virka
25.03.06,11:30
Podnikateľ začal ponikať 13. 1. 2005 ale náklady mu vznikli už v r. 2004 cca 10000, - literatúra, vybavenie k počítaču. Poraďte mi prosím niekto či tieto náklady idu do výdavkov r. 2005 ? Podľa mnou naštudovaného by mali ísť tieto výdavky podľa § 17 ZDP len do DP položky znižujúce ZD. Ďakujem Vám vopred. Súri mi to mám to na stole!!!!
Johanka
25.03.06,10:39
Pozri si § 4 ods.4 ZoDP - zahrnieš ich do základu dane v zdaňovacom období, kedy začal svoju činnosť, teda v roku 2005. Urob si nejaký súpis týchto výdavkov a zaúčtuj cez interný doklad v rámci uzávierkových operácií.
virka
25.03.06,10:54
Pozdravujem a ďakujem za radu a rýchlu odpoveď. Virka
Žofa
09.04.06,05:45
Dobrý deň,
poprosila by som o radu. Chceme založiť s.r.o. a v predstihu si robíme rekonštrukciu prenajatých priestorov. Každý zo spoločníkov už vložil základné imanie z ktorých pokrývame aj náklady na rekonštrukciu. Poradíte mi, čo všetko pôjde do nákladov? Nakupujeme už aj tovar, ktorý budeme predávať. Môžme už cca 2 mesiace pred založením s.r.o. odkladať bločky?
Ďakujem
Johanka
09.04.06,09:19
Dobrý deň,
poprosila by som o radu. Chceme založiť s.r.o. a v predstihu si robíme rekonštrukciu prenajatých priestorov. Každý zo spoločníkov už vložil základné imanie z ktorých pokrývame aj náklady na rekonštrukciu. Poradíte mi, čo všetko pôjde do nákladov? Nakupujeme už aj tovar, ktorý budeme predávať. Môžme už cca 2 mesiace pred založením s.r.o. odkladať bločky?
Ďakujem
Pri s.r.o. je nepoužiteľný § 4 ods.4 ZoDP , pretože tento § je iba pre fyzické osoby!
Myslím, že volíte neštandardný postup. Základné imanie nemôžu spoločníci vložiť, keď nie je s.r.o založená. Založená je podpísaním spoločenskej zmluvy, kde spoločníci upíšu svoj vklad do ZI. Vklad po splatení spravuje správca vkladu. Nasleduje ďalší postup (môžeš si ho nájsť v iných témach) až po zápis do Obchodného registra. Prečo ste už dávno s.r.o nezaložili, keď de facto tak už fungujete???? Rekonštruujete čo ? Nejakú nehnuteľnosť ? Kto je jej vlastníkom? .....
Žofa
09.04.06,16:05
Máme už spoločenskú zmluvu aj správcu vkladu, ktorý spravuje ZI. Od 1.4. robíme rekonštrukciu prenajatých priestorov, kde máme už zmluvu s prenajímateľom. Keď budú hotové od 1.6. sa chceme dať zapísať do OR a otvoriť obchod.
Johanka
09.04.06,18:59
Takže s.r.o. je založená, ale jej vznik (dátum zápisu do OR )odkladáte. Máte na to nejaký dôvod? Zdá sa mi, že to zbytočne komplikujete.
Žofa
09.04.06,19:32
Môžme teda použiť vložené ZI na rekonštrukciu prenajatých priestorov, nákup materiálu a tovaru? Nastal pre nás problém ak to financujeme dva mesiace pred vznikom s.r.o.? Spoločenskú zmluvu, prehlásenie správcu vkladu máme overené.
Ďakujem
KEJKA
09.04.06,20:30
Netreba odkladať zápis do OR. SRO je už založená... tak podajte návrh na zápis.
Áno bloky si môžete odkladať.
Žofa
10.04.06,03:55
Ďakujem pekne za odpovede.