AnjelikAny
16.01.14,09:55
Ahojte. Je pravda že musím mať každý rok prehliadku ERP od servisnej organizácie? Firma kde som kúpil ERP mi poslala faktúru na prehliadku ERP, vraj firma ELCOM od koho je fiškálny modul vydala predpis že sa musia tieto pokladne kontrolovať každý rok a vykonať zápis do knihy pokladne a toto vraj chodia kontrolovať daňováci a veselo za to rozdávaju pokuty. Vlani som to dal urobiť ale za 2 minúty čo tu bol servisák s firmy sa mi 42eur zda dost a to mi povedal ze za 5 rokov bude fiskal plny a budem musiet kupit novy za 420eur. V zakone je dane ze prehliadka je povinna raz za 5 rokov ale vraj kazda firma co dodava fiskalne moduly to moze upresnit. Je to teda pravda?
Almazia
16.01.14,09:11
Zbierka zákonov SR 289/
2008 Z. z.

(7) Podnikateľ je povinný zabezpečiť vykonanie povinnej údržby elektronickej registračnej pokladnice servisnou organizáciou najneskôr do piatich rokov od uvedenia elektronickej registračnej pokladnice do prevádzky a

následne najneskôr každých päť rokov od predchádzajúcej údržby......
AnjelikAny
16.01.14,10:09
Ďakujem.
Toto som našiel aj ja, ale firmy ktoré robia servis tvrdia niečo iné. A už sa chystajú mi poslať faktúru aj tento rok lebo už overovali či majú údaje o mojej firme poznačené správne. Im to hneď vysvetlím koho majú poťahovať za rukáv.
Almazia
20.01.14,13:02
aj v mojej kase si firma nastavila upozornenie "povinná prehliadka".... a to som ju mala v novembri v oprave, čiže ju prehliadol tak, či tak.... aj servisáci musia z niečoho žiť :D
pedantmk
26.01.14,19:13
Podnikateľ je povinný zabezpečiť a výrobca stanovuje lehotu, minimálne zo zákona každých 5 rokov.
Po lobingovej certifikácii ELCOM pokladní (vieme koľko vydržia - nevydržia) ju výrobca ELCOM stanovil na jeden rok. Je stanovená aj cena za prehliadku približne taká ako spomínate, plus ak treba tak aj veci navyše !
Servisná prehliadka sa nedá vykonať skôr, len od 12 do 14 mesiaca od predchádzajúcej. Po limite prehliadky Vás bude pokladňa upozorňovať, avšak nezablokuje sa predaj - to im neprešlo. Riskujete však pri kontrole pokutu.
PS: Pri poruche baterky prídete o kontrolnú pásku, pokiaľ ju nevyťahujete po každej uzávierke z pokladne. Zákon opäť len odporúča niečo, ale platiť pokuty a riešiť to musí milión podnikateľov.
kolac85
03.02.14,12:59
1) takehoto "servisaka" odporucan nahlasit priamo do elcomu, oni si s nim uz spravia poriadok. dany "servisak" totiz neurobil ziadnu prehliadku, ale len natukal kod, aby pokladna dalej nevypisovala upozornenie...
2)ja na prehliadky chodim, vzdy si necham aj doplnit nejake polozky+necham si vytiahnut zurnal, vsetko je to v cene prehliadky - nieco okolo 37.
3)ci pojdes ty na prehliadku je len na tebe. napr ziadny zakon neprikazuje ist na preventivnu zubnu prehliadku, ale ludia chodia, lebo pri pripadnom kaze zaplatia menej. toto je nieco podobne. resp. v mojom servise ak ides na prehliadku a v priebehu roka sa nieco stane, uctuju viac menej len suciastky. ale to vsetko zavisi od konkretneho servisu. za taky "servis" ako opisujes ty by som tiez nedal ani euro.