brix1
14.01.14,14:43
Ahoj
Už zopár rokov nakupujem zo stránok eBay alebo aliexpress. Párkrát sa mi stalo, že produkt neprišiel, vtedy mi bez problémov vrátili peniaze. Teraz sa mi prvýkrát stalo (na aliexpresse) že mi prišiel produkt nie plne funkčný. Dohadoval som sa teda s predajcom, že čo s tým. On mi napísal, že mám produkt poslať späť. Ja som ho od toho odhováral, že to je príliš drahé a tak ale trval na tom. Tak som to teda odoslal, prešli už 3 mesiace a stále mi tvrdí , že mu tovar neprišiel. Nový kus mi nechce poslať a vrátiť peniaze taktiež nie . Viete poradiť ako postupovať ?
arizona
14.01.14,13:49
Ako si tovar posielal? Posta, ci kurier vedia vyriesit reklamciu,ak tovar nebol dodany,alebo vedia skontrolovat kto,kedy prevzal...
brix1
14.01.14,13:50
Posielal som to poštou ako list.
taiko
14.01.14,13:53
doporucene? do vlastnych ruk? na PO BOX?
brix1
14.01.14,13:54
Ako obycajny list, napisali mi adresu a na tu som ju poslal, samozrejme predtým som si overil ci taka adresa existuje.
arizona
14.01.14,13:59
Bez poistenia? No,tak to ti tazko posta zreklamuje,lebo nedokazes, ze si to posielal. Mas odvahu posielat drahsiu vec bez poistenia,alebo nie aspon doporucene.To ma ani nenapadlo,ze by si to takto posielal, ked som v predoslom prispevku pisala o reklamcii :-O
brix1
14.01.14,14:01
Nebola to draha vec , nevedel som ako sa taketo veci rieisia tak som to poslal len obycajne, Co sa teda da robit v takomto pripade ? Dorazi to tam vôbec niekedy alebo uz ani nie ?
arizona
14.01.14,14:03
To tazko zistis,ak prijemca tvrdi, ze nic nedostal.Ani ty nemas ako dokazat, ze si tovar vobec poslal.A posta ti tiez bezny list nedokaze dohladat v reklamacnom konani, ci bol, ci nebol doruceny...
brix1
14.01.14,14:13
A nieje uz ani sposob ako s toho predajcu dostat novy kus alebo vratenie penazi ? Je to mozno blba otazka ale takmer stale to predajcovia aspon pri tych lacnejsich veciach, rozhodnu riesit vratenim penazi, no tento sa roznhodol byt akcnejsi a chce produkt spet.
kopretinka
14.01.14,14:17
ak nemáš potvrdenie o podaní zásielky,tak je ti úplne zbytočné niečo riešiť.Neexistuje možnosť dokázať,že si to poslal a že dotyčný to prebral.
brix1
14.01.14,14:19
Ked uz je tovar 3 mesiace na ceste tak je uz zreme definitivne strateny ze ?
kopretinka
14.01.14,14:24
no niekedy sa objaví zásielka aj po 30 rokoch.......ale to sú len také kuriozity,predpokladám,že nechceš tak dlho čakať......ANO,JE TO V ............ /doplň,čo chceš/
arizona
14.01.14,16:42
Neverim tomu, ze tovar je uz 3. mesiac nedoruceny. Mozno predajca vyuzil to, ze si poslal tovar ako bezny list, takze mu nedokazes, ze si ho naozaj poslal a ze on ho prevzal...nech ti je to poucenim,nabuduce posielat zasielku tak,aby si mal doklad o tom, ze tovar si naozaj poslal.Bud zasielku poisti,alebo posli ako doporucenu.V tom pripade sa da zistit, ci tovar naozaj prisiel,alebo ak sa strati cestou, tak posta ti preplati jeho hodnotu na kolko si ho poistil.Poistenie zasielky do 500 eur stoji okolo 2 eur, takze sa oplati radsej zaplatit a neriskovat.
brix1
14.01.14,18:22
Dakujem za rady :)