kubkokubko
15.01.14,23:50
Len sa chcem uistiť, statistickému úradu sa posielaju vykazy, len v tom prípade ak mi poslu tlacivo, musim ho vyplnit. Ak mi tlacivo neposlu, nevyplývaju pre mna žiadne povinnosti voči štatistickému úradu.
kuravesele
16.01.14,13:42
Áno, ak budeš mať povinnosť, pošlú ti o tom oznámenie...
kubkokubko
25.01.14,13:05
dakujem velmi pekne za odpoved.
Terezia13
25.01.14,16:15
podľa toho o aké štatistické výkazy ide a o akú podnikateľskú činnosť sa jedná
každá spravodajská jednotka t.z. organizácia, firma, podnik a iné podoby má povinnosť zo zákona vyplniť a poslať štatistickému úradu príslušné štatistické výkazy
štatistický úrad nemusí poslať žiadne tlačivá, štatistické výkazy sa väčšinou vypĺňajú a posielajú cez webovú stránku štatistického úradu
odporúčam navštíviť internetovú stránku štatistického úradu
ak mala organizácia doteraz povinnosť nejaké výkazy posielať, neznamená to, že ak štatistika tlačivá neposlala, že povinnosť zanikla
nmoncsi7
17.12.15,16:03
Zákon č. 540/2001 Z. z.Zákon o štátnej štatistike bod § 2 Vymedzenie základných pojmov Na účely tohto zákona b) spravodajskou jednotkou je každý, od koho sa požaduje poskytnutie údajov pre štátne štatistické zisťovania podľa tohto zákona.

Podľa mna ten znamená to isté čo napísal aj člen "Kuravesele", že iba vteda má FO, alebo PO povinnosťou vyplniť a poslať výkaz štat.úradom ked SÚ o tom požiadá....

Aj z toho dokumentu my sa zdá to isté: http://slovak.statistics.sk/wps/wcm/connect/d0d9b389-8b31-46a6-88a2-8705e2ab64bb/INFO_PRE_SJ_ktora_predklada_len_v_elektronickej_po dobe.pdf?MOD=AJPERES

" O zaradení do štatistického zisťovania vás bude informovať doporučeným listom niektoré z pracovísk Štatistického úradu SR...."
tmhwk
18.12.15,13:52
Ja neposielam štatistickému úradu tlačivo ani vtedy keď mi ho pošlú poštou nedoporučene. Je nadovšetko zrejmé že tie zbierané údaje nemajú akýkoľvek význam pre kohokoľvek okrem samotného úradu, aj keby boli "respondentmi" vyplnené 100% správne. V skutočnosti samozrejme respondenti píšu do tlačív vymyslené blbosti. Naposledy sme dostali tlačivá na niekoľkých lajstrách s tým že mám vyplniť po ktorých cestách sa "sledované nákladné vozidlo" s určitou ŠPZ pohybovalo, a či malo prívesný vozík, a za akým účelom. Pritom sám štát má dokonalý prehľad, na sekundu presne, o úplne všetkých nákladných autách v republike online cez výstupy z mýtného systému. Dúfam že nie som zodpovedný za zúfalý stav našich ciest mojím bojkotom ŠÚ SR. Možno im na základe toho štatistického prieskumu takto vychádza že nikto po cestách nejazdí, tak ich netreba opravovať...

Dostávam tlačívá na vyplnenie od snáď všetkých "pracovísk" tohto zbytočného úradu z viacerých miest na Slovensku. Všetky si fotím do zoznamu absurdít pre budúce generácie, a potom letia do zberu.