Achelan
15.01.14,08:26
vo firme máme aj služobné vozidlá ale používame aj súkromné vozidlá na firemné účely - ako rátať daň z motorových vozidiel ak je to na dni u firemných a ako u súkromných vozidiel. Za firemné vozidlá sa platila daň na celý rok a za súkromné podľa cesťákov ... ĎAKUJEM ... Ak niekto viete buďte konkrétnejší :) pekný deň - ak to dobre chápem, tak za firemné sa bude platiť aj naďalej za 365 dní, lebo sa zatiaľ neodhlasovali z daňovej povinnosti, ale ako to bude u tých súkromných, keď napríklad má niekto cesťák vypísaný na 3 dni v mesiaci a potom na 2 dni v inom mesiaci a pod ... treba nám zaplatiť ako firme iba za jednotlivé dni za dotyčného cestnú daň a čo ak si platí aj sám cestnú daň, musíme aj tak zaplatiť duplicitne nakoľko sa daň z MV týka už iba vozidla?
Orsz
15.01.14,10:13
Ak platí sám daň z motorových vozidiel, tak to preto, lebo je živnostník - a vtedy si predsa nemôže predkladať do firmy s.r.o. pre ktorú pracuje cesťák, ale faktúru za vykonané veci. Tu ide o súkromné autá použité zamestnancami alebo konateľmi spoločnosti.
Achelan
15.01.14,11:31
celkom nie tak - ak on má živnosť na napr: výrobu záclon a používa auto na podnikanie na túto živnosť a platí si celoročnú daň z MV a pre nás vykonáva inú činnosť trebárs ako člen predstavenstva, nemôže nám fakturovať výrobu záclon keď u nás robí niečo iné - na tento prípad sa pýtam ja a na tento prípad mu naša firma prepláca cesťák ...
Orsz
15.01.14,13:14
tak to je špecifický prípad ... ja by som sa na Vašom mieste spýtala na DU . majú tam už klientske centrá kde radia .. ak nevedia hneď tak zistia v BB ...