Jjjanci
15.01.14,22:36
Ahojte. Dosiel mi list z Talianska na zaplatenie 570 EUR za prekrocenie rychlosti o 48km. Auto bolo z pozicovne napisane na mna. Soferovali sme vsak viaceri. Co myslite?



UPDATE: Pridal som 2 subory do prilohy
buchač
15.01.14,22:30
Ahojte. Dosiel mi list z Talianska na zaplatenie 570 EUR za prekrocenie rychlosti o 48km. Auto bolo z pozicovne napisane na mna. Soferovali sme vsak viaceri. Co myslite?
Nuž smola - Tvoja ...
Veď sa poskladajte...
...čo myslíš Ty ???
bodliak
16.01.14,06:24
List od koho a ... požadujú zaplatiť komu ?
Lebo inak "Nigeria" jak vyšitá....

Ako nápad by to nebolo zlé.
Stačí mať zdroj info z požičovne a potom už len vyberať.

=============================================

No kukol som na tie subory aj web stranku a co sa k tomu na forach naslo.
Nie si sam, akurat vacsinu otravuju za vstup do zony, nie za rychlost.

Ak sa prihlasis (id a heslo z listu), mala by tam byt na stiahnutie aj fotka z radaru.

Tak by som si to pozrel...
taiko
16.01.14,06:43
1. Od koho prisiel list? Z policie, od nejakej agentury, ci od pozicovne aut?
2. Je na liste presne napisane, kde a kedy si rychlost prekrocil? Sedi to s tvojim itinerarom cesty? Nebol si vtedy na inom mieste?
3. Docital som sa na internete, ze napr pozicovna Hertz posielala zakaznikom falosne pokuty
4. Prisla Ti iba notificacia o pokute, alebo uz rozhodnutie o zaplateni (samotna pokuta)? Ak to je iba notifikacia, ja by som este neplatitl a pockal na oficialnu pokutu.
5. Potom by som napisal list, kde by som sa vyhovaral, ze preco som isiel rychlo a samozrejme by som ziadal hodnoverny doklad o prekrocenej rychlosti (mal radar platny certifikat?)


Inac pozri aj toto
http://www.budgettravel.com/blog/italy-fines-for-rental-car-drivers-on-the-rise,11164/
Jjjanci
16.01.14,10:31
Odpisem im,ale po slovensky. Mali aj oni.To si mam zhanat prekladatela?
Zavesil som do prilohy uvedene dokumenty.
taiko
16.01.14,10:43
takze to je iba notifkacia. Inac kukni tu, odtial som cerpal http://italychronicles.com/speeding-fines-in-italy/

kokso ale 570EUR to je riadna palba. Uricte by som vsak pockal s platenim. A boli ste tam vobec na tej ceste v tom case?
Chobot
16.01.14,10:49
Pozrel som na nete pár stránok, kde sa tieto pokuty diskutovali. Nie si sám, veľa turistov dostalo po návšteve Talianska takýto "pozdrav". Bohužiaľ tieto listy sú pravé, nie je to podvod. Taliani majú peknú sieť týchto rýchlostných kamier a ak evidujú, že si prekročil rýchlosť, tak si ju aj prekročil.

Väčšina diskutujúcich radí uhradiť pokutu. Neuhradenie pokuty však neznamená zákaz vstupu do Talianska. Je to na tebe, či to riskneš.
srska
16.01.14,10:56
čuduješ sa pokute, sume? nečuduj sa. 90 versus 138 je sakra rozdiel
lujza.j
16.01.14,11:07
Prilohy som neotvarala......Ked nie je pokuta zaplatena do stanovenych dni suma sa navysuje....napr. 60e do pjatich dni...potom 80e