Erika1
25.03.06,00:16
Kočky prosím o radu. Auto zakúpené v roku 2003. V zmluve je len vstupná cena a preddavok na nájomné. Chcem sa opýťať či robím správne, lebo mám pocit že čím viac čítam, tak tým je to so mnou horšie. Mesačné splátky dávam do réžie- to si myslím že je správne, ale čo s preddavkom na nájomné ? cez uzavierkové operácie dávam do nákladov alikvotnú čiastku pripadajúce na rok. Prosím odpíšte či robím správne ? Dakujem vopred.
kukučka
24.03.06,23:47
pomôže ti tabuľka od Maríny, všetci ju chvália
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9121&highlight=leasing%2A
KEJKA
25.03.06,18:45
v zásade robiš správne, ale tie splátky musia byť rovnaké každý mesiac.
Skontroluj si splátkový kalendár.
Erika1
25.03.06,20:23
Ďakujem , splátky mám každý mesiac rovnaké, mne išlo hlavne o ten preddavok na nájomné a tabuľka od Maríny je fajn, len je už pre zmluvy uzatvorené od 1.1.2004. Vediem JÚ a nie som platca dph. Skúste mi to udobriť. Dík.
Muška
25.03.06,21:07
pomôže ti tabuľka od Maríny, všetci ju chvália
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9121&highlight=leasing%2A
Pozor!!!!!
tabuľka platí až pre leasing uzatvorený po 1.1.2004
KEJKA
25.03.06,22:37
Ďakujem , splátky mám každý mesiac rovnaké, mne išlo hlavne o ten preddavok na nájomné a tabuľka od Maríny je fajn, len je už pre zmluvy uzatvorené od 1.1.2004. Vediem JÚ a nie som platca dph. Skúste mi to udobriť. Dík.
odobrujem...:)
je to starý LZ, si neplatiteľ, tak aj ten preddavok evidejš s DPH.
Alikvotnú čiastku dáš do nákladov.
Presne ako si popísala v otázke.:p
Zita5
26.03.06,05:32
Kočky prosím o radu. Auto zakúpené v roku 2003. V zmluve je len vstupná cena a preddavok na nájomné. Chcem sa opýťať či robím správne, lebo mám pocit že čím viac čítam, tak tým je to so mnou horšie. Mesačné splátky dávam do réžie- to si myslím že je správne, ale čo s preddavkom na nájomné ? cez uzavierkové operácie dávam do nákladov alikvotnú čiastku pripadajúce na rok. Prosím odpíšte či robím správne ? Dakujem vopred.


Robíš správne a čo sa týka preddavku/akontácie / tak si daj zaplatená suma : počet mesiacov trvania lízingu = 1/36 alebo 1/48
Podľa toho nakoľko mesiacov máte uzatvorenú zmluvu.

Na konci roka účtuješ potom 12x1/48 alebo 1/36 = výsledok zaúčtuješ v prevádzkovej réžií v rámci uzávierkových operácií.