DexterSR
15.01.14,19:36
Prerábali sme dom(starší) takže staršia elektrika potiahnutá, v dvoch miestnostiach nešla elektrika, tak sme ju dali spraviť. Všetko ujo čo robí elektriku spravil, všetko išlo( vypínače, zásuvky). Večer sme však zistili, že nám neide svetlo na chodbe a vonkajšie svetlo. Je možné že to neide, lebo bol narušený obvod schodiskového vypínača pri spravení vypínačov vo vedľajších miestnostiach? Ujo elektrikár išiel pracovne preč na dva týždne a nechceme byť bez svetla a chodiť po tme chodbou napr. do kúpelne. Vie niekto čo to môže byť?
lapejko
15.01.14,19:24
je tam medený rozvod alebo hliník? Ako sú spájané vodiče v rozvodných krabiciach?
LukyKs
16.01.14,05:04
kým sa vráti, natiahni si predlžovák
DexterSR
16.01.14,17:01
ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoveď, ale nebol čas sadnúť si za PC. Tak ráno som vstal a šiel na to vylučovacou metódou. Vymontoval som všetky zásuvky a vypínače z prerobených izieb plus vypínače z chodby. Všetko som premeral a vo vypínačoch mi ukazovalo fázu(asi takto sa to volá) vo všetkých troch vodičoch. Nasledovala kontrola rozvodných krabičiek, tam som po dôkladnejšiom prezeraní spozoroval poškodený kábel. Spravil som to, nahodil prúd a všetko šlo ako má! aj tak Vám ďakujem za odpoveď.
DexterSR
16.01.14,17:02
Ešte niečo, hliníkové rozvody tam sú.
lapejko
16.01.14,18:01
hliník je sviňa háklivá na manipuláciu, treba ho úplne vyhodiť, takéto problémy sa budú opakovať.
DexterSR
17.01.14,16:28
V budúcnosti určite áno