo by sa mohlo stať, tak ich brať nebudú, deťom nedajú (za lieky môžeš dosadiť aj operáciu, transfúziu krvi). Hystéria je len oko očkovnaia.

Na to Korela napísala, že vedľajšie nežiaduce účinky pri liekoch neohrozia a nezničia za ten krátky čas život, ale sa jednoducho vysadia a vymenia za iné, čo je pekná blbosť, lebo ak má niekto alergiu na niektorú zložku z lieku, tak ho to nielen môže vážne ohroziť, ale aj zabiť, viď napr. ten penicilín.

Na konci vety je tento :D - to znamená, že veta nie je myslená vážne, ale ironicky. PS: Alergickú reakciu na penicilín mám za sebou.

Pochopil?
buchač
15.08.14,05:22
mimotemy


Na konci vety je tento :D - to znamená, že veta nie je myslená vážne, ale ironicky.
Pochopil?
Nie, nepochopil.
Lebo pri irónii sa zvykne skôr dávať tento smajlík ;) alebo :rolleyes:
Ak by tam bol, absolútne by som nereagoval.
BXLmiami
15.08.14,05:38
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???

Mňa by celkom zaujímalo, jak prežívajú tie krajiny, kde to očkovanie nie je povinné. Respektíve povinné je minimum. Jak je možné, že tam nemajú pandémie ? Keď populácie nie je preočkovaná na 98% ?
Samozrjeme,že tam tie choroby majú.Umrtie novorodenca na tetanus je uplne bežné,obrna taktiež o tubere ani nehovorím,ved vieme v akom stave k nám prichádzajú utečenci.Atd,

no dobre, a čo také európske štáty ako francuzsko, dánsko, belgicko, holansko, írsko, nemecko....?
Tu je všeobecná zaočkovanosť a určité hygienické návyky.Ale veľa z týchto krajín má naviazané očkovanie na vstup do kolektívu,kde vezmú len zaočkované dieťa.Sama mám vnúčatá v krajinách kde rozhoduje o očkovaniach rodič a môžem povedať že na vážne choroby tam dá očkovať takmer každý.Výhoda je v tom,že majú dlhší čas na očkovanie a nemusia dať očkovať čo usúdia že netreba.Nepoznám však nikoho,kto by si riskol obrnu,tetanus,záškrt a tiež všetci dali zaočkovať hepatitídu.
Llívia
15.08.14,05:58
mimotemy
mimotemy


Na konci vety je tento :D - to znamená, že veta nie je myslená vážne, ale ironicky.
Pochopil?
Nie, nepochopil.
Lebo pri irónii sa zvykne skôr dávať tento smajlík ;) alebo :rolleyes:
Ak by tam bol, absolútne by som nereagoval.
Tak nereaguj, keď nevieš čítať "mojich" smajlíkov :)


Doplním: mám telku, noviny, časopisy, internet, o anafylaktickom šoku viem, aj keď v telke, novinách, časopisoch sa väčšinou spomína v súvislosti so včelami. Penicilín? Prečo sa asi tak po Pendepone u doktora čakalo pomaly pol hodiny?
Brčo
15.08.14,06:11
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???

Mňa by celkom zaujímalo, jak prežívajú tie krajiny, kde to očkovanie nie je povinné. Respektíve povinné je minimum. Jak je možné, že tam nemajú pandémie ? Keď populácie nie je preočkovaná na 98% ?
Samozrjeme,že tam tie choroby majú.Umrtie novorodenca na tetanus je uplne bežné,obrna taktiež o tubere ani nehovorím,ved vieme v akom stave k nám prichádzajú utečenci.Atd,

no dobre, a čo také európske štáty ako francuzsko, dánsko, belgicko, holansko, írsko, nemecko....?
Tu je všeobecná zaočkovanosť a určité hygienické návyky.Ale veľa z týchto krajín má naviazané očkovanie na vstup do kolektívu,kde vezmú len zaočkované dieťa.Sama mám vnúčatá v krajinách kde rozhoduje o očkovaniach rodič a môžem povedať že na vážne choroby tam dá očkovať takmer každý.Výhoda je v tom,že majú dlhší čas na očkovanie a nemusia dať očkovať čo usúdia že netreba.Nepoznám však nikoho,kto by si riskol obrnu,tetanus,záškrt a tiež všetci dali zaočkovať hepatitídu.

A prave o tom hovorim,slobodna volba ;) a nikto neposiela vyhrazne listy,ake su osypky a mums smrtelne nebezpecne choroby...

PS.Uz niekolko rokov nechodim k lekarovi a neberiem ziadne lieky,a myslim tym aj ibalgin,acylpityn a pod.
alaya1
15.08.14,06:16
Asi budeme mat jedu z najvyspelejsich zdravotnych starostlivosti v europe a na svete,teda podla poctu povinnych ockovani (http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/)
"Lepsie" su na tom iba Lotysi Bulhary.
A ked stat nieco nariadi,ako to,ze nenesie zodpovednost za neziaduce ucinky ockovania...
Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???

Mňa by celkom zaujímalo, jak prežívajú tie krajiny, kde to očkovanie nie je povinné. Respektíve povinné je minimum. Jak je možné, že tam nemajú pandémie ? Keď populácie nie je preočkovaná na 98% ?
Samozrjeme,že tam tie choroby majú.Umrtie novorodenca na tetanus je uplne bežné,obrna taktiež o tubere ani nehovorím,ved vieme v akom stave k nám prichádzajú utečenci.Atd,

no dobre, a čo také európske štáty ako francuzsko, dánsko, belgicko, holansko, írsko, nemecko....?
Tu je všeobecná zaočkovanosť a určité hygienické návyky.Ale veľa z týchto krajín má naviazané očkovanie na vstup do kolektívu,kde vezmú len zaočkované dieťa.Sama mám vnúčatá v krajinách kde rozhoduje o očkovaniach rodič a môžem povedať že na vážne choroby tam dá očkovať takmer každý.Výhoda je v tom,že majú dlhší čas na očkovanie a nemusia dať očkovať čo usúdia že netreba.Nepoznám však nikoho,kto by si riskol obrnu,tetanus,záškrt a tiež všetci dali zaočkovať hepatitídu.

A prave o tom hovorim,slobodna volba ;) a nikto neposiela vyhrazne listy,ake su osypky a mums smrtelne nebezpecne choroby...

PS.Uz niekolko rokov nechodim k lekarovi a neberiem ziadne lieky,a myslim tym aj ibalgin,acylpityn a pod.

Toto sa snazim robit aj ja, ale tiez si myslim, ze nase zivotne prostredie je tak "zhumplovane", ze ten jeden ruzovy nam uz neublizi. To by sme museli zit niekde v Himalajach, aj to uz nie je to, co bolo..


Ale suvis s povinnym ockovanim tu nevidim.
korela
15.08.14,06:22
Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D
Myslíš, si o tom presvedčená ? SMIECH ??? :rolleyes:
Prečítaj nasledovné, smiech prejde...;)
http://www.alergoimun.sk/index.php/odborne-temy/liekova-alergia
P.S.:
Mám alergiu na TTC, niečo o tom viem.
Nepochopil :D
Ale že si to ty, ak budeš chcieť vysvetlenie, napíš, vysvetlím :)

Hm, v súvislosti s predchádzajúcim som čo nepochopil?
Tak nepíš jak členka z Modrého koníka, ale vyjadruj sa normálne.

Mamiak z modrého koníka, veď čítaj všetko, celé ako je citované, nielen poslednú vetu, lebo tak ti unikajú súvislosti:



Alebo sa este vazne niekto najde,kto si mysli,ze ockovanie je uplne bezpecne a bez neziaducich ucinkov???
A kto to tvrdí? Na príbalovom letáku sú vypísané MOŽNÉ nežiaduce účinky, takisto ako pri liekoch, ale ty si asi teiž žiadne lieky nikdy v živote nebrala :D

Lenže tie po konzultácii s lekárom pacient vysadí a vyberie náhradu za pôvodné. Neohrozia a nezničia ti za ten krátky čas život.


Veru, taká alergia na penicilín ťa na živote neohrozí :D

Po lopate:
Každý liek môže mať nejaké vedľajšie nežiaduce účinky, ale Brčo a aj iní odporcovia očkovania ich aj napriek tomu užívajú, nehysteričia dopredu, že čo by sa mohlo stať, tak ich brať nebudú, deťom nedajú (za lieky môžeš dosadiť aj operáciu, transfúziu krvi). Hystéria je len oko očkovnaia.

Na to Korela napísala, že vedľajšie nežiaduce účinky pri liekoch neohrozia a nezničia za ten krátky čas život, ale sa jednoducho vysadia a vymenia za iné, čo je pekná blbosť, lebo ak má niekto alergiu na niektorú zložku z lieku, tak ho to nielen môže vážne ohroziť, ale aj zabiť, viď napr. ten penicilín.

Na konci vety je tento :D - to znamená, že veta nie je myslená vážne, ale ironicky. PS: Alergickú reakciu na penicilín mám za sebou.

Pochopil?
Chcela som tam uviesť alergiu, mne samej sa to stalo pri anestetiku u zubára, odvtedy mi dáva druhé.
Ale keď si v kontakte s lekárom a predpisuje ti nejaký nový liek, tak sa vždy spýta, či si alergická na niektorý liek, nespýta sa na zložku lieku. Rovnako na pohotovosti medzi prvými otázkami, si alergická na nejaké antibiokum?
Preto som to neuviedla. Ak sa človek dostane do šoku, a príde včas lekárska pomoc, dá sa to odstrániť.
Avšak očkovacia látka koluje v organizme a nedá sa to vrátiť späť. Ja nie som proti očkovaniu a súhlasím s BXLmiami, ako popísala inú krajinu, ako to tam funguje.
Viem, že veda napreduje. V sedemdesiatych rokoch som si kúpila jednu knihu o imunite, nejako sa mi pýtala do ruky. Je tam popísaná aj história vzniku očkovacích látok. Píše sa v nej, že už v počiatkoch (a podľa mňa i doteraz) si neboli istí, čo to s organizmami urobí po troch až štyroch generáciách. Či zmutujú, alebo vôbec čo sa udeje. Čo ma dosť prekvapilo, to som mala pred tridsiatkou. Preto sa proti chrípke nedávame nikto z rodiny očkovať. Vyležať, jediná cesta. Ani mame po osemdesiatke sme nedovolili. Brat sa v päťdesiatke zaočkoval, a takú ťažkú chrípku na to dostal, nikdy v živote ešte takú nemal. Tak na okraj.
BXLmiami
15.08.14,06:52
A prave o tom hovorim,slobodna volba ;) a nikto neposiela vyhrazne listy,ake su osypky a mums smrtelne nebezpecne choroby...

PS.Uz niekolko rokov nechodim k lekarovi a neberiem ziadne lieky,a myslim tym aj ibalgin,acylpityn a pod.[/QUOTE]
A koľko máš rokov?Ono toto v 30 nie je problém-väčšinou.Mimochodom,sama mám za sebou mumpsovú meningitídu ako 4 ročná.Zostala mi svetloplachosť na pamiatku po 4 týždnovom pobyte na infekčnom a to som mala vlastne šťastie.Mums väčšina ľudí zvládne ale určité percento nezvládne.
Llívia
15.08.14,07:02
Chcela som tam uviesť alergiu, mne samej sa to stalo pri anestetiku u zubára, odvtedy mi dáva druhé.
Ale keď si v kontakte s lekárom a predpisuje ti nejaký nový liek, tak sa vždy spýta, či si alergická na niektorý liek, nespýta sa na zložku lieku. Rovnako na pohotovosti medzi prvými otázkami, si alergická na nejaké antibiokum?
Preto som to neuviedla. Ak sa človek dostane do šoku, a príde včas lekárska pomoc, dá sa to odstrániť.
Avšak očkovacia látka koluje v organizme a nedá sa to vrátiť späť. Ja nie som proti očkovaniu a súhlasím s BXLmiami, ako popísala inú krajinu, ako to tam funguje.
Viem, že veda napreduje. V sedemdesiatych rokoch som si kúpila jednu knihu o imunite, nejako sa mi pýtala do ruky. Je tam popísaná aj história vzniku očkovacích látok. Píše sa v nej, že už v počiatkoch (a podľa mňa i doteraz) si neboli istí, čo to s organizmami urobí po troch až štyroch generáciách. Či zmutujú, alebo vôbec čo sa udeje. Čo ma dosť prekvapilo, to som mala pred tridsiatkou. Preto sa proti chrípke nedávame nikto z rodiny očkovať. Vyležať, jediná cesta. Ani mame po osemdesiatke sme nedovolili. Brat sa v päťdesiatke zaočkoval, a takú ťažkú chrípku na to dostal, nikdy v živote ešte takú nemal. Tak na okraj.
Keď o tej alergii nevieš, môžu ti podať liek, ktorý ťa zabije. Asi ti testy na alergiu pred podaním lieku nerobia. Alergická reakcia nie je jediný možný vedľajší účinok. O tom som písala, že aj lieky majú možné vedľajšie účinky a aj tak ľudia nehysterčia a dajú si ich. Aj pri operácii môžeš umrieť a ak ju budeš potrebovať, tak na ňu pôjdeš. Aj pri transfúzii krvi je riziko, že sa niečím nakazíš, ale keď ju budeš potrebovať, neodmietneš ju a nebudeš dopredu hysteričiť, že sa niečím nakazíš.
Očkovanie proti chrípke nie je povinné. Keď som sa dala proti nej očkovať, nemala som ju. Keď som sa nedala očkovať, nemala som ju.
BXLmiami
15.08.14,07:04
Pochopil?[/QUOTE]
Chcela som tam uviesť alergiu, mne samej sa to stalo pri anestetiku u zubára, odvtedy mi dáva druhé.
Ale keď si v kontakte s lekárom a predpisuje ti nejaký nový liek, tak sa vždy spýta, či si alergická na niektorý liek, nespýta sa na zložku lieku. Rovnako na pohotovosti medzi prvými otázkami, si alergická na nejaké antibiokum?
Preto som to neuviedla. Ak sa človek dostane do šoku, a príde včas lekárska pomoc, dá sa to odstrániť.
Avšak očkovacia látka koluje v organizme a nedá sa to vrátiť späť. Ja nie som proti očkovaniu a súhlasím s BXLmiami, ako popísala inú krajinu, ako to tam funguje.
Viem, že veda napreduje. V sedemdesiatych rokoch som si kúpila jednu knihu o imunite, nejako sa mi pýtala do ruky. Je tam popísaná aj história vzniku očkovacích látok. Píše sa v nej, že už v počiatkoch (a podľa mňa i doteraz) si neboli istí, čo to s organizmami urobí po troch až štyroch generáciách. Či zmutujú, alebo vôbec čo sa udeje. Čo ma dosť prekvapilo, to som mala pred tridsiatkou. Preto sa proti chrípke nedávame nikto z rodiny očkovať. Vyležať, jediná cesta. Ani mame po osemdesiatke sme nedovolili. Brat sa v päťdesiatke zaočkoval, a takú ťažkú chrípku na to dostal, nikdy v živote ešte takú nemal. Tak na okraj.[/QUOTE]
Tak ono to určite zmutuje,to je evolucia,život je zmena.Spravíme niečo,mikroorganizmy zareagujú,my zareagujeme a tak dookola,vždy sme krok za nimi.Ja sa opakujem ,medicína nie je o tom vybrať z dobrého a zlého riešenia,ale vyberá sa z dvoch zlých riešení to lepšie.Porovnávajú sa benefity a riziká a snažíme sa,aby benefity prevažovali.Takto to treba vnímať.
taiko
16.08.14,11:55
Chcela som tam uviesť alergiu, mne samej sa to stalo pri anestetiku u zubára, odvtedy mi dáva druhé.
Ale keď si v kontakte s lekárom a predpisuje ti nejaký nový liek, tak sa vždy spýta, či si alergická na niektorý liek, nespýta sa na zložku lieku. Rovnako na pohotovosti medzi prvými otázkami, si alergická na nejaké antibiokum?
Preto som to neuviedla. Ak sa človek dostane do šoku, a príde včas lekárska pomoc, dá sa to odstrániť.
Avšak očkovacia látka koluje v organizme a nedá sa to vrátiť späť. Ja nie som proti očkovaniu a súhlasím s BXLmiami, ako popísala inú krajinu, ako to tam funguje.
Viem, že veda napreduje. V sedemdesiatych rokoch som si kúpila jednu knihu o imunite, nejako sa mi pýtala do ruky. Je tam popísaná aj história vzniku očkovacích látok. Píše sa v nej, že už v počiatkoch (a podľa mňa i doteraz) si neboli istí, čo to s organizmami urobí po troch až štyroch generáciách. Či zmutujú, alebo vôbec čo sa udeje. Čo ma dosť prekvapilo, to som mala pred tridsiatkou. Preto sa proti chrípke nedávame nikto z rodiny očkovať. Vyležať, jediná cesta. Ani mame po osemdesiatke sme nedovolili. Brat sa v päťdesiatke zaočkoval, a takú ťažkú chrípku na to dostal, nikdy v živote ešte takú nemal. Tak na okraj.
Tak ono to určite zmutuje,to je evolucia,život je zmena.Spravíme niečo,mikroorganizmy zareagujú,my zareagujeme a tak dookola,vždy sme krok za nimi.Ja sa opakujem ,medicína nie je o tom vybrať z dobrého a zlého riešenia,ale vyberá sa z dvoch zlých riešení to lepšie.Porovnávajú sa benefity a riziká a snažíme sa,aby benefity prevažovali.Takto to treba vnímať.
Poznamocka: skus dat pozor na to citovanie, Nejak sa Ti to tam samobordeluje a potom nevieme, koho citujes a co su Tvoje nazory.
K teme: o tom to prave je, mi len vylepsujeme, vylepsujeme, zarabame zarabeme a co urobia mikroorganizmy, len hadame. A potom zase vylepsujeme a vylepsujeme a zarabame a zarabeme. Nech mi preboha niekto vysvetli, naco sa ockuje proti chripke. To je fakt taky problem tu chripku len vylezat? My vyvinieme vakcinu, mikroorganizmus si na nu zvykne, na buduci rok vyvynieme dalsiu a virus sa opat prisposobi, A potom dojdeme k tomu, ze uz nebude co vylepsit a mikroorganizmy budu nami tak vylepsene, ze nas pozabijaju.

Ale vlastne o tom to asi je. Matka priroda si poradi s kazdym :D
Llívia
18.08.14,04:13
Poznamocka: skus dat pozor na to citovanie, Nejak sa Ti to tam samobordeluje a potom nevieme, koho citujes a co su Tvoje nazory.
K teme: o tom to prave je, mi len vylepsujeme, vylepsujeme, zarabame zarabeme a co urobia mikroorganizmy, len hadame. A potom zase vylepsujeme a vylepsujeme a zarabame a zarabeme. Nech mi preboha niekto vysvetli, naco sa ockuje proti chripke. To je fakt taky problem tu chripku len vylezat? My vyvinieme vakcinu, mikroorganizmus si na nu zvykne, na buduci rok vyvynieme dalsiu a virus sa opat prisposobi, A potom dojdeme k tomu, ze uz nebude co vylepsit a mikroorganizmy budu nami tak vylepsene, ze nas pozabijaju.

Ale vlastne o tom to asi je. Matka priroda si poradi s kazdym :D
Toto nejčastější infekční onemocnění přitom není banální - každý rok kvůli němu a jeho komplikacím jenom v Česku zemře až dva tisíce lidí.
Očkování podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Prymuly ochrání až 90 procent zdravých dospělých, u seniorů pak až o 70 procent sníží počty hospitalizací pro zápal plic a riziko úmrtí sníží až o 80 procent.
Fakta o chřipce
Chřipka je nejčastější a velmi závažné infekční onemocnění, protože je na světě příčinou tisíců úmrtí
Podle statistiků chřipka způsobí dvojnásobný počet úmrtí než dopravní nehody
Je vysoce nakažlivá, šíří se vzduchem a její inkubační doba je jeden až čtyři dny
V českých nemocnicích se s chřipkou a jejími komplikacemi léčí ročně až 16 000 lidí, až 2 000 zemře
Celosvětově se chřipkou každý rok nakazí 5 % dospělých a 20 % dětí
Pokud se započtou návštěvy lékaře, pracovní neschopnost a léčba komplikací, přesahují náklady na jedno chřipkové onemocnění 58 tisíc korun
Podle odborných odhadů onemocnění chřipkou stojí Česko ročně téměř miliardu korun
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/chripkova-sezona-se-blizi-je-cas-na-ockovani-fzc-/domaci.aspx?c=A121011_095530_domaci_jpl

Preto.
Estetic
18.08.14,04:18
Očkovanie proti chrípke nie je povinné a každý človek sa môže slobodne rozhodnúť,či ponuku prijme alebo nie.
taiko
18.08.14,05:02
Očkovanie proti chrípke nie je povinné a každý človek sa môže slobodne rozhodnúť,či ponuku prijme alebo nie.
Hej mas pravdu, nechal som sa uniest :). Ockovanie proti chripke nepatri k tym povinnym, takze je vlastne mimo temy, len mam dojem ze to pozadie je podobne.
220870
19.10.14,13:07
PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE

Pokud nesouhlasíte s "povinným" očkováním svého dítěte máte právo volby a odmítnout očkování a také můžete chtít aby dětský lékař před očkováním podepsal toto prohlášení..



PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE



Jméno dětského lékaře:

Adresa pracoviště:

Jméno, příjmení, datum narození, bydliště pacienta:

Jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte:



Já, níže podepsaný/á MUDr......................, prohlašuji na svou čest, že jsem před očkováním /uvést název vakcíny/........................... pacienta /jméno příjmení/..................narozeného /den, měsíc, rok/................provedl/a před vlastním očkováním dne:............všechna řádná vyšetření, abych zabránil/a a snížíl/a na minimum vznik nežádoucích účinků po očkování. Dále prohlašuji, že dítě není alergické na žádnou složku ve vakcíně, netrpí žádným autoimunitním onemocněním, není imunodeficitní a při aplikaci vakcíny je naprosto zdravé. V případě vzniku nežádoucích účinků a při následném poškození zdraví po očkování přebírám za zdravotní stav dítěte osobní zodpovědnost.



V............................ Podpis lékaře:..............................
Maca001
19.10.14,17:29
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Ockovanie by som zrusila,a stat nech drzi hubu.moj syn mal kozne problemy a musime do dnesneho dna navstevovat koznu ambulanciu.Tento stat sposobyl mojmu dietatu zdravotne problemy a musime navstevovat koznu ambulanciu a platit liecbu.
Nandrolon
19.10.14,17:40
Hlasoval som, že som za povinné očkovanie, aj moju dcérku sme dali očkovať /iba to povinné/.
Kľudne by som ale to povinné očkovanie zrušil, ale ten, kto sa nedá zaočkovať proti konkrétnym chorobám a za dobu, kedy to povinné očkovanie má chrániť voči tým chorobám by danú chorobu dostal, by mal určité percento z liečby zaplatiť/ lekárska komora by dané percento vyčíslila, teda bolo by to percento úspešnosti danej vakcíny na danú chorobu/.
Napr. liečba tbc X XXX eur, schválená vakcína má preukázateľnú úspešnosť v 73% prípadoch, takže by zaplatil 73% zo sumy X XXX eur.
Myslím, že by to bolo férové.
Každá druhá matka je veľká hrdinka, ale ak jej dieťa ochorí na danú chorobu, prečo by som mal aj ja platiť za jej HRDINSTVO???
PS: odborníkovi Pánovi Taikovi na jeho dementné otázky že KTO A KTO A KTO bude rozhodovať chcem napísať len jedno - hádam máme nejakú lekársku komoru, či nie?, sme aj vo vyšších spoločenstvách či nie?? Rozhodovať by mala jednoznačne lekárska komora v spolupráci s vyššími medzinárodnými organizáciami a hlavne ľudia bez lekárskeho vzdelania by im nemali do toho mudrovať. Takto nejako sa schvaľujú a vyvíjajú na medzinárodnej pôde každoročne aj dobrovoľné vakcíny proti chrípke. Neviem, prečo by to nemohlo takto fungovať.
BXLmiami
19.10.14,17:57
Chcela som tam uviesť alergiu, mne samej sa to stalo pri anestetiku u zubára, odvtedy mi dáva druhé.
Ale keď si v kontakte s lekárom a predpisuje ti nejaký nový liek, tak sa vždy spýta, či si alergická na niektorý liek, nespýta sa na zložku lieku. Rovnako na pohotovosti medzi prvými otázkami, si alergická na nejaké antibiokum?
Preto som to neuviedla. Ak sa človek dostane do šoku, a príde včas lekárska pomoc, dá sa to odstrániť.
Avšak očkovacia látka koluje v organizme a nedá sa to vrátiť späť. Ja nie som proti očkovaniu a súhlasím s BXLmiami, ako popísala inú krajinu, ako to tam funguje.
Viem, že veda napreduje. V sedemdesiatych rokoch som si kúpila jednu knihu o imunite, nejako sa mi pýtala do ruky. Je tam popísaná aj história vzniku očkovacích látok. Píše sa v nej, že už v počiatkoch (a podľa mňa i doteraz) si neboli istí, čo to s organizmami urobí po troch až štyroch generáciách. Či zmutujú, alebo vôbec čo sa udeje. Čo ma dosť prekvapilo, to som mala pred tridsiatkou. Preto sa proti chrípke nedávame nikto z rodiny očkovať. Vyležať, jediná cesta. Ani mame po osemdesiatke sme nedovolili. Brat sa v päťdesiatke zaočkoval, a takú ťažkú chrípku na to dostal, nikdy v živote ešte takú nemal. Tak na okraj.
Tak ono to určite zmutuje,to je evolucia,život je zmena.Spravíme niečo,mikroorganizmy zareagujú,my zareagujeme a tak dookola,vždy sme krok za nimi.Ja sa opakujem ,medicína nie je o tom vybrať z dobrého a zlého riešenia,ale vyberá sa z dvoch zlých riešení to lepšie.Porovnávajú sa benefity a riziká a snažíme sa,aby benefity prevažovali.Takto to treba vnímať.
Poznamocka: skus dat pozor na to citovanie, Nejak sa Ti to tam samobordeluje a potom nevieme, koho citujes a co su Tvoje nazory.
K teme: o tom to prave je, mi len vylepsujeme, vylepsujeme, zarabame zarabeme a co urobia mikroorganizmy, len hadame. A potom zase vylepsujeme a vylepsujeme a zarabame a zarabeme. Nech mi preboha niekto vysvetli, naco sa ockuje proti chripke. To je fakt taky problem tu chripku len vylezat? My vyvinieme vakcinu, mikroorganizmus si na nu zvykne, na buduci rok vyvynieme dalsiu a virus sa opat prisposobi, A potom dojdeme k tomu, ze uz nebude co vylepsit a mikroorganizmy budu nami tak vylepsene, ze nas pozabijaju.

Ale vlastne o tom to asi je. Matka priroda si poradi s kazdym :D
No pozabíjajú.Tak ako to robili pred erou ATB a očkovaním.Myslíš,že to bude lepšie?
taiko
19.10.14,18:51
Chcela som tam uviesť alergiu, mne samej sa to stalo pri anestetiku u zubára, odvtedy mi dáva druhé.
Ale keď si v kontakte s lekárom a predpisuje ti nejaký nový liek, tak sa vždy spýta, či si alergická na niektorý liek, nespýta sa na zložku lieku. Rovnako na pohotovosti medzi prvými otázkami, si alergická na nejaké antibiokum?
Preto som to neuviedla. Ak sa človek dostane do šoku, a príde včas lekárska pomoc, dá sa to odstrániť.
Avšak očkovacia látka koluje v organizme a nedá sa to vrátiť späť. Ja nie som proti očkovaniu a súhlasím s BXLmiami, ako popísala inú krajinu, ako to tam funguje.
Viem, že veda napreduje. V sedemdesiatych rokoch som si kúpila jednu knihu o imunite, nejako sa mi pýtala do ruky. Je tam popísaná aj história vzniku očkovacích látok. Píše sa v nej, že už v počiatkoch (a podľa mňa i doteraz) si neboli istí, čo to s organizmami urobí po troch až štyroch generáciách. Či zmutujú, alebo vôbec čo sa udeje. Čo ma dosť prekvapilo, to som mala pred tridsiatkou. Preto sa proti chrípke nedávame nikto z rodiny očkovať. Vyležať, jediná cesta. Ani mame po osemdesiatke sme nedovolili. Brat sa v päťdesiatke zaočkoval, a takú ťažkú chrípku na to dostal, nikdy v živote ešte takú nemal. Tak na okraj.
Tak ono to určite zmutuje,to je evolucia,život je zmena.Spravíme niečo,mikroorganizmy zareagujú,my zareagujeme a tak dookola,vždy sme krok za nimi.Ja sa opakujem ,medicína nie je o tom vybrať z dobrého a zlého riešenia,ale vyberá sa z dvoch zlých riešení to lepšie.Porovnávajú sa benefity a riziká a snažíme sa,aby benefity prevažovali.Takto to treba vnímať.
Poznamocka: skus dat pozor na to citovanie, Nejak sa Ti to tam samobordeluje a potom nevieme, koho citujes a co su Tvoje nazory.
K teme: o tom to prave je, mi len vylepsujeme, vylepsujeme, zarabame zarabeme a co urobia mikroorganizmy, len hadame. A potom zase vylepsujeme a vylepsujeme a zarabame a zarabeme. Nech mi preboha niekto vysvetli, naco sa ockuje proti chripke. To je fakt taky problem tu chripku len vylezat? My vyvinieme vakcinu, mikroorganizmus si na nu zvykne, na buduci rok vyvynieme dalsiu a virus sa opat prisposobi, A potom dojdeme k tomu, ze uz nebude co vylepsit a mikroorganizmy budu nami tak vylepsene, ze nas pozabijaju.

Ale vlastne o tom to asi je. Matka priroda si poradi s kazdym :D
No pozabíjajú.Tak ako to robili pred erou ATB a očkovaním.Myslíš,že to bude lepšie?
Tu si ale trosku zovseobecnila, co je na skodu veci. Ja nie som ani proti ockovanie, ani proti ATB. Som ale proti povinnemu ockovaniu, dobrovolnemu ockovanie zmanipulovanych mas tak ako a aj proti ATB, hocikedy a na hocico aplikovanym, bez ohladu na " stav " jednotlivca a to vo vsetkjych zmysloch tohoto slova a navyse podla mna mnohokrat, lenb za ucelom zisku.
taiko
19.10.14,18:55
PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE

Pokud nesouhlasíte s "povinným" očkováním svého dítěte máte právo volby a odmítnout očkování a také můžete chtít aby dětský lékař před očkováním podepsal toto prohlášení..



PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE



Jméno dětského lékaře:

Adresa pracoviště:

Jméno, příjmení, datum narození, bydliště pacienta:

Jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte:



Já, níže podepsaný/á MUDr......................, prohlašuji na svou čest, že jsem před očkováním /uvést název vakcíny/........................... pacienta /jméno příjmení/..................narozeného /den, měsíc, rok/................provedl/a před vlastním očkováním dne:............všechna řádná vyšetření, abych zabránil/a a snížíl/a na minimum vznik nežádoucích účinků po očkování. Dále prohlašuji, že dítě není alergické na žádnou složku ve vakcíně, netrpí žádným autoimunitním onemocněním, není imunodeficitní a při aplikaci vakcíny je naprosto zdravé. V případě vzniku nežádoucích účinků a při následném poškození zdraví po očkování přebírám za zdravotní stav dítěte osobní zodpovědnost.



V............................ Podpis lékaře:..............................
to vazne toto prehlasenie mozes vyzadovat?
buchač
19.10.14,19:06
to vazne toto prehlasenie mozes vyzadovat?

Možná, že jo...copak Ty víš, co platí v zemi České ? Jinej kraj, jiný mrav. ;)
Brčo
19.10.14,19:29
Hlasoval som, že som za povinné očkovanie, aj moju dcérku sme dali očkovať /iba to povinné/.
Kľudne by som ale to povinné očkovanie zrušil, ale ten, kto sa nedá zaočkovať proti konkrétnym chorobám a za dobu, kedy to povinné očkovanie má chrániť voči tým chorobám by danú chorobu dostal, by mal určité percento z liečby zaplatiť/ lekárska komora by dané percento vyčíslila, teda bolo by to percento úspešnosti danej vakcíny na danú chorobu/.
Napr. liečba tbc X XXX eur, schválená vakcína má preukázateľnú úspešnosť v 73% prípadoch, takže by zaplatil 73% zo sumy X XXX eur.
Myslím, že by to bolo férové.
Každá druhá matka je veľká hrdinka, ale ak jej dieťa ochorí na danú chorobu, prečo by som mal aj ja platiť za jej HRDINSTVO???
PS: odborníkovi Pánovi Taikovi na jeho dementné otázky že KTO A KTO A KTO bude rozhodovať chcem napísať len jedno - hádam máme nejakú lekársku komoru, či nie?, sme aj vo vyšších spoločenstvách či nie?? Rozhodovať by mala jednoznačne lekárska komora v spolupráci s vyššími medzinárodnými organizáciami a hlavne ľudia bez lekárskeho vzdelania by im nemali do toho mudrovať. Takto nejako sa schvaľujú a vyvíjajú na medzinárodnej pôde každoročne aj dobrovoľné vakcíny proti chrípke. Neviem, prečo by to nemohlo takto fungovať.
Velmi rad budem platit,ak si vsetci alkoholici,fajciary a obezny budu platit za svoju liecbu,,,
korela
19.10.14,22:54
Hlasoval som, že som za povinné očkovanie, aj moju dcérku sme dali očkovať /iba to povinné/.
Kľudne by som ale to povinné očkovanie zrušil, ale ten, kto sa nedá zaočkovať proti konkrétnym chorobám a za dobu, kedy to povinné očkovanie má chrániť voči tým chorobám by danú chorobu dostal, by mal určité percento z liečby zaplatiť/ lekárska komora by dané percento vyčíslila, teda bolo by to percento úspešnosti danej vakcíny na danú chorobu/.
Napr. liečba tbc X XXX eur, schválená vakcína má preukázateľnú úspešnosť v 73% prípadoch, takže by zaplatil 73% zo sumy X XXX eur.
Myslím, že by to bolo férové.
Každá druhá matka je veľká hrdinka, ale ak jej dieťa ochorí na danú chorobu, prečo by som mal aj ja platiť za jej HRDINSTVO???
PS: odborníkovi Pánovi Taikovi na jeho dementné otázky že KTO A KTO A KTO bude rozhodovať chcem napísať len jedno - hádam máme nejakú lekársku komoru, či nie?, sme aj vo vyšších spoločenstvách či nie?? Rozhodovať by mala jednoznačne lekárska komora v spolupráci s vyššími medzinárodnými organizáciami a hlavne ľudia bez lekárskeho vzdelania by im nemali do toho mudrovať. Takto nejako sa schvaľujú a vyvíjajú na medzinárodnej pôde každoročne aj dobrovoľné vakcíny proti chrípke. Neviem, prečo by to nemohlo takto fungovať.
Velmi rad budem platit,ak si vsetci alkoholici,fajciary a obezny budu platit za svoju liecbu,,,

mimotemy


Zdanlivo mimo témy.
Pripúšťam prvé dve kategórie, s obezitou opatrne. Jednak každý za ňu nemôže, buď nepustí rodinný rozpočet, ľudia nemajú dobre zloženie stravy, najnovšie sa prichádza na lepok, že spôsobuje práve priberanie hlavne na bruchu, kvalita pšenice za zmenila za posledných 40 rokov. Potraviny sú nekvalitné, plné náhrad. Ja by som zo zákona zakázala predávať "šunky" pod šunkami, ale boli by to min. šunkové pochúťky. Šunka od kosti nech visí u mäsiara celá v kuse ako kedysi a bez napchatia iks éčok, modifikovanej sóje a pod. Ľuďom to už ani nepríde, čo konzumujú. Nazvať šunku s podielom mäsa cca 60% (ktovie koľko je tam vôbec svaloviny), je jednoznačné klamstvo. Dnes som si pozerala zloženie krvavničiek. Ani stopa po krvi v prvom prípade, v druhom sušená krv. Tých potravín sú plné obchody.
Ešte tu máme problémy so štítnou žľazou, niektoré ženy priberajú pár rokov ešte pred menopauzou (hormóny), počas, potom sa dá dostať aj do pôvodného stavu. Priberá sa pri mnohých dg.
Zo západu sme dostali múku pre chudobu, ktorá má zlý glyk. index, prekysľuje organizmus, zanáša cievy. A to neprebiehal vojnový stav. Mohlo sa to i inak riešiť, zdravšie, nie práve múkou, ak chceli pomôcť tejto vrstve, a znížiť následne financie poisťovniam.
Pozri sa iba na bratislavské donášky jedla. Samé pizze, vyprážané mäso, syr aj zelenina, alebo zapečená so syrmi z akcií, tučné, skoro všade slanina a údená klobáska a predovšetkým všetko neúmerne presolené. Nepomer v hlavnom jedle mäso, omáčka ale hlavne, že sú naválané knedle.
Ľutujem každého, kto je odkázaný na donášky, o dennom menu radšej ani slovo nestratím, to je vyslovene nejedlé a polievky sú na 80% teplé vody. Nemôže si každý objednať jedlo z drahšej reštaurácie denne. A ešte to zákon o stravných lístkoch podporuje. Vývarovne. Z lacných surovín, aby vyšli. Nech sa štát zamyslí, prečo je toľko obezity. Každý si nemôže odskočiť z parlamentu cez celé mesto na perifériu do najlepšej reštaurácie na sushi ako S. alebo P. a mnohí iní. Alebo do AT na obed.
Čo mi ešte prekáža? Prečo je na každom potravinovom výrobku zo zákona uvedené zloženie, ale reštauračné menu je od tohto oslobodené. Zákazník nemá možnosť zistiť či konzumuje margarín namiesto masla, aký olej sa používa, pôvod rýb, mäsa, vajec. Nakoniec, veď to vieme, čo si môžu dovoliť. Ja to pokladám za dôležité rovnako, ako pri výrobkoch.
Ešte bagety prichádzajú do úvahy ako najzdravšia alternatíva, netučné, ale ktovie ako je umytá zelenina v nej, pretože práve na nej za nachádza najviac zárodkov parazitov. Už jeden amer. lekár upozorňuje na tento fakt, burgery a bagety áno, ale bez zeleniny. A viem, že má pravdu. Detto šaláty. Zbytočne sú ochucované aj cukrom, postačí olej.
Spočítaj si éčka z iba z jednej bagety, zo syra, zo šunky, zo salámy, z vajec. Ako si s tým kokteilom dá organizmus rady? Plus nedostatočne umytá zelenina. Wow.
Každý kuchár by mal mať hygienické rukavice, rovnako ako všetci, ktorí prichádzajú s jedlom do styku.

V súčasnosti zaviedla jedna z BA nemocníc používanie rukavíc zdravotným pracovníkom, teda konzumentom, v jedálni. Nie kvôli ebole, ale hygiene. Som zvedavá, či sa to rozšíri i ďalej.
Z týchto dôvodov pokladám za vysoko nehumánne viazať stravné lístky pre zamestnancov na jedálne, a do ruky dostanú peniaze iba tí, ktorí sa preukážu potvrdením odborného lekára o svojej dg. Je to neetické, aby človek musel pracovisku oznamovať svoju dg, a po druhé, treba dg v prvom rade predchádzať a nenanucovať ľuďom jedlo, ktoré si neprajú konzumovať v záujme svojho zdravia.
Kde zostal priestor pre slobodnú vôľu človeka?
Nandrolon
20.10.14,03:18
Brčo.
Fajčiari a alkoholici si už dávno za to platia. Cenami za konkrétne výrobky, kde sú okrem DPH-čky aj spotrebné dane, teda čisté výpalné pre štát.

Ak by štát z toho neprofitoval, už by to bolo dávno zakázané ako ľahké drogy...
Brčo
20.10.14,03:28
Brčo.
Fajčiari a alkoholici si už dávno za to platia. Cenami za konkrétne výrobky, kde sú okrem DPH-čky aj spotrebné dane, teda čisté výpalné pre štát.

Ak by štát z toho neprofitoval, už by to bolo dávno zakázané ako ľahké drogy...
To znamena,ze cim viac fajciarov{viac predanych cigariet} tak viac penazi v zdravotnictve?
Tak to je potom super...
Nandrolon
20.10.14,03:44
Nie, viac peňazí do vreciek "vyvolených".
V zdravotníctve miznú aj tie peniaze, ktoré tam legalne príjdu a nie to ešte tie, kde je vôbec diskutabilné či tam príjdu....
Prečo si myslíš že by u nás nebola prohibícia na alkohol ak by to tak zaťažovalo štát? Štát jednoznačne z toho profituje.

ps: neodbiehajme ale od témy.

Téma je o očkovaní a ja sa nechcem finančne podieľať za to, že niekto je debil a chytí TBC, lebo porušil zákony ktoré mu ukladali povinné očkovanie...
Riziko chorôb treba znižovať a nie zvyšovať.
Tu ako aj v niektorých iných štátoch je jeden zásadný problém. Ľudia tvrdo odmietajú niesť za svoje činy zodpovednosť.
BXLmiami
20.10.14,06:02
PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE

Pokud nesouhlasíte s "povinným" očkováním svého dítěte máte právo volby a odmítnout očkování a také můžete chtít aby dětský lékař před očkováním podepsal toto prohlášení..



PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE



Jméno dětského lékaře:

Adresa pracoviště:

Jméno, příjmení, datum narození, bydliště pacienta:

Jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte:



Já, níže podepsaný/á MUDr......................, prohlašuji na svou čest, že jsem před očkováním /uvést název vakcíny/........................... pacienta /jméno příjmení/..................narozeného /den, měsíc, rok/................provedl/a před vlastním očkováním dne:............všechna řádná vyšetření, abych zabránil/a a snížíl/a na minimum vznik nežádoucích účinků po očkování. Dále prohlašuji, že dítě není alergické na žádnou složku ve vakcíně, netrpí žádným autoimunitním onemocněním, není imunodeficitní a při aplikaci vakcíny je naprosto zdravé. V případě vzniku nežádoucích účinků a při následném poškození zdraví po očkování přebírám za zdravotní stav dítěte osobní zodpovědnost.



V............................ Podpis lékaře:..............................
to vazne toto prehlasenie mozes vyzadovat?
Môžeš.Ale lekár Ti ho nemusí podpísať a nepodpíše.Predsa zákon stanovuje povinnosť pre rodiča dať dieťa očkovať,nie lekár.
Dáša_
20.10.14,06:36
Téma je o očkovaní a ja sa nechcem finančne podieľať za to, že niekto je debil a chytí TBC, lebo porušil zákony ktoré mu ukladali povinné očkovanie...
Riziko chorôb treba znižovať a nie zvyšovať.
Tu ako aj v niektorých iných štátoch je jeden zásadný problém. Ľudia tvrdo odmietajú niesť za svoje činy zodpovednosť.

A očkovanie proti TBC je povinné??? Pokiaľ viem, tak vypadlo z očkovacieho kalendára
Nandrolon
20.10.14,09:02
Uviedol som to iba ako príklad prvé čo ma napadlo, TBC mám dojem, že sa ozaj momentálne neočkuje a bolo kedysi vysielané v TV že začína aj narastať počet infikovaných TBC.

edit: takže od 1.1.2012 je naozaj zrušené očkovanie proti TBC, ale od roku 2010 je zrušené preočkovanie proti TBC po 11-tich rokoch a kedysi 2 roky dozadu bolo aj vysielané že je nárast TBC práve u tých, čo sa mali preočkovať po 11 rokoch a už to bolo zrušené....
taiko
20.10.14,09:20
PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE


Pokud nesouhlasíte s "povinným" očkováním svého dítěte máte právo volby a odmítnout očkování a také můžete chtít aby dětský lékař před očkováním podepsal toto prohlášení..



PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE



Jméno dětského lékaře:

Adresa pracoviště:

Jméno, příjmení, datum narození, bydliště pacienta:

Jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte:



Já, níže podepsaný/á MUDr......................, prohlašuji na svou čest, že jsem před očkováním /uvést název vakcíny/........................... pacienta /jméno příjmení/..................narozeného /den, měsíc, rok/................provedl/a před vlastním očkováním dne:............všechna řádná vyšetření, abych zabránil/a a snížíl/a na minimum vznik nežádoucích účinků po očkování. Dále prohlašuji, že dítě není alergické na žádnou složku ve vakcíně, netrpí žádným autoimunitním onemocněním, není imunodeficitní a při aplikaci vakcíny je naprosto zdravé. V případě vzniku nežádoucích účinků a při následném poškození zdraví po očkování přebírám za zdravotní stav dítěte osobní zodpovědnost.



V............................ Podpis lékaře:..............................
to vazne toto prehlasenie mozes vyzadovat?
Môžeš.Ale lekár Ti ho nemusí podpísať a nepodpíše.Predsa zákon stanovuje povinnosť pre rodiča dať dieťa očkovať,nie lekár.
nuz a sme pri tom. Preco by to lekar nemohol podpisat? Co je tam take neakceptovatelne?
Kvaka
20.10.14,09:51
nuz a sme pri tom. Preco by to lekar nemohol podpisat? Co je tam take neakceptovatelne?Lebo zákon stanovuje povinnosť očkovania rodičovi a nestanovuje povinnosť lekárskych vyšetrení v súvislosti s očkovaním. Aké by to boli vyšetrenia? Kto by ich platil? Kto by bolo povinný ich dať urobiť? Nemyslím tým konštatovanie lekára po bežnom vyšetrení, že dieťa je zdravé. Ak je povinnosť očkovať hexavakcínami, mala by byť aj povinnosť urobiť všetko pre to, aby sa obmedzili vedľajšie účinky. Som za povinné očkovanie, už som to tu písala, ale som aj za to, aby očkovaniu predchádzali aj povinné vyšetrenia. Ale nie sú zrejme na to peniaze, tak si tu ten horúci zemiak budú prehadzovať mamičky s doktormi.
BXLmiami
20.10.14,10:00
Ano.Prečo má lekár sňať zodpovednosť zo štátu,ktorý nariadil očkovanie zákonom?Tým zákonom je viazaný rodič aj lekár.
taiko
20.10.14,10:31
nuz a sme pri tom. Preco by to lekar nemohol podpisat? Co je tam take neakceptovatelne?Lebo zákon stanovuje povinnosť očkovania rodičovi a nestanovuje povinnosť lekárskych vyšetrení v súvislosti s očkovaním. Aké by to boli vyšetrenia? Kto by ich platil? Kto by bolo povinný ich dať urobiť? Nemyslím tým konštatovanie lekára po bežnom vyšetrení, že dieťa je zdravé. Ak je povinnosť očkovať hexavakcínami, mala by byť aj povinnosť urobiť všetko pre to, aby sa obmedzili vedľajšie účinky. Som za povinné očkovanie, už som to tu písala, ale som aj za to, aby očkovaniu predchádzali aj povinné vyšetrenia. Ale nie sú zrejme na to peniaze, tak si tu ten horúci zemiak budú prehadzovať mamičky s doktormi.
Co na to povedat, aj suhlasim, ale na druhej strane sa musim opytat, ze co je teda, lepsie? Bezbreho ockovat vsetkych na vsetko bez zohladnenia stavu jedinca?
taiko
20.10.14,10:33
Ano.Prečo má lekár sňať zodpovednosť zo štátu,ktorý nariadil očkovanie zákonom?Tým zákonom je viazaný rodič aj lekár.
Neda mi sarkasticky nepodryput. Pravda je v poslednom case som si veru vsimol, ze zobrat zodpovednost, je pre niektorych lekarov problem
Estetic
20.10.14,11:00
Nemyslím.Len treba aby lekár bral zodpovednosť za to,čo môže ovplyvniť a nie za to,čo ovplyvniť nemôže.
JankaO
20.10.14,11:29
Celé toto
PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE
ja choré a nie je mi jasný jeho cieľ.
Činnosť zdravotníckeho pracovníka je regulovaná mnohými legislatívnymi a etickými normami, ktoré sú komplexnejšie riešené a majú vyššiu právomoc, ako nejaké vyhlásenie. Žiaden poskytovateľ služby (nielen lekár) neprevezme zodpovednosť za niečo, čo nemôže žiadnymi prostriedkami ovplyvniť a predvídať.
Brčo
20.10.14,15:19
Nie, viac peňazí do vreciek "vyvolených".
V zdravotníctve miznú aj tie peniaze, ktoré tam legalne príjdu a nie to ešte tie, kde je vôbec diskutabilné či tam príjdu....
Prečo si myslíš že by u nás nebola prohibícia na alkohol ak by to tak zaťažovalo štát? Štát jednoznačne z toho profituje.

ps: neodbiehajme ale od témy.

Téma je o očkovaní a ja sa nechcem finančne podieľať za to, že niekto je debil a chytí TBC, lebo porušil zákony ktoré mu ukladali povinné očkovanie...
Riziko chorôb treba znižovať a nie zvyšovať.
Tu ako aj v niektorých iných štátoch je jeden zásadný problém. Ľudia tvrdo odmietajú niesť za svoje činy zodpovednosť.
no ved prave,ak nedam zaockovat svoje dieta,beriem na seba zodpovednost za nho,no ak ho dam zaockovat a bude mat vedlajsie ucinky po ockovani,nikto nie je zodpovedny-ani lekary,ani stat...
anet
20.10.14,17:07
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Ockovanie by som zrusila,a stat nech drzi hubu.moj syn mal kozne problemy a musime do dnesneho dna navstevovat koznu ambulanciu.Tento stat sposobyl mojmu dietatu zdravotne problemy a musime navstevovat koznu ambulanciu a platit liecbu.

mimotemy
No neviem ci za kozne problemy moze prave ockovanie.
Genetika je mrcha, prejavi sa aj po par generaciach. Clovek sa nad tym nezamysla, kym nema potomka.
Moj manzel ma kozne problemy, navstevuje koznu ambulanciu a nasa ockovana dcera je zdrava.
Ale ... snazila som sa pozistovat co vsetko mohla zdedit z mojej aj z manzelovej strany.
Nandrolon
20.10.14,17:28
Brco _ lenze prave teraz je to tak, ze pri nezaockovani tu zodpovednost nenesies. Hrozi ti len pokuta nejakych mam dojem smiesnych 300 eur, ak sa to nezmenilo. V pripade liecby zavaznejsej diagnozy je to kvapka v mori a liecba sa bude platit z penazi inych osob prispievajucich do zdrav. systemu...
korela
20.10.14,18:26
Nemyslím.Len treba aby lekár bral zodpovednosť za to,čo môže ovplyvniť a nie za to,čo ovplyvniť nemôže.
S podstatou súhlasím. Ale prečo dnešná medicína neprihliada aj na stáročia, ak nie tisícročia skúseností ľudstva z prírody. Ešte je dnes množstvo ľudí, ktorí chápu väzbu človeka na prírodné zákonitosti a rešpektujú ich, riadia sa nimi. V CZ sa venuje alternatíve údajne pätina až šestina lekárov,čo pokladám za vysoké číslo.
Zdá sa, že na českom vyhľadávači je viac informácii kedy neočkovať.

Zo slovenského vyberám iba ukážku http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=moonphasesfullmoonpage
"Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) sa vyhýbajme:
príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky
príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď.
náročným operáciám, trhaniu zubov
očkovaniu

Tých vplyvov je tam určite viac okrem samotného vplyvu mesiaca, cez dni, kedy sú určité orgány v aktivite atď.

A ešte by som bola zvedavá, či niekoho zaujíma krvný obraz očkovaného.
kukučka
22.10.14,09:00
Pozrite si správy o výskyte mumpsu a mapu okresu Kežmarok. Tie deti boli očkované!
BXLmiami
22.10.14,09:35
Ale mumps je aj druhý kmeň.Ono to skôr alebo neskôr padne a zopakujeme si to,na čo sme už zabudli a poznáme len s filmov.
Dáša_
22.10.14,09:50
Ale mumps je aj druhý kmeň.Ono to skôr alebo neskôr padne a zopakujeme si to,na čo sme už zabudli a poznáme len s filmov.

nejak nerozumiem, čo chceš povedať tým, že si zopakujeme to, čo poznáme z filmov. Myslíš, že sa napriek očkovaniu vrátia epidémie?
BXLmiami
22.10.14,09:52
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
Dáša_
22.10.14,09:56
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
Kvaka
22.10.14,10:07
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
Môj názor k tomuto, aj na základe výsledkov vyšetrenia na protilátky, samozrejme je lepšie pripravený ten, čo protilátky získal prekonaním ochorenia. Príklad: vnuk bol očkovaný a aj tak mal nulové hodnoty protilátok, prípadne iné pod hranicou potrebných. Len asi tú hladinu protilátok takmer nikto pred očkovaním nesleduje, vyšetrenia sú drahé.
BXLmiami
22.10.14,10:50
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
Len sa neboj,toto je prísnejšie sledované než si vieš predstaviť a rozhodne tú mapu tí čo na tom pracujú ovládajú lepšie ako čokoľvek iné.Toto je mašinéria ktorá pracuje roky rokúce a pracuje dobre,to len novinári s ich senzačnými objavmi sa pridali kvôli čítanosti posledné roky.
taiko
22.10.14,10:57
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
Len sa neboj,toto je prísnejšie sledované než si vieš predstaviť a rozhodne tú mapu tí čo na tom pracujú ovládajú lepšie ako čokoľvek iné.Toto je mašinéria ktorá pracuje roky rokúce a pracuje dobre,to len novinári s ich senzačnými objavmi sa pridali kvôli čítanosti posledné roky.
ved prave, ze ta masineria pracuje, presne toho sa ja bojim ;) tej masinerie
BXLmiami
22.10.14,11:03
taiko,rozhodne by si sa mal báť,keby nepracovala.Máme to šťastie že sme žili v ere antibiotík,to nesmierne šťastie že nezomierame na angíny a zápaly pľúc,to nesmierne šťastie,že nemáme plné zariadenia ľudí čo prekonali obrnu a že naše deti nezomierajú na tetanus po pôrode či záškrt.Máme to šťastie,nesmierne šťastie,že prežije väčšina detí aj s pôrodnou hrnicou pod 2500 gramov,a máme to šťastie,že aj ženy s asthmou dožijú dospelosti a majú deti-ktoré síce zdedia alergie,ale žijú.Mali by sme dovoliť dalším generáciám,aby to šťastie mali aj oni.
taiko
22.10.14,11:26
taiko,rozhodne by si sa mal báť,keby nepracovala.Máme to šťastie že sme žili v ere antibiotík,to nesmierne šťastie že nezomierame na angíny a zápaly pľúc,to nesmierne šťastie,že nemáme plné zariadenia ľudí čo prekonali obrnu a že naše deti nezomierajú na tetanus po pôrode či záškrt.Máme to šťastie,nesmierne šťastie,že prežije väčšina detí aj s pôrodnou hrnicou pod 2500 gramov,a máme to šťastie,že aj ženy s asthmou dožijú dospelosti a majú deti-ktoré síce zdedia alergie,ale žijú.Mali by sme dovoliť dalším generáciám,aby to šťastie mali aj oni.
Uplne s Tebou suhlasim, len som si nie isty, ci to co si z mojho prispevku porozumela, bolo to, co som ja myslel.
BXLmiami
22.10.14,11:34
Ale rozumiem čo si tým myslel.Podpichujete a neuvedomujete si,že ľudia ktorí toto všetko financujú majú aj iné aktivity,kľudne si môžu povedať že lepší efekt je z Roundupu a všelijakých hnojív či postrekov a presmerujú prachy tam.Menší odpor.Tak ako s liekmi.Toľko Slováci rýpali že stoja veľa,až pomaly nemáme čím liečiť.
Dáša_
22.10.14,12:18
Ale rozumiem čo si tým myslel.Podpichujete a neuvedomujete si,že ľudia ktorí toto všetko financujú majú aj iné aktivity,kľudne si môžu povedať že lepší efekt je z Roundupu a všelijakých hnojív či postrekov a presmerujú prachy tam.Menší odpor.Tak ako s liekmi.Toľko Slováci rýpali že stoja veľa,až pomaly nemáme čím liečiť.

ani neviem, či to mám brať vážne, čo si napísala.

Takže - aby mali niektoré firmy zaručené zisky, tak radšej necháme skúšať na deťoch, čo ich napadne. Však oni to už nejak zdôvodnia, prečo je to nutné a potrebné...
BXLmiami
22.10.14,12:24
Tak to si nejako divne pochopila,dosť sa na ten svoj príspevok dívam,ale kde si toto vzala...
taiko
22.10.14,12:40
Ale rozumiem čo si tým myslel.Podpichujete a neuvedomujete si,že ľudia ktorí toto všetko financujú majú aj iné aktivity,kľudne si môžu povedať že lepší efekt je z Roundupu a všelijakých hnojív či postrekov a presmerujú prachy tam.Menší odpor.Tak ako s liekmi.Toľko Slováci rýpali že stoja veľa,až pomaly nemáme čím liečiť.
Takze nam vlastne robia charitu a mali by sme im zato byt vdacni?


a na druhej strane sa obavam, ze nemas pravdu s tym presmerovanim prachov. Farmaceuticky business je stale podstatne vyhodnejsi ako business s hnojivami
------------------------
The global pharmaceuticals market is worth US$300 billion a year, a figure expected to rise to US$400 billion within three years.
http://www.who.int/trade/glossary/story073/en/
------------------------
The global fertilizer market in 2008 was USD 53.6 billion which is expected to have a market of USD 157 billion in 2015 with CAGR of 16.6% over the forecasted period (2008-2015)
http://www.transparencymarketresearch.com/fertilizer-mixtures-market.html
------------------------
korela
22.10.14,20:14
taiko,rozhodne by si sa mal báť,keby nepracovala.Máme to šťastie že sme žili v ere antibiotík,to nesmierne šťastie že nezomierame na angíny a zápaly pľúc,to nesmierne šťastie,že nemáme plné zariadenia ľudí čo prekonali obrnu a že naše deti nezomierajú na tetanus po pôrode či záškrt.Máme to šťastie,nesmierne šťastie,že prežije väčšina detí aj s pôrodnou hrnicou pod 2500 gramov,a máme to šťastie,že aj ženy s asthmou dožijú dospelosti a majú deti-ktoré síce zdedia alergie,ale žijú.Mali by sme dovoliť dalším generáciám,aby to šťastie mali aj oni.
Uplne s Tebou suhlasim, len som si nie isty, ci to co si z mojho prispevku porozumela, bolo to, co som ja myslel.
Mne prvé napadlo, ako zareaguje vakcína v krvnom riečišti podvýživého dieťaťa/človeka, jednak či to zvládne, a po druhé, aký efekt sa dostaví.
Pretože chudoby je tu ako za doby Čenkovej detí. A nielen tu. Je tu podvýživa, i keď si to ľudia neuvedomujú zatiaľ. A tá je podľa mňa cielená.
buchač
08.11.14,05:37
Taky pěkný ...


Novorodenec zomrel na čierny kašeľ
Na Slovensku sa za posledné roky zvyšujú počty chorých na toto ochorenie. Kým ešte v roku 2008 evidovali lekári približne sto chorých, o dva roky neskôr ich už bolo tisícštyristo.
...
...
Béreš chce apelovať na rodičov, aby nepodliehali antiočkovacím kampaniam. „Toto je výstraha pre tých, ktorí si neuvedomujú, akým možným rizikám vystavujú svoje deti,“ vysvetľuje hygienik. Odmietaním očkovania sa rozrastá populácia deti, ktoré nie sú imúnne proti nákaze. „Vytvárajú sa tak podmienky na znovuobjavenie sa ochorení, o ktorých sme si mysleli, že už v podstate neexistujú,“ dodal.
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/335661-novorodenec-zomrel-na-cierny-kasel/
lujza.j
27.02.15,08:55
http://x.topky.sk/cl/10/1459137/Na-Europu-utoci-zabudnuta-choroba--mozu-za-to-rodicia--Tisice-nakazenych--prve-mrtve-dietatko-
alaya1
27.02.15,08:58
este stale som za...
Letko
25.03.15,11:11
Letko
10.04.15,06:22
Toto stojí za prečítanie:

Ako vznikol nezmysel, že očkovanie spôsobuje autizmus

http://mariadzunkova.blog.sme.sk/c/378437/ako-vznikol-nezmysel-ze-ockovanie-sposobuje-autizmus.html?ref=tit
arizona
10.04.15,19:21
Toto stojí za prečítanie:

Ako vznikol nezmysel, že očkovanie spôsobuje autizmus

http://mariadzunkova.blog.sme.sk/c/378437/ako-vznikol-nezmysel-ze-ockovanie-sposobuje-autizmus.html?ref=tit

Britský soud dal za pravdu lékaři, který spojil očkování s autismem
http://www.margit.cz/ockoautismus/
Ing. Ľubomír Janoška
11.04.15,05:36
Toto stojí za prečítanie:

Ako vznikol nezmysel, že očkovanie spôsobuje autizmus

http://mariadzunkova.blog.sme.sk/c/378437/ako-vznikol-nezmysel-ze-ockovanie-sposobuje-autizmus.html?ref=tit

Britský soud dal za pravdu lékaři, který spojil očkování s autismem
http://www.margit.cz/ockoautismus/

Citujem z Tvoho linku:
Upozornění: Tento výrok soudu samozřejmě neprokazuje kauzalitu mezi autismem a očkováním, to ani takovýto soud a ani jedna takováto studie nemůže. Navíc autismus je s velkou pravděpodobností multifaktoriální onemocnění. Na druhé straně jsou rodiče informující o zhoršení zdravotního stavu dítěte po očkování anebo dokonce rozvoji autismu následujícího po očkování už roky jednoznačně odmítání s oddůvodněním, že tato studie je soudem prokázána jako podvod a její autoři jako podvodníci. Takovýto závěr nové aktuální rozhodnutí soudu minimálně částečně zpochybňuje.
buchač
11.04.15,05:59
misoft
11.04.15,09:28
Hmmmm.... Canary Party (Kanárikova partia) -
Mark Blaxill - predseda
Jennifer Larson - prezident
Patti Carroll - výkonný riaditeľ
Katie Weisman - Senior Executive člen predstavenstva
http://www.canaryparty.org/index.php/people
Ani jedna z týchto osôb nemá lekárske vzdelanie, ani jedna z týchto osôb nie je odborník na autizmus.
Sú to len ľudia, ktorých deti sú autisti (ale oni sami nevedia, ži vrodený, alebo získaný očkovaním).
Sú to kecálkovia, konšpirátori, ktorí ZNEUŽÍVAJÚ autizmus na svoje vlastné ciele....

Za šírenie týchto "správ" by mali sedieť!
1trezalke
11.04.15,10:02
Hmmmm.... Canary Party (Kanárikova partia) -
Mark Blaxill - predseda
Jennifer Larson - prezident
Patti Carroll - výkonný riaditeľ
Katie Weisman - Senior Executive člen predstavenstva
http://www.canaryparty.org/index.php/people
Ani jedna z týchto osôb nemá lekárske vzdelanie, ani jedna z týchto osôb nie je odborník na autizmus.
Sú to len ľudia, ktorých deti sú autisti (ale oni sami nevedia, ži vrodený, alebo získaný očkovaním).
Sú to kecálkovia, konšpirátori, ktorí ZNEUŽÍVAJÚ autizmus na svoje vlastné ciele....

Za šírenie týchto "správ" by mali sedieť!

Neviem presne čo to "tammáte" , ale na tej ich stránke majú tlačicu "Donáte"
taiko
11.04.15,19:03
Toto stojí za prečítanie:

Ako vznikol nezmysel, že očkovanie spôsobuje autizmus

http://mariadzunkova.blog.sme.sk/c/378437/ako-vznikol-nezmysel-ze-ockovanie-sposobuje-autizmus.html?ref=tit

Britský soud dal za pravdu lékaři, který spojil očkování s autismem
http://www.margit.cz/ockoautismus/
tak toto je dost dobre :)
alaya1
29.04.15,05:06
http://www.aktuality.sk/clanok/274974/hrozi-nam-navrat-infekcnych-chorob-treba-ockovat-varuju-lekari/

Hrozí nám návrat infekčných chorôb? Treba očkovať, varujú lekári
kolovratsk
15.06.15,08:34
Keď už povie miliardár Trump, že očkovanie spôsobuje autizmus...už treba zbystrieť. Obzvlášť pri MMR a hexavakcíne....

za zhliadnutie stojí toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=8GRwfTkrAnw
buchač
15.06.15,09:34
Keď už povie miliardár Trump, že očkovanie spôsobuje autizmus...už treba zbystrieť. Obzvlášť pri MMR a hexavakcíne....


Keď povie miliardár Trump, že ..."skoč do studne" ...už treba zbystrieť.
Prípadne aj skočíš ???
http://img.janforman.com/th/243j6acmdno.jpg (http://img.janforman.com/243j6acmdno.jpg)

Znova zopakujem, čo som už pár krát napísal.
Súhlasím, nech sa neočkuje, kto nechce.
ALE ak dostane chorobu, proti ktorej odmietol očkovanie, tak nastupuje platba v plnej výške...bez diskusií.
Samozrejme, že ak by došlok nejakej nákaze iných jednotlivcov, tak liečba týchto by išla na vrub nezaočkovaného.
bettylou
15.06.15,11:18
neviem, či za povinné, ale za očkovanie hej
Brčo
15.06.15,18:30
Keď už povie miliardár Trump, že očkovanie spôsobuje autizmus...už treba zbystrieť. Obzvlášť pri MMR a hexavakcíne....


Keď povie miliardár Trump, že ..."skoč do studne" ...už treba zbystrieť.
Prípadne aj skočíš ???
http://img.janforman.com/th/243j6acmdno.jpg (http://img.janforman.com/243j6acmdno.jpg)

Znova zopakujem, čo som už pár krát napísal.
Súhlasím, nech sa neočkuje, kto nechce.
ALE ak dostane chorobu, proti ktorej odmietol očkovanie, tak nastupuje platba v plnej výške...bez diskusií.
Samozrejme, že ak by došlok nejakej nákaze iných jednotlivcov, tak liečba týchto by išla na vrub nezaočkovaného.


Vsak ak su zaockovani,nemozu sa nakazit.Ci ano???
buchač
15.06.15,18:52
Vsak ak su zaockovany,nemozu sa nakazit.Ci ano???

Porozmýšľaj, zbystri pozornosť, veď miliardár Trump niečo tvrdí....to po prvé.

...a po druhé ? Niekoho nepresvedčíš o očkovaní (alebo o iných) ani s poriadnym hasákom v ruke.
Llívia
20.07.15,08:23
Vsak ak su zaockovani,nemozu sa nakazit.Ci ano???
Sú ľudia, ktorí sa nemôžu kvôli ich zdravotnému stavu dať očkovať.
kukučka
07.12.16,08:23
Llívia
12.12.16,05:28
misoft
12.12.16,10:26
italští lékaři píší otevřený dopis: Neočkované děti jsou zdravější!

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/2794-italsti-lekari-pisi-otevreny-dopis-neockovane-deti-jsou-zdravejsi-studie-to-potvrzuji-farmaceuticky-prumysl-chce-zisk-ne-zdravi-malickych-sestinasobek-ockovanych-ma-astma-deti-se-branit-nedokazou.htm
Opierať sa o "konšpiračné" webové stránky nie je dobrý nápad. Dávam ti mínus.
kukučka
12.12.16,11:11
Iné argumenty nemáte?
kukučka
12.12.16,12:30
Ak ti je to jedno, načo mrníkuješ tému? Aj ostatní? Stačí rozdávať mínusky, mne neprekážajú. Zaujal ma článok, tak som ho prilepila. Dôležité je, či je, alebo nie je pravdivý.
Kto mi odpovie, prečo je očkovanie u nás povinné a inde nie?
kukučka
12.12.16,13:15
Toto nie je diskusia o očkovaní, ale nálepkovanie. Nepáči sa vám protiproud? Prečítajte si argumenty profesorky Struneckej.
alaya1
12.12.16,13:26
Myslim, ze tato debata je anketa o " mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti? ".

Moja odpoved tu uz raz bola, ale zduplujem. Stat sa ma starat o to, aby sa nesirili prenosne choroby, ak sa daju zastavit podanim ockovacej latky, je povinnostou statu dbat o to, aby sa nesirili.
kukučka
12.12.16,13:44
Pozrite si, čo je zákonom prikázané pichnúť maličkým zdravým deťom do dvoch rokov, na rozdiel od iných štátov.
http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Ockovaci-kalendar
http://rizikaockovania.sk/dok/rizika.html
korela
12.12.16,13:55
italští lékaři píší otevřený dopis: Neočkované děti jsou zdravější!

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/2794-italsti-lekari-pisi-otevreny-dopis-neockovane-deti-jsou-zdravejsi-studie-to-potvrzuji-farmaceuticky-prumysl-chce-zisk-ne-zdravi-malickych-sestinasobek-ockovanych-ma-astma-deti-se-branit-nedokazou.htm
Opierať sa o "konšpiračné" webové stránky nie je dobrý nápad. Dávam ti mínus.
Bolo by vhodné uviesť v čom spočíva rozdiel medzi konšpiračnými a tzv. normálnymi stránkami.
alaya1
12.12.16,14:06
Pozrite si, čo je zákonom prikázané pichnúť maličkým zdravým deťom do dvoch rokov, na rozdiel od iných štátov.
http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Ockovaci-kalendar
http://rizikaockovania.sk/dok/rizika.html

Miesto na Porade treba ak ma niekto potrebu zmeny zakona apelovat na poslancov, ktorych si zvolil do parlamentu o zmenu zakona.
korela
12.12.16,14:47
Nedávno som si pozrela dokument o práci kuchára s 3 michelinkami. Okolo 40-ky dostal rakovinu. Keďže išlo práve o neho, povedali mu, že ho vyliečia. Aj vyliečili. Popísal priebeh liečby. Dávno sa píše práve na "konšp", že táto dg je liečiteľná.
Budem sa opakovať, ale nech, opakovanie je vraj matkou múdrosti. Ako je možné, že môjho otca prepustili po prvej onko operácii domov s tým, že mojej matke lekári oznámili, že bude žiť najviac tri týždne, pretože metastázy už boli po celom tele. Žil ešte 16 až 17 rokov.
A to išlo o 50. roky, jeho bunky skúmali ešte viac ako 10 r. po jeho smrti. Bol druhým najdlhšie žijúcim pacientom s tým druhom.
Bola som malé dieťa, takže podrobnosti ako sa dostali rodičia k altern. liečbe neviem, ale viem čo začal ihneď užívať.
Ešte som sa nedočítala v norm. tlači o propagácii, práci, a živote Dr. Budwig, nominovanej na Nobelovu cenu až sedemkrát. Ani po smrti ju nedostala. A to dokázala vyliečiť ľudí z rakoviny v poslednom štádiu, keď už ani nedokázali prijímať potravu.
Takže v dnešnej dobe tu aj kdekoľvek inde argumentovať konšpiráciami je doslova úsmevné.
O práci médií viem svoje, z čoho žijú, pre koho píšu, takže tu argumentovať stále iba jedným webom bádateľa je vskutku úsmevné.
.
Možno to bolo trochu od veci, podľa mňa nie, pretože ide stále iba o problematiku medicíny a tiež riešime aktuálne očkovanie.
Kedysi moje ročníky mali bežne rubeolu, aj pol triedy naraz, mumps detto. Čo je fakt, že matky sa v tej dobe veľmi obávali obrny, ja som sa s ňou stretla počas ZŠ iba raz na jednom dievčatku, inak nie. A to som nechodila iba na jednu školu.
Čiže my sme v tej dobe ešte neboli očkovaní na tieto dg. Možno by sa našli aj iné.
Mám doma knihu o imunite, kúpila som si ju len tak, vyšla v 70. r., je v nej popis vzniku očkovania, vývin a jedna veta ma mimoriadne vtedy oslovila, že nikto nevie, čo spraví očkovanie v organizmoch po niekoľkých generáciách.
A treba uznať, že sa vyskytujú po očkovaniach veľmi ťažké prípady poškodení organizmu ako následok očkovaní.
Podobné otázniky sú aj okolo pychiatrických dg ako depresia, schizofrénia a zatiaľ ešte dve dg, ktoré alternatíva označuje ako metabolické poruchy nervovej sústavy a pre ňu sú liečiteľné stravou, klasická ich zaraďuje medzi psych. dg a sú vyvíjamé stále a stále nové lieky, kde nikto okrem farmafariem nevie, čo v nich je a na čo vlastne pôsobia. AD sa predpisujú po krátkom rozhovore, vyplnení 10 otázk. dotazníka a v okamihu sa predpisujú lieky, pre vraj doživotné užívanie. Že pacienti po prepustení z nemocníc z nich odchádzajú v horšom stave ako tam prišli viem od psychológov, ktorí s nimi potom pracujú a vidia, na koľkých zahraničných rodinných dovolenkách psychiatri trávia čas do roka.
Vraj konšpiračné stránky, nie, iba klapky na očiach a slabý kontakt s ľuďmi.
misoft
12.12.16,14:53
Iné argumenty nemáte?
Vtáčatko šedivé, pásikavé.....
nič v zlom - je to tvoj názor, ale urob si podľa tohto
http://www.zradielko.sk/wp-content/uploads/2015/07/badatel_citanost_clankov.png
názor o tom, čo tam rozoberá.... niekedy sú to fakt totálne voloviny a fantasmagórie.
A žiaľ - ľudia to čítajú a VERIA tomu. Veď aj tí, čo verili "liečiteľom" a "mastičkárom" tak, že dokonca odmietali aj vyšetrenia lekárom, sa dočkali svojej odmeny... v podobe rakvy!
taiko
12.12.16,15:16
Iné argumenty nemáte?
Vtáčatko šedivé, pásikavé.....
nič v zlom - je to tvoj názor, ale urob si podľa tohto
http://www.zradielko.sk/wp-content/uploads/2015/07/badatel_citanost_clankov.png
názor o tom, čo tam rozoberá.... niekedy sú to fakt totálne voloviny a fantasmagórie.
A žiaľ - ľudia to čítajú a VERIA tomu. Veď aj tí, čo verili "liečiteľom" a "mastičkárom" tak, že dokonca odmietali aj vyšetrenia lekárom, sa dočkali svojej odmeny... v podobe rakvy!
Pravda bude kdesi uprostred. Namatkou som zobral druhy clanok a veci co tam pisu, nie su az take voloviny a fantazmagorie. Keby boli, neobjavili by sa podobne zavery tuto
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908021/
Ine clanky som necital, mozno su to fakt bludy, ale tento spominany napriklad nie. Hmmm
Treba sa nam aj zamysliet napr aj nad tym, ze niekedy bola aj pitva cloveka trestana opovrhnutim komunity, ba dokonca smrtou lekara.
Takze asi treba len mat otvorenu hlavu, ale popritom zdravu uroven skepticizmu.
korela
12.12.16,15:25
...iba klapky na očiach a slabý kontakt s ľuďmi.
Súhlasím...a preto sa pýtam.
- Prečo máš klapky na očiach ?
- Prečo nechodíš medzi ľudí ?.....nemám vycucané z malíčka, ale sú to Tvoje slová, Ty si nie raz vravela, že medzi ľudí nechodíš...ba dokonca Ti potraviny nosí domov
- Prečo operuješ len starými informáciami, ktoré sa teda veru nedajú overiť ?
- Prečo sa už neprebudíš ?
- Prečo......?????
Systém stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou ti už niekde aj funguje?
Odporúčala by som ti sa starať predovšetkým o svoj život a nie o druhých.
Ako si ja rozvrhujem svoj čas žitia je v mojej réžii. A riešiť moje nákupy už vonkoncom nemusíš, pretože tu spomínaš stále iba Tesco, ale ide aj o iné obchody s donáškou nad určitý limit dokonca zadarmo, vrátane obľúbeného bioobchodu. Už sa svojím neustálym opakovaním stávaš dávno trápnym.
Nič o mne nevieš, tak sa neobťažuj blufovaním a odporúčam ti prehodnotiť postoj k ľuďom v rámci svojho dobra.
Čo sa nedá overiť? Konkretizuj.
alaya1
12.12.16,15:43
Že pacienti po prepustení z nemocníc z nich odchádzajú v horšom stave ako tam prišli viem od psychológov, ktorí s nimi potom pracujú a vidia, na koľkých zahraničných rodinných dovolenkách psychiatri trávia čas do roka.
Vraj konšpiračné stránky, nie, iba klapky na očiach a slabý kontakt s ľuďmi.



Poprosim ta o mena tych mojich kolegov. Dik

Lebo co si napisala, je vymysel. Ako mozes zovseobecnovat rozne diagnozy,. ich liecbu a pod.
buchač
12.12.16,16:00
Čo sa nedá overiť? Konkretizuj.
Zasa sa robíš nechápajko...ale i tak sa dá.
Nebudem ja nič konkretizovať...nebaví ma štýl (vo všeobecnosti) takejto debaty, dlabem ja na to.
Príspevky som vymazal nie z dôvodu nesúhlasného. Tu ide o tú partizánčinu, spoza bučka a bez argumentácie alebo príspevku "hodnotiť" iného je pokrytectvo.
korela
12.12.16,17:14
Že pacienti po prepustení z nemocníc z nich odchádzajú v horšom stave ako tam prišli viem od psychológov, ktorí s nimi potom pracujú a vidia, na koľkých zahraničných rodinných dovolenkách psychiatri trávia čas do roka.
Vraj konšpiračné stránky, nie, iba klapky na očiach a slabý kontakt s ľuďmi.



Poprosim ta o mena tych mojich kolegov. Dik

Lebo co si napisala, je vymysel. Ako mozes zovseobecnovat rozne diagnozy,. ich liecbu a pod.
Nepíšem tu o tomto po prvýkrát a píšem to iba preto, aby ľudia zbystrili pozornosť pri svojich blízkych a aj sebe, ak to ešte dokážu, komu a kde sa zverujú do rúk.
Meno fundovaného človeka, ktorý mi povedal informácie vyslovene súkromne, pretože ma pozná príliš veľa rokov a dôveruje mi, nemám dôvod zverejňovať a ani nijako podávať ďalej. To mi musíš prepáčiť. Ľudia z branže sa navzájom poznajú aj sami medzi sebou, a sú im známe aj pracoviská, v ktorých a za akých podmienok sú tam nútení pracovať. O pocitoch pacientov ani nevravím.
Ja osobne nevnímam ľudí s mojím odborom vo všeobecnosti ako kolegov, kolegovia sú pre mňa iba súčasní alebo max. bývalí kolegovia z pracoviska.
Keďže predpokladám, že ty sa dospelými zatiaľ nezaoberáš, ale iba s deťmi, a možno dorastom, tak pátraj po svojich linkách, ak sa chceš dozvedieť viac, ako to chodí aj v tejto časti zdravotníctva.
Čo by som ale rada opravila v mojom príspevku, na ktorý si zareagovala, že som nemala písať v množnom čísle, pretože logicky nie sú všetky pracoviská rovnaké.
Nevymýšľam si, to si mi už viackrát podvrhla. Nepáči sa mi tento tvoj prístup.
A čo som zovšeobecňovala podľa teba, aké dg?
kukučka
12.12.16,17:51
Pozrite si, čo je zákonom prikázané pichnúť maličkým zdravým deťom do dvoch rokov, na rozdiel od iných štátov.
http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Ockovaci-kalendar
http://rizikaockovania.sk/dok/rizika.html

Miesto na Porade treba ak ma niekto potrebu zmeny zakona apelovat na poslancov, ktorych si zvolil do parlamentu o zmenu zakona.
Predstav si, že apelujú. Pozri čo sa okolo očkovania deje v Čechách.
Predpokladám, že vieš čo je osveta.
alaya1
12.12.16,18:00
mimotemy


Pozrite si, čo je zákonom prikázané pichnúť maličkým zdravým deťom do dvoch rokov, na rozdiel od iných štátov.
http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Ockovaci-kalendar
http://rizikaockovania.sk/dok/rizika.html

Miesto na Porade treba ak ma niekto potrebu zmeny zakona apelovat na poslancov, ktorych si zvolil do parlamentu o zmenu zakona.
Predstav si, že apelujú. Pozri čo sa okolo očkovania deje v Čechách.
Predpokladám, že vieš čo je osveta.



mimotemy Myslis, v Cechach apeluju clenovia Porady? Lebo ja som o tych tu na stranke pisala.
alaya1
12.12.16,18:11
[QUOTE="alaya1"][QUOTE="korela"]

Keďže predpokladám, že ty sa dospelými zatiaľ nezaoberáš, ale iba s deťmi, a možno dorastom, tak pátraj po svojich linkách, ak sa chceš dozvedieť viac, ako to chodí aj v tejto časti zdravotníctva.
Čo by som ale rada opravila v mojom príspevku, na ktorý si zareagovala, že som nemala písať v množnom čísle, pretože logicky nie sú všetky pracoviská rovnaké.
Nevymýšľam si, to si mi už viackrát podvrhla. Nepáči sa mi tento tvoj prístup.
A čo som zovšeobecňovala podľa teba, aké dg?



mimotemyKorela, o com to tu tocis? Opat co riesis moju pracu, co robim, s kym robim. Aby ti uz bolo jasno. Ja som klasicky klinicky psycholog uz viac ako 20 rokov, mam atestaciu v Ametike z autizmu, u nas to nebolo, tak sa tomu venujem aj v 3 sektore. To len pre tvoje ozrejmenie.

Napisala si, ze psychologovia, a nie psycholog tebe nejak znamy, vraveli, ze ludia odchadzaju zo psychiatr.liecenia v horsom stave ako ked ich hospitalizovali. To si si ako dovolila takto dehonestovat pracu mnozstva lekarov? Nekonkretizovala si, ze na tomto oddeleni to tak je...
Je to od teba velka trufalost a je to nezmysel. Lebo nemyslim, ze alkoholici, narkomani a pod. vychadzaju z liecenia nafetnuti a napiti....to hovorim len o tychto dvoch, viac sa mi argumentovat nechce.


Vymyslas si, ale ako toto mozes verejne napisat a co ked to citaju ludia, ktori potrebuju odbornu psychiatricku pomoc /napr. clovek uvazujuci o samovrazde/ a nepojdu sa liecit, lebo jedna korela napisala, ze ked skoncia liecenie budu na tom horsie, ako ked tam isli. Samovrah si podla teba, aby sa mu polepsilo otvori badatela a nastuduje si to, .To si si uvedomila?
kukučka
12.12.16,18:15
mimotemy


Pozrite si, čo je zákonom prikázané pichnúť maličkým zdravým deťom do dvoch rokov, na rozdiel od iných štátov.
http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Ockovaci-kalendar
http://rizikaockovania.sk/dok/rizika.html

Miesto na Porade treba ak ma niekto potrebu zmeny zakona apelovat na poslancov, ktorych si zvolil do parlamentu o zmenu zakona.
Predstav si, že apelujú. Pozri čo sa okolo očkovania deje v Čechách.
Predpokladám, že vieš čo je osveta.



mimotemy Myslis, v Cechach apeluju clenovia Porady? Lebo ja som o tych tu na stranke pisala.

Aj ja, prečo prekrúcaš? Môj príspevok mal tri vety. Čechy som spomenula len preto, že sa o svoje práva vedia aktívnejšie biť.
kukučka
12.12.16,18:59
Treba si prečítať aj o nátlaku na Roberta de Nira, ktorý bol donútený z festivalu stiahnuť dokumentárny film o očkovaní a súvislosti s autizmom. Má takého syna.
kukučka
12.12.16,19:05
alaya1
12.12.16,19:30
Treba si prečítať aj o nátlaku na Roberta de Nira, ktorý bol donútený z festivalu stiahnuť dokumentárny film o očkovaní a súvislosti s autizmom. Má takého syna.

Nebol potvrdeni ani jeden pripad priameho ucinku ockovania na autizmu. A preco ten film stiahol, ked bol presvedceny o svojej pravde. je mi luto rodicov, ktori maju chore dieta a hladaju dovody.....chapem ich. Myslim, ze kazdy sudny lekar, by neockoval male deti, ak by boli dokazy o tom, ze sposobuju dento defekt. Ved ockuju mnohi aj svoje vlastne deti.