Katarína Nitra
16.01.14,08:48
Dobry den,

Som na rodicovskej dovolenke.16.12.2013 som zamestnavatelovi oznamila predcasny navrat do zamestnania ( dieta ma len 1,5 roka). Nastupit som chcela od 1.2.2014. Dnes mi prislo vyjadrenie, ze zrusili moju poziciu v Nitre, ale tu istu poziciu vytvorili v Bratislave. Mozu mi toto urobit? Do Bratislavy nemozem dochadzat.

V zmluve mam takyto bod:
"Dohodnuty obsah tejto pracovnej zmluvy mozno zmenit len vtedy, ak sa zamestnavatel a zamestnanec dohodnu na jeho zmene. Zmena sa musí vykonat pisomne. Vykonavat prace ineho druhu alebo v inom meste, ako boli dohodnute v pracovnej zmluve, je zamestnanec povinny len vynimocne v pripade uvedenych v ZP."

Vopred vdaka.

K.
taiko
16.01.14,07:55
mas v pracovnej zmulve miesto vykonu prace, s poznamkou, ze ho moze zamestnavatel menit?
Katarína Nitra
16.01.14,08:01
nemam tam nic take
Katarína Nitra
16.01.14,08:04
Je tam iba bod. Dohodnuty obsah tejto pracovnej zmluvy mozno zmenit len vtedy, ak sa zamestnavatel a zamestnanec dohodnu na jeho zmene. Zmena sa musí vykonat pisomne. Vykonavat prace ineho druhu alebo v inom meste, ako boli dohodnute v pracovnej zmluve, je zamestnanec povinny len vynimocne v pripade uvedenych v ZP.
Tweety
16.01.14,08:08
Zrušiť miesto pracoviska môže, veď sú to u zamestnáv. organiz,.dôvody. AK teda chceš nastúpiť a vlastne nemáš kam, pretože do BA dochádzať nemôžeš, pre zamestnáv. si teda na pôvodnom mieste pracoviska nadbytočná. Mal by to riešiť výpoveďou alebo skončením PP dohodou z rovnakých dôvodov.
Katarína Nitra
16.01.14,08:35
Ale moze spravit, ze zrusi moje miesto v Nitre a vytvori to iste miesto ho v BA? nie som nejak chranena, ked som na RD, ze mi musia dat miesto v rovnakom mieste? To pracovisko v Nitre normalne funguje...
ivka70
16.01.14,08:43
Pracovisko moze existovat, ale ak na nom zrusili pracovne miesto, nemas kam nastupit. Ak sa nedohodnew na tej zmene do BA, tak dostanes vypoved kvoli zrusenemu prac. miestu.
kopretinka
16.01.14,08:49
a nemôžeš nastúpiť v Nitre na inú pozíciu?
Katarína Nitra
16.01.14,08:51
napisali mi, ze v Nitre nemaju ziadnu volnu poziciu
kopretinka
16.01.14,08:53
tak potom bohužiaľ.......nadbytočnosť......s odstupným
Tweety
16.01.14,08:54
skontaktuj sa so zamestnáv., ohľadom toho, čo a ako, či ostaneš ešte na RD alebo PP ukončíte.
Katarína Nitra
16.01.14,08:56
Ale ked zrusia miesto a naschval ho otvoria v inom meste presne to iste miesto, len aby sa ma zbavili, podla mna nie je OK. Jedna sa o statnu spravu.
Katarína Nitra
16.01.14,09:01
Dakujem Vam vsetkym za odpovede :)
kopretinka
16.01.14,09:06
hm,len to my asi nevieme posúdiť,či to bolo naschvál.....ak po tvojom odchode z firmy zruší v BA a znovu bude v NR,tak potom áno,bolo to naschvál.......do pol roka od zrušenia miesta nesmie na to isté miesto nikoho prijať,ale nie som si istá tým časovým termínom.Potom to môžeš napadnúť súdne.
JAJA11
16.01.14,09:13
ak je zrušené miesto, tak sú len dve možnosti, súhlasiť s pracovným miestom v Bratislave alebo prijať výpoveď z organizačných dôvodov.... určite nemôžu donútiť pracovníka zmeniť miesto zamestnania .... takže ostáva výpoveď a odstupné ......
alebo pokračovať v poberaní rodičovského príspevku a hľadaním si nového miesta.....
Katarína Nitra
16.01.14,09:18
Jedna sa o to, ze zamestnanec, co ma zastupoval pocas MD bol,sedel a je v BA. A zrazu ked ja chcem nastupit nazad, zrazu zrusia moje miesto v NR? A mozem ist iba do BA? Ja som poslala ziadost 16.12.2013 a oni zrusili moje miesto 20.12.2013....
kopretinka
16.01.14,09:31
takže oni vlastne "zrušili " tvoje miesto hneď,ako si odišla na MD...
Katarína Nitra
16.01.14,10:00
Nie, oni zrusili miesto hned ako som im nahlasila, ze sa tam vraciam
kopretinka
16.01.14,10:10
píšem v uvodzovkách,lebo to miesto bolo presunuté do BA hneď po tvojom odchode na MD
Katarína Nitra
16.01.14,10:14
Tak v podstate ano, lebo v BA nasli cloveka ochotneho to robit, ale "oficialne" to spravili az ked som nahlasila, ze chcem nazad a preto si myslim, ze to nie je OK. Ale uz s tym nic nenarobim... :( Vdaka za tvoje odpovede :)