VANUSKA
15.01.14,09:26
Chcem previesť rod.dom aj s pozemkom na syna. Pre tento prípad som si dal pozemok zamerať geodetovi. Tento pri zameraní zistil, že časť môjho pozemku ktorý je oplotený kamenným múrom zasahuje do jeho pozemku. Teda časť tohoto múru je na jeho pozemku. Dohodli sme sa, že túto časť ktorá je na jeho pozemku od neho odkúpim. Uzatvoríme riadnu kúpnu zmluvu. Jedná sa o ľavého suseda. Geodetickým zameraním bolo zistené, že je problém aj s pravým susedom a to taký, že časť jeho pozemku je za mojim murovaným plotom a časť môjho pozemku je na jeho strane. Dohodli sme sa spolu, že to budeme riešiť zámennou zmluvou. Mňa by zaujímalo, že či je možné, aby sa tieto dve zmluvy s ĺavým aj pravým susedom dali riešiť jedným návrhom vkladu do katastra, alebo budem musieť riešiť dva návrhy do KN.
Ice dive
15.01.14,08:31
no budeš musieť spraviť nové geometráky a vytvoriť samostatné parcely časť, ktorú chceš odkúpiť musí byť samostatná parcela ako aj tie pozemky, ktoré chceš zamieňať musia mať samostatné parcelné číslo... potom musíš podať návrh na vklad do katastra a myslí, že každý bude musieť byť samostatný nakoľko jedno vkladové konanie je kúpa od jedného suseda a druhé vkladové konanie je zámena medzi tebou a susedom...
VANUSKA
15.01.14,08:48
vďaka za promtnosť...tie samostatné parcely už geodet rieši, len som chcel ušetriť dva poplatky no zrejme sa tomu nevyhnem....
Ice dive
15.01.14,10:06
no aj keby to bolo na jednom papiery tak kataster to bude riešiť ako dve podania.... t.j dva poplatky... ale ak chcete ušetriť, treba si nájsť niekoho kto má elektronický podpis a komunikuje s katastrom tak jeho podanie výjde na polovicu... t.j. dalo by sa ušetriť, avšak treba zvážiť či náklady na vyhľadanie a dohodu s takýmto človekom nebudú vyššie ako tých 66 €....
VANUSKA
16.01.14,05:58
vďaka za radu....pokúsim sa. Ak sa nepodarí tak čo už budem musieť zaplatiť 2 X a dokonca trikrát, lebo musím ešte zlegalizovať postavenú garaž /načierno/. So stavebného úradu už boli na obhliadke. Gará