Lusinka130
14.01.14,20:15
Tweety
14.01.14,19:23
Neboj sa, nebolí to. Len je to trocha nepríjemné.
lujza.j
14.01.14,19:24
kopretinka
14.01.14,19:24
žiadna iná možnosť neexistuje? lekár už vyčerpal všetky možnosti? ako ťa doteraz liečil? škoda,že si sa neprišla opýtať skôr.......aj mne to kedysi chceli robiť,odmietla som.
lujza.j
14.01.14,19:24
buchač
14.01.14,20:06
:) mám 12 rokov


kopretinka (Dnes 21:24) žiadna iná možnosť neexistuje? lekár už vyčerpal všetky možnosti? ako ťa doteraz liečil? škoda,že si sa neprišla opýtať skôr.......aj mne to kedysi chceli robiť,odmietla som.
....a rodičia sú kde ???
Sorry , ale s 12 - ročným deckom sa na nete vybavovať o zdraví ????
...šak neblbnite - neblbnime ...
srska
14.01.14,20:18
by ma zaujímalo z akých (akej) ip prichádzajú tie jednootázkové osoby :-))))
buchač
14.01.14,20:21
Z TOHOTO :

..." z akých (akej) ip " .....

urobiť anagram ( doložiť písmenka ) a dostaneš odpoveď .....:D :D :D
kopretinka
14.01.14,20:33
a čo,je nesvojprávna? ja vidím,že má 12.Pýtať sa a odpovedať môže,na to nepotrebuje súhlas zákonného zástupcu.
buchač
14.01.14,20:38
Nechaj tak Kvietok ...
Excise Duty
14.01.14,21:03
Nie je to príjemné ale dá sa to vydržať. A "prebíjanie" je silné slovo, nikto nič neprebíja, jednoducho sa to prepichne.
taiko
15.01.14,08:44
mojej zene tiez prepichovali dutiny, nie celkom sa trafili a od vtedy pri fukani nosa slzi, lebo jej to nejako nechtiac prepojili. Nechcem strasit, len konstatujem. Nezvratne zmeny by som dal robit iba najvacsiemu odbornikovi vo vesmire, ktoreho by som nasiel
Excise Duty
15.01.14,09:17
V predchádzajúcom príspevku som napísal, že nejde o žiadne prebíjanie,najlepšie by asi bolo napísať, že do daždej nosnej dierky vložia šúlok dynamitu, doktor sa schová za rohom, bum bác a je to. To aby som sa začal báť, že ak budem mať problémy so slepým črevom, tak mi ho "vysekajú"?
Takže pokiaľ ide o tie nosné dutiny, v minulosti som to absolvoval a nikto mi nič neprebíjal, lekárka mi to prepichla, nebolo to nič príjemné ale neumrel som a tu som.
Lusinka130
15.01.14,09:21
Tak, nakoniec my dnes zistili že mám zapálene pľúca či čo.. tak som aspoń s polovice rada že ma prebíjanie nosa obišlo. Ale už som bola objednaná všetko.. Som taka rada
Lusinka130
15.01.14,09:22
Ďakujem :)
alaya1
15.01.14,09:25
S buchacom suhlasim, dieta sa boji a ma to riesit rodic, nie nicky na porade.
taiko
15.01.14,09:29
opravil som, len nic to nemeni na veci, ze skusenost mojej zeny bola negativna a navyse to "prepichovanie" nevyriesilo jej problemy
Excise Duty
15.01.14,09:39
V pohode, ide len o to, aby si dievča nemyslelo, že jej to budú nejakým dlátom prerážať. Niekoho to bolí viac, niekoho menej a niekoho vôbec, ide o to, akú hrubú prepážku treba prepichnúť. To mi povedala doktorka, ja som bol asi tak niekde uprostred.
arizona
15.01.14,09:47
Nie je to take hrozne,ako to vyzera z nazvu tvojej temy,neprebija sa nic, iba sa ihlou prepichne nahromadeny hnis v dutinach,aby mohol vytiect.

Ako dieta som to absolvovala viackrat.Neboli to,mozno iba na sekundu,dve jemne "zastipka". Neprijemne je akurat to, ze ten hnis z dutin sa musi vyfukat von...ale zas na to su doktor,aj sestricka zvyknuti,takze ziadne obavy.
Pomohlo mi to od vtedy nemam ziaden problem s dutinami.
Kitty49
15.01.14,09:49
A na CT si bola?
evuš
15.01.14,09:49
Skús povedať rodičom, nech Ti uvaria zemiak v šupke, horúci rozlačia na plátno a čo najteplejšie si to prilož na čelo, prípadne ešte môžeš prekryť uterákom..opakuj viackrát a možno žiadne "dynamitné boje" sa s dutinami nebudú musieť stretnúť... :D;)

..ziadna odozva na babsky recept ??? Nevadi....vraj pri skorom probleme pomaha...samoska pri zapale asi uz len lekar, aj to iba ktory ma sajnu a je zodpovedny za zdravie ludi kvoli prisahe H......
BXLmiami
15.01.14,09:53
Jednak má decko 12,takže ho treba ukľudniť a nie stresovať a jednak už to nie je aktuálne.
srska
15.01.14,09:54
prepichuje sa chrupavka. čím je človek starší, tým je to väčší problém. mne to robili enem raz ako 18 ročnému a dochtor sa natrápil. prepichoval chrupavku s komentárom - "sakra slováčisko, ty máš ale pevnou chrupavku". :-))
taiko
15.01.14,09:55
mozno niektore nazory pomozu inym sa tomuto vyhnut a/alebo skusit menej neprijemne metody
BXLmiami
15.01.14,09:58
Jasné,budeme skúšať až kým nevznikne hnisavá meningitída a následne budeme nadávať na lekárov.
taiko
15.01.14,10:28
pochopil som Ta teda spravne, ze na zapalene dutiny plne hnisu, ktory nechce/nevie vyjst von je jedinou moznostou prepichovanie dutin?
BXLmiami
15.01.14,10:41
ano
BXLmiami
15.01.14,10:44
Páni,to aby si každá krčné ambulancia kúpila jedno CT.:-))
taiko
15.01.14,10:59
ok, koniec diskusie :). (ale aspon si mohla povedat, ze podla Teba :) )
BXLmiami
15.01.14,11:03
tak nerozumiem,prečo podľa mňa?
taiko
15.01.14,11:07
no a podla koho, ked to Ty hovoris? Myslim, teraz ze "jedinym treatmentom na plne nepriechodne dutiny je prepichovanie". Ale nechaj tak tak, to len sa so slovickami hram, V zasade mas ale svoj nazor, ja mam iny, takze diskusia skoncila. Lebo prepokladam , ze si lekarka a ako taku Ta nepresvedcim
buchač
15.01.14,11:09
taiko ...

Tu NEJDE o prepichnutie samotné ...!
Tu IDE o to , že 12 ročné decko na nete hľadá radu ohľadom dutín .
Neskoršie bude dievča v priamom prenose ( pacient - lekár ) aj rodiť ???
Možno aj hej , možno doba a aj technika pokročí ....
Ale najdôležitejšie je predsa to , že každý jedinec je inakší ......či ?
Ide predsa aj o to , že pre niekoho je to prepichovanie bolestivé , pre niekoho nepríjemné a niekto ho samotné zamieta .
Mal som kolegu , ktorý prišiel na ORL a keď ho primár videl , tak ho rovno šikoval do tej kóje ..." že vercajk máš na stolíku , rozbi si dutiny sám " ...
Chlap vzal tyčku , prebil ...vyfúkal bordel ...doktor pozrel , trochu ošetril a fertig ...
BXLmiami
15.01.14,11:10
Tak ale to nie je podľa mna ale postup lege artis.Ked je niekde hnis musí von lebo sa prevalí sám cestou najmenšieho odporu.Nemusím vysvetľovať kde je cesta najmenšieho odporu pri dutinách,že nie.
Tweety
15.01.14,11:12
Tai, ver mi, je to jediné riešené ako dostať hnis z hlavy ( keď lieky nepomáhajú, ani nič iné),, zažila som to, a keby si videl, koľko ho tam bolo, tak neuveríš.
luja5
15.01.14,11:12
Btw.:) - aj keď môj príspevok nebude odpoveďou a možno za to zlíznem aj zopár neužitočných, nedá mi napísať to sem a nie medzi strácajúce sa komentáre.
Nech už bola otázka a k nej odpovede a komentáre pre Lusinku akékoľvek, jedno musím tomuto 12-ročnému dievčatku, vlastne už malej slečne, uznať. Ukázala na Porade viac slušnosti, ako viacerí iní možno aj dospeláci. Vrátila sa sem do témy, nič nevymazala, lebo však už je to pre ňu neaktuálne, napísala, ako to dopadlo...
Lusinka, držím palce, aby si sa čo najskôr vyliečila.
BXLmiami
15.01.14,11:12
:-)) Ty môžeš mať iný názor,ty zaň nebudeš zodpovedný.:-)
taiko
15.01.14,11:16
ja sice nie som odbornik, ale tu nejaky pan doktor prezentuje iny nazor http://zivot.azet.sk/clanok/11158/zapal-dutin-bolestive-prepichovanie-nie-je-nutne.html
jslancik
15.01.14,11:17
a môžeš uviesť, koľko fľaštičiek kvapiek do nosa či sprejov si uplynulý rok minula? či tam nie je súvislosť s "nutnosťou prebíjania nosa".
BXLmiami
15.01.14,11:19
No,lebo každá ambulancia má počítačový tomograf atd.Zostaň v NL a možno Ti to vyjde,na SR ešte dlho bude tak ako to je.Treba byť na zemi a pracovať podľa možností aké sú.
taiko
15.01.14,11:23
pockaj pockaj, Bylku si odbocila. Bavime sa o postupoch pri upchatych dutinach, nie o zdravotnictve ako takom.
Islo mi len o to ze by sme sa mali stale bavit o vsetkych alternativach, nie len o tej na ktoru sme zvyknuti, ku ktorej sme prinuteni, ktora je najlahsia, ktora nam najviac vyhovuje, ci ku ktorej nas nuti poistovna, vzdelanie, ci svedomie. Okrem toho myslim, ze su aj ine moznosti nez ake prezentuje ten pan doktor z clanku. Chapeme sa?
BXLmiami
15.01.14,11:28
Pozri ako sa chceš baviť o alternatíve,ved to profesor popisuje-endoskopické vyšetrenie,následne CT vyšetrenie a prípadne operácia.A vtedy sa nemusí robiť výplach.U nás nikto nie je schopný spraviť ihned CT z tejto indikácie a už vôbec nie hned.V terene.
taiko
15.01.14,11:29
vzdavam sa, mas pravdu
BXLmiami
15.01.14,11:32
Poteším ťa,tá varianta s CT by sa asi každému viac páčila.Ale nateraz je absolutne neralizovateľná.:-)))
A vieš,vo finálnom štádiu ked sú dutiny naplnené hnisom sú to také kruté bolesti hlavy,že by si lekárovi aj sekeru podal.
srska
15.01.14,11:38
tomu verím - tej bolesti. v rodine sme mali taký prípad - bolesti hlavy. chlap sa išiel zblázniť. nakoniec príčinou boli čelné dutiny.
kopretinka
15.01.14,13:19
Keď som to odmietla,lekárka ma začala strašiť,že mi napíše do karty odmietnutie liečby.Dobre,súhlasila som,zapíšte.....Je zaujímavé,že nič nezapísala,ale predpísala mi antibiotické kvapky a povedala,že si to mám nahrievať. Ja som okrem toho používala ešte euphorbium comppositum heel nosný sprej a tea tree olejček.Nemala som šialené bolesti hlavy,ako spomínal buchač.Nie som závislá na kvapkách,hoci mám aj sennú nádchu.Vždy hľadám aj niečo iné,ale to vám lekár nepovie,to si musíte zistiť sami. Mala som kolegyňu,ktorá po prepichnutí nosa neustále smrkala,sople jej tiekli non-stop.Môj otec po prepichnutí nosa rok huhňal,akoby mal stále nádchu.prepichnutie je pre doktorov to najlepšie,najrýchlejšie a najpohodlnejšie.Nezaujíma ich,či aj pre pacienta. Len nechápem,ako sa zo zapálených dutín plných hnisu stal zápal pľúc....
taiko
15.01.14,13:21
no, a ze vraj nie su ine alternativy
kopretinka
15.01.14,13:24
Keď som pred niekoľkými rokmi túto metódu odmietla,lekárka ma začala strašiť,že mi napíše do karty odmietnutie liečby.Dobre,súhlasila som,zapíšte.....Je zaujímavé,že nič nezapísala,ale predpísala mi antibiotické kvapky a povedala,že si to mám nahrievať. Ja som okrem toho používala ešte euphorbium comppositum heel nosný sprej a tea tree olejček.Nemala som šialené bolesti hlavy,ako spomínal buchač.Nie som závislá na kvapkách,hoci mám aj sennú nádchu.Vždy hľadám aj niečo iné,ale to vám lekár nepovie,to si musíte zistiť sami. Mala som kolegyňu,ktorá po prepichnutí nosa neustále smrkala,sople jej tiekli non-stop.Môj otec po prepichnutí nosa rok huhňal,akoby mal stále nádchu.prepichnutie je pre doktorov to najlepšie,najrýchlejšie a najpohodlnejšie.Nezaujíma ich,či aj pre pacienta. Len nechápem,ako sa zo zapálených dutín plných hnisu stal zápal pľúc....
buchač
15.01.14,15:22
Keď ma už spomínaš , tak upresni ,kde som dal tie bolesti hlavy ...
Ak mieriš tými dutinami s hnisom na mňa , tak tiež som som nič také netvrdil ....

CITUJEM sám seba :Ale najdôležitejšie je predsa to , že každý jedinec je inakší ......či ?
Ide predsa aj o to , že pre niekoho je to prepichovanie bolestivé , pre niekoho nepríjemné a niekto ho samotné zamieta .
kopretinka
15.01.14,15:28
no neviem,ale niekto tu písal o hrozných bolestiach,a že doktorovi sám podá sekeru....niečo v takom zmysle.......ak si to nebol ty,tak sorry,
buchač
15.01.14,15:31
Písala BXL.......

Ale v podstate s ňou aj súhlasím...aj s ostatnými názormi !!!
kopretinka
15.01.14,15:35
veď súhlas,ja ti to neberiem.ja mám svoj názor,ty máš svoj.
Lusinka130
15.01.14,15:43
Ďakujem :) :) :) ja som neurobila nič zlé len som sa spýtala :/ a nebolo tu napísané že deti sa sem prihlásiť nemožu ..
kopretinka
15.01.14,15:52
nie,neurobila si,veď ti nikto nič nevyčíta.
luja5
15.01.14,16:23
Lusinka, Ty si naozaj neurobila nič zlé. Naopak, ja som chcela svojím príspevkom vyjadriť svoje pocity a moje uznanie Tebe (pochváliť Ťa:)), že Ty ako dieťa sa lepšie, slušnejšie správaš na tomto fóre, ako niektorí dospelí.
duves
15.01.14,17:18
Ked som bol v tvojom veku (70-e roky), tak mi to tiež mali robiť, ale napokon zabrali nejake antibiotika.
mareko
15.01.14,17:36
Lusinka, nech rodičia dakde požičajú lampu Bioptron Zepter /takzvanú biolampu/ a tou sa nasvecuj. Každý deň niekoľkokrát denne po 6 minútach, opakuj to viac dní, týždeň možno aj dva, Uvidíš, že sa ti uľaví. Bioptrom ti pomôže uvolniť nosné dutiny. Pozor ale, aby si to niekto nepomýlil s infračervenou lampu. To nie je to isté. Držím palce.
alaya1
15.01.14,17:39
ved to dievca je uz daaavno po zakroku :)
blair
15.01.14,17:47
jednému chalanovi čo poznám odvtedy čo mu to prerážali píska v nose pri dýchaní aj keď sa smeje, ja by som si to teda nedala...
kopretinka
15.01.14,18:07
žiadny zákrok jej nerobili
mareko
15.01.14,19:22
erobili a podľa toho čo písala jej nateraz liečia niečo iné, nenapísala však, že dutiny sú vyliečené, iba že jej zistili zápal pľúc alebo dačo podobné. A keby už aj nemala problém s dutinami, tak to možno pomôže niekomu inému.
kopretinka
15.01.14,19:49
moja odpoveď patrila alaye........o nahrievaní som písala aj ja.Ale bez reklamy na bioptron.stačí hociaká infra lampa za 20eur
Lusinka130
17.01.14,08:36
Ďakujem :) :) :) už sme kúpili, zatiaľ však nepomáha :/
jslancik
17.01.14,08:46
nie, nestačí, nečítala si mareko-a? :D
mareko
17.01.14,10:10
Musíš vydržať, ono to chvíľu trvá. Len sa nasvecuj, neboj sa, povolí to. Maj sa pekne a nech skoro vyzdravieš.