Tinaho
16.01.14,13:20
Poraďáci ahojte,

je potrebné dodatočne oznámiť dátum schválenia účtovnej závierky daňovému úradu?

Účtovnú závierku za rok 2012 som na daňový úrad odovzdala s daňovým priznaním, t.j. k 31.03.2013. Vtedy ešte nebola schválená valným zhromaždením.

Valné zhromaždenie schválilo účtovnú závierku 05/2013, následne som ju odovzdala do zbierky listín, kde som do sprievodného listu uviedla dátum schválenia účtovnej závierky

Je teda potrebné napriek tomu oznámiť dátum jej schválenia. Niečo také som započula, ale k bližším informáciám som sa nedostala. Dokonca cez všeobecné podania (e-dane) je možnosť túto informáciu doplniť.

Vieto o tom niečo?

Ďakujem.
a_je_to
16.01.14,20:52
účtujem, aj podávam už dosť dlho, ale s takouto povinnosťou som sa veru ešte nestretol. A načo by to daňovému úradu bolo ? podľa akého predpisu ?
LukyKs
17.01.14,06:42
A ešte aj to, že od mája prešlo 7 mesiacov :D

PS
Ale takéto predposraté typy majú úradníci radi :D
promont maja
17.01.14,09:18
... neoznamuje sa dátum, ale zasiela sa schválená účtovná závierka ... informácia o schválení, a zároveň uvedenie dátumu schválenia, je o. i. súčasťou prvej strany súvahy, výsledovky a aj poznámok ... u poznámok aj druhej ...
Ester plus
17.01.14,09:51
§ 1 ods. 8 opatrenia MF SR č. 4455/2003-92 v znení neskorších predpisov predkladanie účtovnej závierky správcovi dane upravuje tak, že účtovná závierka zostavená sa predkladá 1x s riadnym daňový priznaním v termíne na jeho podanie a účtovná závierka schválená sa predkladá správcovi dane do 30 dní po schválení v prípade, ak účtovná jednotka znova otvorila účtovné knihy podľa § 16 ods. 10 zákona o účtovníctve.