Jumka
14.01.14,19:10
ahojte, mám otázočku. v exceli mám časové údaje v bunke A1 čas 5:19, ďalej v bunkách C1 5:15, D1 5:05 a E1 5:00 a iné. chcem, aby boli bunky vyfarbené určitou farbou podľa času, aký majú. to znamená, že bunka C1 je v porovnaní s bunkou A1 do ôsmich minút, tekže chcem, aby bola zelená, bunka D1 je v porovnaní s bunkou A1 do 15 minút, takže by bola napr. ružová a bunka E1 je nad 15 minút, takže by som chcel, aby bola červená. skúšal som rôzne vzorce, ale nedarí sa mi to priviesť do dokonalosti. budem vďačný za pomoc
Chobot
14.01.14,18:36
Treba použiť podmienené formátovanie (conditional formatting), tým poriešiš tvoju požiadavku.

Nebudem ťa tu učiť podmienečne formátovať, to by bolo na dlho. Vyhľadaj si v Googli podmienené formátovanie kurz alebo návod, ak si trúfneš v angličtine, tak conditional formatting tutorial. Nájdeš veľa návodov, pomocou ktorých to zvládneš.

Ešte malá poznámka, či pomoc - v Exceli 2003 môžeš zadať na jednu bunku maximálne 3 podmienky, vo vyšších verziách excelu je to viac (myslím, že tam to už nie je obmedzené).
Jumka
14.01.14,18:41
len mi povedz, či to spravím cez podmienku if
ivka70
14.01.14,19:20
podmienene formatovanie nie je funkcia if, daj si do googla, co to je a ako sa pouziva, je to pomerne jednoduche, ked si pozries par ukazok ...
Chobot
14.01.14,19:23
Nie, cez "if" to nespravíš. Teda áno, ale v podmienenom formátovaní. Vyhľadaj si to podmienené formátovanie, daj si povedať.