logan
25.03.06,10:29
Poradaci, zdravas.
Uz ste mi raz pomohli tak mi skuste aj teraz prosim.
Som SZČO, zaroven zamestnancom na trvaly pomer. Podnikam
v oblasti prekladov a chcem spolupracovat aj s jednym studentom,
no on nema zivnost. Nacierno mu pracu zadavat nechcem (ani by som si
jemu vyplatenu sumu nemohol odpisovat ako naklady potom), ake mam moznosti? Napadla ma dohoda o vykonani prace, ake povinnosti mi z toho potom vyplyvaju? Keby ste niekto mali nahodou aj vzor tej dohody, zaveste to prosim sem, bol by som velmi vdacny. Vdaja Vam za vsetky komentare a rady vopred. Cmuk:(
Nagy Eva
25.03.06,09:36
Musis sa zaregistrovat na danovom urade, ako platitel dane zo mzdy. Treba nahlasit zamestnanca vopred na socialnu poistovnu, a musis platit urazove poistenie a dan. Tlacivo ja osobne nemam, ale urcite najdes tu na Porade. pekny den
mysimis
25.03.06,09:54
Tlačivo nájdeš na Porade - tlačivá - personalistika. Môžeš študenta zamestnať aj na dohodu o brigádnickej práci študenta.
Zita4
25.03.06,10:20
Poradaci, zdravas.
Uz ste mi raz pomohli tak mi skuste aj teraz prosim.
Som SZČO, zaroven zamestnancom na trvaly pomer. Podnikam
v oblasti prekladov a chcem spolupracovat aj s jednym studentom,
no on nema zivnost. Nacierno mu pracu zadavat nechcem (ani by som si
jemu vyplatenu sumu nemohol odpisovat ako naklady potom), ake mam moznosti? Napadla ma dohoda o vykonani prace, ake povinnosti mi z toho potom vyplyvaju? Keby ste niekto mali nahodou aj vzor tej dohody, zaveste to prosim sem, bol by som velmi vdacny. Vdaja Vam za vsetky komentare a rady vopred. Cmuk:( Ak je to študent, najvýhodnejšie bude zamestnať ho na Dohodu o brigádnickej práci študenta. Môže pracovať až polvicu týždennej pracovnej doby, nemusíš tu dodržať 300 hodín do roka, ako pri dohode o vykonaní práce). Potrebuješ k tomu prihlásiť ho ešte pred začatím práce na Sociálnu poisťovňu Registračným listom FO, ktorý nájdeš na stránke www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk). Je to dôležité kvôli zákonu o nelegálnej práci!
Nezabudni k dohode priložiť potvrdenie študenta o návšteve školy. Bez toho je dohoda neplatná.
Stiahla som ti vzor dohody z porady z časti tlačivá. Tu je:
logan
25.03.06,10:44
Ak je to študent, najvýhodnejšie bude zamestnať ho na Dohodu o brigádnickej práci študenta. Môže pracovať až polvicu týždennej pracovnej doby, nemusíš tu dodržať 300 hodín do roka, ako pri dohode o vykonaní práce). Potrebuješ k tomu prihlásiť ho ešte pred začatím práce na Sociálnu poisťovňu Registračným listom FO, ktorý nájdeš na stránke www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk). Je to dôležité kvôli zákonu o nelegálnej práci!
Nezabudni k dohode priložiť potvrdenie študenta o návšteve školy. Bez toho je dohoda neplatná.
Stiahla som ti vzor dohody z porady z časti tlačivá. Tu je:

Si strasne zlata, diky. Kazdopadne ako na to pozeram, nechce sa mi prejst milionmi tlacivami a administrativou, kaslem radsej na to a budem spolupracovat len so zivnostnikmi, kde iba dostanem fakturu a nemusim sa starat o nic.. este raz dakujem!